Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

οι α/φ απο ΓΥΣ θελουν 10 εργασιμες. Πριν παω ομως κανω κι ενα τηλεφωνο να τσεκαρω οτι ειναι ετοιμες για σιγουρια.

 

Σε ευυχαριστώ! Βρίσκομαι Ρόδο οπότε μου τις στέλνουν...

Τις παραγγέλνεις στο όνομά σου ή στου πελάτη;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα οτι πρεπει να εισάγουμε τις αεροφωτογραφίες.Πρέπει να έχεις αριθμό αεροφωτογραφίας αλλά δεν μπορείς να δείς την ιδια την αεροφωτογραφία.Μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

 

Το μήνυμά σας μεταφέρθηκε στο παρόν.

Εκτελείτε αναζήτηση για την ύπαρξη τυχόν ίδιων θεμάτων.

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του πεις να περάσει πάνω από ...Βούλα και να τραβήξει μια που θα μου χρειαστεί κι εμένα!!!!!

Να 'χει το "κοντέρ όμως 5 χρόνια γυρισμένο πίσω, γίνεται;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του πεις να περάσει πάνω από ...Βούλα και να τραβήξει μια που θα μου χρειαστεί κι εμένα!!!!!

Να 'χει το "κοντέρ όμως 5 χρόνια γυρισμένο πίσω, γίνεται;;;;;

τι μία να τραβήξει; α/φ ή κάποια άλλη "μία";

όσο για το χρόνο, μην ανησυχείς. όσο 28/7 θα είναι αυτές που θα ανεβάσουν, τόσο κι η δικιά σου θα είναι 5 χρόνια πίσω

Link to comment
Share on other sites

τι μία να τραβήξει; α/φ ή κάποια άλλη "μία";

apier η απάντηση βρίσκεται στο παρακάτω ποστ στη δεύτερη φωτό:

http://www.michanikos.gr/topic/35786-Α07-Αεροφωτογραφίες-αφ-για-απόδειξη-παλαιότητα/?p=662459

 

:mrgreen:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο νέο απο ΟΚΧΕ, όσον αφορά την ημερομηνία της 28/7/11

τα νέα ότι το σύστημα ήδη μας ζητά αεροφωτογραφίες για να ολοκληρώσουμε το ανέβασμα των στοιχείων των δηλώσεων, όμως δεν φαίνεται να υπάρχει νέο ακόμα, οπότε τι κάνουμε προκειμένου να ολοκληρώσουμε μια δήλωση?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και κάθε μια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω τις εμπειρίες μου με τη ΓΥΣ μετά από αρκετές παραγγελίες..

την 1η φορά παρήγειλα από το site τους...

έπαιρνα τηλέφωνο και το μόνο που με ρώταγαν ήταν πότε πλήρωσα..

κάποια στιγμή μετά κανα δίμηνο μου είπαν ότι οι πληρωμές της τάδε ημερομηνίας είναι έτοιμες..

πήγα και εγώ από εκεί.. και μετά από κανα 2ωρο αναμονή μου είπαν ότι δεν είναι έτοιμες γιατί είναι λέει σε ψηφιακή μορφή και θα έπρεπε να έχω διευκρινήσει στο τηλέφωνο ότι παρήγειλα σε dvd τις φωτογραφίες και να ξαναπάρω τηλέφωνο μετά από 1-2 βδομάδες. *&$*&^#*&*(%%$^&

 

τη 2η και 3η φορά πήγα από εκεί να παραγγείλω και αφού σιγουρεύτηκα τηλεφωνικά ότι είναι έτοιμες πήγα να τις παραλάβω.. και τις 2 φορές πάλι δεν ήταν έτοιμες και μου είπαν ότι θα είναι σε 2 μέρες οπότε ξαναπήγα..

Είτε είναι ηλίθιοι και άχρηστοι είτε το κάνουν επίτηδες... δε ξέρω ποιό από τα 2 είναι χειρότερο..

πλέον χρεώνω 200-300€ έξτρα (λόγω χρόνου και ψυχικής οδύνης και το εξηγώ) για εύρεση αεροφωτογραφιών και έτσι πάει ο πελάτης και τις φέρνει ή τουλάχιστον πληρώνομαι για αυτό.

 

α ξέχασα να πω ...

ένας που είναι στην εύρεση αεροφωτογραφιών για να παραγγείλεις έχει κάτι απίστευτα μούτρα, είναι συνέχεια γκρινιάρης και ενίοτε προσβλητικός.
Σε ιδιοκτήτες που πήγανε και ήμουν μπροστά στους διαλόγους (ελέω μεγάλης αναμονής) μίλαγε απαξιωτικά για τους μηχανικούς που στέλνουν τους ιδιοκτήτες και ρώταγε σε τι μορφή θέλουν τα προϊόντα..

αν κάποιος ιδιοκτήτης δεν ήξερε να απαντήσει αμέσως τότε τα έβαζε πάλι με τους μηχανικούς που είναι άσχετοι και δεν καθοδηγούν σωστά τους πελάτες τους.

Να σημειώσω επίσης ότι στην τελευταία παραγγελία που έκανα (μονο ψηφιακή μορφή παίρνω πλέον) η 1 φωτογραφία από τις 5 ήταν λάθος και πρέπει να ξαναπάω

Edited by verda
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.