Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - Τράπεζες (συμπεριφορά, παράπονα, κ.λ.π.)


Recommended Posts

ναι βρε φιλε δεν ειπε κανεις οτι θες να κανεις λαμογια

μπλεγμενος δε θα θελα να βρεθεις

 

γιατι απλα στο πεα εσυ βαζεις ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θέμα θεωρείται λήξαν.Πήρα και στο ΥΠΕΚΑ.Εδωσα άκυρο και στον ιδιοκτήτη.

 

 αν μας ελεγες τι σου παν........ θα το εκτιμουσα

Link to comment
Share on other sites

για να μπεί κάποιος στο πρόγραμμα ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑ.ουτε δηλωμενο στο Ε9 σαν επαγγελματικη στεγη,και ακομη αν ειναι δηλωμενο σαν οικια αν ελεγθει θα μου κοψουν τον...ασε που γινεται διασταυρωση και επισης σ αυτον που διαμενει πρεπει να μου δωσει βεβαιωση χρησης απο αυτον σαν οικια και δεχεται τις οποιες παρεμβασεις γινουν με το προγραμμα 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα θέμα ανοιχτό που κράζουμε για τις καθυστερίσεις των πληρωμών?

 

Εχω πελάτες με υπογεγραμμένη δανειακή σύμβαση από τα χριστουγεννα και προκαταβολή γιοκ...!

Επαναλαμβάνω προκαταβολή!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα θέμα ανοιχτό που κράζουμε για τις καθυστερίσεις των πληρωμών?

 

Εχω πελάτες με υπογεγραμμένη δανειακή σύμβαση από τα χριστουγεννα και προκαταβολή γιοκ...!

Επαναλαμβάνω προκαταβολή!

Έχω γράψει το ίδιο και σε οτι αφορά την εξόφληση στο θέμα " Ενεργειακός Σύμβουλος" αλλά απάντηση καμία!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα θέμα ανοιχτό που κράζουμε για τις καθυστερίσεις των πληρωμών?

 

Εχω πελάτες με υπογεγραμμένη δανειακή σύμβαση από τα χριστουγεννα και προκαταβολή γιοκ...!

Επαναλαμβάνω προκαταβολή!

Έχω γράψει το ίδιο και σε οτι αφορά την εξόφληση στο θέμα " Ενεργειακός Σύμβουλος" αλλά απάντηση καμία!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με καλεσε πελατης την Παρασκευη για να με ενημερωσει πως πληρωθηκαν απαντες, οποτε παω να δω αν μπηκαν και τα χρηματα μου στον Τραπεζικο Λογαριασμο μου η μου εκαναν λαδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλο...πως το ειπες?

 

Ας παρουμε την υποθεση απο την αρχη

 

Δεκεμβριος του 2012 ειναι οταν σε υποκαταστημα ευρωπαικης τραπεζης κατατιθεται φακελος ενταξης στο προγραμμα για πελατισσα μου

Αφου εχω κανει ολη τη δουλεια εγω, ενημερωνομαι κατα την καταθεση πως συμβουλος εργου δεν ειμαι εγω αλλα καποιος ευρωσυμβουλος....

Χρειαζεται να επιστρατευσω μη κοσμιους τροπους για να εξασφαλισω την αντικατασταση τους απο εμενα και τελικα πραγματοποιειται η αντικατασταση.

Η πελατισσα πριν να συμβληθει μαζι μου, στη φαση της προεγκρισης ειχε υπογραψει αναθεση συμβουλου εργου στους ευρωσυμβουλους και πατησαν πανω σε αυτο.

ΟΚ με την αντικατασταση τοτε

 

Εγκρινεται η πελατισσα, ολοκληρωνονται οι εργασιες, ολοκληρωνω κι εγω το 2ο φακελο και πηγαινω να τον καταθεσουμε στο ιδιο υποκαταστημα, σε αλλον υπαλληλο αυτη τη φορα λογω αντικαταστασης του παλαιου. Κανονικα ολα τα παραστατικα μου, επι πιστωσει ΑΠΥ κλπ, ολα καλα. Σημειωτεον οτι εχω κρατημενα τοσο συμβαση αναθεσης της πελατισσας σε εμενα για το συμβουλο εργου, μεταγενεστερη της αναθεσης στους ευρωσυμβουλους, οπως και ολα τα δικαιολογητικα που υπεγραψε και καταθεσαμε και ανεφεραν εμενα συμβουλο εργου.

