Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού για μεταπήδηση δήλωσης από 4014 σε Νέο νόμο...


Recommended Posts

kiakos:Προφανώς και θα έχει ΤΣΜΕΔΕ. Πόσο είναι το θέμα....

Δηλαδη, ανεβαζετε αμοιβη στο συστημα ΤΕΕ ή δηλωνετε/συμφωνειτε μια αμοιβη (για την μεταφορα στον 4178/13) και κοβετε επι αυτης τα παραβολα/φπα κλπ; Ιασωνα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω ακόμα. Απλά υπολογίζω για την αμοιβή μου ότι θα χρειαστεί να πληρωθεί ένα ποσό για ΤΣΜΕΔΕ που θέλω να πιστεύω ότι στη χειρότερη περίπτωση θα είναι όσο στο 4014.

Τώρα για κωδικό αμοιβών ΤΕΕ επειδή "τον έχω και σε πολύ μεγάλη υπόληψη", μάλλον θα βάλω τον ίδιο με το 4014 για κάθε υπόθεση αντίστοιχα και συμφωνηθήσα προφανώς ότι συμφωνήσω και επί αυτού ΦΕΜ.

Edited by kiakos
Link to comment
Share on other sites

Και το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ δεν υπάρχει πουθενά γραμμένο. Οπότε αφού ζητάει κωδικό θα βάλω τον ίδιο.

Θα έβαζα 000000 αλλά σέβομαι τους πελάτες μου και δεν θέλω να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα σε κάποια δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Η αμοιβή μεταπήδησης είναι απλώς θέμα "μηχανικού - πελάτη". Την συμφωνείς, την εισπράττεις, τη βάζεις στην τσέπη σου (αλλιώς δεν κουνιέται απολύτως τίποτα), δίνεις βρε αδελφέ και μια ΑΠΥ, πληρώνεις όταν θα 'ρθει η ώρα και λίγο ΦΠΑ και τέλος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αμοιβή μεταπήδησης είναι απλώς θέμα "μηχανικού - πελάτη". Την συμφωνείς, την εισπράττεις, τη βάζεις στην τσέπη σου (αλλιώς δεν κουνιέται απολύτως τίποτα), δίνεις βρε αδελφέ και μια ΑΠΥ, πληρώνεις όταν θα 'ρθει η ώρα και λίγο ΦΠΑ και τέλος!!!!

 

Σ΄εμένα λείπει το τρίτο .... χαίρομαι για σένα που υπάρχει !!!!  :D

Link to comment
Share on other sites

Η αμοιβή μεταπήδησης είναι απλώς θέμα "μηχανικού - πελάτη". Την συμφωνείς, την εισπράττεις, τη βάζεις στην τσέπη σου (αλλιώς δεν κουνιέται απολύτως τίποτα), δίνεις βρε αδελφέ και μια ΑΠΥ, πληρώνεις όταν θα 'ρθει η ώρα και λίγο ΦΠΑ και τέλος!!!!

 

Γιατί να μην έχει και ΤΣΜΕΔΕ δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.