Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α09] Κατηγορία 4 αυθαίρετων κατασκευών


Recommended Posts

γ φάση σε εκτός σχεδίου πως ακριβώς την ολοκλήρωσε?

Κάτι δεν σου λέει καλά.

 

Για να μην χάνεις άδικα την ώρα σου με τα χαρτιά και τις απόψεις του ιδιοκτήτη. Θα πας στο τμήμα αυθαιρέτων της αρμόδιας ΥΔΟΜ, με ότι χαρτιά σου δώσει με τους αριθμούς δηλώσεων και θα λάβεις από το αρχείο της υπηρεσία το φάκελο της τότε τακτοποίησης θα πάρεις φωτοτυπίες ότι υπάρχει τουλάχιστον να σιγουρευτείς ότι έχει τις 2 φάσεις .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:o

 

Δεν έχω ασχοληθεί με τα του 1337/83 και δεν το ήξερα ότι με 2 φάσεις δεν θεωρείται άδεια.

 

Οπότε πάω χωρίς άδεια.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι όταν πρόκειται για οικοδομή (5όροφη εν προκειμένου) και στο υπόγειο που έχει αποθήκες των διαμερισμάτων και λεβητοστάσιο, ένα χαρακτηρισμένο γκαράζ έγινε κατοικία (γκαρσονιέρα), πως βγάζω κατηγορία και % Υ.Δ.; Με τι συγκρίνω; (τι πονοκέφαλος αυτές οι ηλίθιες συγκρίσεις,τέλεια ήμασταν με τον 3843)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!!

Ηθελα να ρωτήσω το εξής: σε μονοκατοικία που έχει 3 ημιυπαίθριους αναφέρω σε ένα φύλλο καταγραφής και τους 3 και αθροιστικά τα τ.μ.?? Ή κάνω ένα φύλλο καταγραφής για τον καθενα??

Ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Όλους μαζί σε ένα ΦΚ (αθροιστικά). Αναλυτικά στην τεχνική σου έκθεση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα έχω μία περίπτωση , που σε ακίνητο εκτός σχεδίου και κατα παρέκληση άρτιο και οικοδομήσιμο, έχει εκδοθεί άδεια για ισόγεια κατοικία, και στη συνέχεια κατασκευάστικε ημιυπαίθριος  χώρος 35τ.μ. χωρίς οικοδομική άδεια, ο οποίος εφάπτεται στο όριο οπότε  δέν τηρεί ούτε τισ αποστάσεις Δ. πώς θα υπολογιστεί το πρόστιμο για το 4178?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα έχω μία περίπτωση , που σε ακίνητο εκτός σχεδίου και κατα παρέκληση άρτιο και οικοδομήσιμο, έχει εκδοθεί άδεια για ισόγεια κατοικία, και στη συνέχεια κατασκευάστικε ημιυπαίθριος  χώρος 35τ.μ. χωρίς οικοδομική άδεια, ο οποίος εφάπτεται στο όριο οπότε  δέν τηρεί ούτε τισ αποστάσεις Δ. πώς θα υπολογιστεί το πρόστιμο για το 4178?

επειδή το πρόστιμο για Η.Χ υπολογίζεται με αναλυτικό, στο σύστημα δεν υπάρχει καμία δυνατότητα να ασχοληθείς με παραβίαση Δ και δεν ασχολείσαι. 1 λοιπή παράβαση (αν έχεις μόνο αυτή την αυθαιρεσία). 

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι όταν πρόκειται για οικοδομή (5όροφη εν προκειμένου) και στο υπόγειο που έχει αποθήκες των διαμερισμάτων και λεβητοστάσιο, ένα χαρακτηρισμένο γκαράζ έγινε κατοικία (γκαρσονιέρα), πως βγάζω κατηγορία και % Υ.Δ.; Με τι συγκρίνω; (τι πονοκέφαλος αυτές οι ηλίθιες συγκρίσεις,τέλεια ήμασταν με τον 3843)

 

Έχει χιλιοστά αυτή η ΘΣ από τη σύσταση;;;;;

Είναι παρακολούθημα άλλης οριζόντιας ιδιοκτησίας;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.