 

Η πληρωμη καθυστερει πολυ και ετσι επικοινωνουμε πριν κανα διμηνο με το υποκαταστημα, το οποιο την καλει εκ νεου για να υπογραψει νεα χαρτια για καποιο λογο που δεν καταλαβα. Σε αυτα φαινομαι και παλι εγω συμβουλος εργου, ενω υπαρχει και εγγραφη εξουσιοδοτηση της προς την τραπεζα να καταθεσει στο δικο μου τραπεζικο λογαριασμο τα 307,50€ του συμβουλου εργου.

 

Παρασκευη αποπληρωνονται απαντες πλην εμου, Μεχρι σημερα λεφτα γιοκ...

 

Επικοινωνω με τον υπαλληλο, ρωταω τι και πως και μου ανοιγει το φακελο με τα αντιγραφα που ειχε κρατημενα, οσα ειχε κρατημενα τελος παντων, στα οποια φαινεται τοσο η αναθεση της πελατισσας στους ευρωσυμβουλους οσο και τα λοιπα χαρτια, εξουσιοδοτησεις που να φαινομαι εγω. Επικοινωνει αυτος με τα κεντρικα της τραπεζας στην Αθηνα και τον ενημερωνουν οτι φαινεται να μην εχει αλλαξει ο συμβουλος εργου στα συστηματα τους και να φαινονται ακομα οι ευρωσυμβουλοι που ηταν αρχικως. Ηθελε ομως λιγο χρονο να δει τα δικαιολογητικα που κατατεθηκαν.

 

Επικοινωνω με τους ευρωσυμβουλους στη Θεσσαλονικη προσωπικα και τη μεν πρωτη φορα μου λενε πως δεν υπαρχει πελατισσα τους δανειοληπτρια με αυτο το ονοματεπωνυμο, τη δε αλλη φορα (με διαφορα μισης ωρας) με ενημερωνουν οτι η πελατισσα μου φαινεται στα συστηματα τους αλλα επισης φαινεται οτι συμβουλος εργου δεν ειναι αυτοι αλλα εγω!!! Τωρα πως γινεται σε δυο διαφορετικα συστηματα να φαινονται διαφορετικοι συμβουλοι εργου, δεν ξερω.

 

Επικοινωνω με τα κεντρικα στη Θεσσαλονικη και αφου μου ζητησαν λιγο χρονο να το ψαξουν κι αυτοι, μου ειπαν πως αν απο τα κεντρικα στην Αθηνα φαινονται οι ευρωσυμβουλοι ως συμβουλοι εργου, τοτε τα λεφτα επεσαν σε αυτους...

 

Και αναρωτιεμαι εγω...

Πως γινεται να υπαρχει κομμενη ΑΠΥ δικη μου, εξουσιοδοτησεις της πελατισσας να μπουν χρηματα σε δικο μου λογαριασμο και εγγραφα που να αναφερουν εμενα συμβουλο εργου και να πληρωνονται χρηματα σε αλλους?

Ποιος ζητησε απο τους ευρωσυμβουλους να κοψουνε ΑΠΥ?

Και αν δεν εκοψαν ΑΠΥ τοτε πως κατατεθηκαν χρηματα στον τραπεζικο λογαριασμο τους?

Και ποιος εξαφανισε τη δικη μου ΑΠΥ την οποια υποτιθεται σκαναρουν και στελνουν στο συστημα στην Αθηνα?

Και αν απο "λαθος" εχουν μπει τα χρηματα αλλου, πως θα γινει να τα λαβω εγω?

Θα πρεπει να τα ζητησω απο τους αλλους η απο τα κεντρικα να δωσουν εντολη επιστροφης?

Και αν και καποιος αλλος εκοψε ΑΠΥ για την ιδια πελατισσα, τι θα γινει με τους δικους του φορους, ΦΠΑ κλπ?

 

Ευλογα ερωτηματα νομιζω και δεν ξερω αν μπορει κανενας να με τα απαντησει. Το θεμα μου ειναι πως περιμενα πως και πως αυτα τα κωλοχρηματα και τα τρωει αλλος χωρις ουτε να εχει φορολογηθει (κατα τα φαινομενα) ουτε καν να εχει κανει δουλεια, την οποια εκανα εγω και αυτος απλα τα καρπωθηκε...

 

Κανεις αλλος με παρεμφερες προβλημα?

 

Τι θα μου προτεινατε να κανω? Μεχρι και σε δικηγορο απευθυνθηκα και μου ζητησε να παρω αντιγραφα απο το φακελο του υπαλληλου του υποκαταστηματος και να της τα παω να τα δει για να μου πει πως θα κινηθουμε. Μην αρχισουμε τα εξωδικα... Ουτε να αρχισουμε να αναποδογυριζουμε γραφεια και να μοιραζουμε μπουκετα δεξια κι αριστερα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.