Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

ξέρει κάποιος αν σε αφήνουν να κάνεις προεπισκόπιση της φωτογραφίας σε μεγάλη ανάλυση πριν την παραγγείλεις?

 

Σαφώς αυτό γίνεται στην ΕΚΧΑ (παλιά ΟΚΧΕ) στην Τιμολέοντος Βάσσου, Δευ-Τετ-Παρ. Σε οθόνη υπολογιστή βλέπεις την ΑΦ που σε ενδιαφέρει πριν την παραγγείλεις (μιλάμε για το ψηφιακό αρχείο).

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς αυτό γίνεται στην ΕΚΧΑ (παλιά ΟΚΧΕ) στην Τιμολέοντος Βάσσου, Δευ-Τετ-Παρ. Σε οθόνη υπολογιστή βλέπεις την ΑΦ που σε ενδιαφέρει πριν την παραγγείλεις (μιλάμε για το ψηφιακό αρχείο).

Εμεις απο επαρχια πως μπορουμε να βρουμε και παραγγειλουμε α/φ απο ΕΚΧΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Ισχυει πραγματι η φωτογραφια απο το google map?

αν ναι ....μηπως τωρα με το προσφατο google street view....και με συγκεκριμενη ημερομηνια (εγω ειμαι τυχερος ειναι στην περιοχη μου ιουλιος 2011..!!!!!!!)........μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αυτες τις εικονες?

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

μεχρι να αποφασισουν  πόοοτε,  άαααν    και ίιιισως   θα ανεβασουν τις  α/φ του Ιουλιου του 2011 στο συστημα

 

θα ανακαλυψουν οτι "βολευει"  μια  χαρα και ο γκουκλης

με τους δρομους του και τα καλα του...

 

Εξ αλλου,  τις α/φ του Ιουλιου του 2011 θα τις ανεβασει το υπουργειο...."λεει..."

 

Αν δε επικαλεισαι παλαιοτητα πριν το 2004, σε καλυπτει πληρως ο γκουγκλης

 

[καποια στιγμη θα κανουν την  σχετικη ρυθμιση...]

βαλε και ενα Ε9 και δες και τα λοιπα φορολογικα εγγραφα...

 

εντιτ

 

δες και αυτα

 

http://www.michanikos.gr/topic/35786-Α07-Αεροφωτογραφίες-αφ-για-απόδειξη-παλαιότητα/?p=686695

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν δε επικαλεισαι παλαιοτητα πριν το 2004, σε καλυπτει πληρως ο γκουγκλης

 

Και πριν το 2004 να επικαλείσαι παλαιότητα, το google σε καλύπτει. Διότι από τη στιγμή που δεν υπάρχουν δημόσια έγγραφα απόδειξης παλαιότητας, χρησιμοποιείς τα ιδιωτικά. Εξάλλου το ΤΕΕ που διαχειρίζεται την πλατφόρμα ήδη έχει απαντήσει ότι ναι, δώστε google.

 

Εγώ ήδη έχω πληρώσει αρκετά για Α/Φ από ΓΥΣ, όπου τα κτίρια φαίνονται σαν μυρμήγκια στη μέγιστη ανάλυση και εστίαση που μπορούν να δώσουν. Είναι αδύνατον να καταλάβει κανείς ακόμα και το περίγραμμα. Επομένως με τον ΟΚΧΕ κλειστό, με την αποκλειστική προθεσμία ανάρτησης του Υπουργείου να έχει παρέλθει εδώ και 5 μήνες, με το ΣτΕ να εκδικάζει το Σεπτέμβριο το 4178 με πρόθεση να τον ακυρώσει, δίνω το google κ να πάνε για στείρωση αν δεν τους αρέσει, μπας κ γίνει εφικτό να σταματήσει η διαιώνιση του γελοίου είδους τους. Δεν μπορώ να κρατάω ανοικτές υποθέσεις για πάντα επειδή όλοι γουστάρουν να αυτοχαϊδεύονται κ να αυνανίζονται. Αν δεν κλείσουν οι υποθέσεις πριν το Σεπτέμβριο, θα μείνουν ανοικτές για πάντα, ή θα εκτεθώ στους πελάτες μου, κ δεν είμαι κανένας μ******* να εκτίθεμαι επειδή όλοι οι κυβερνητικοί τον παίζουν. Έχω ανοικτές υποθέσεις πλήρως εξοφλημένες από τον Οκτώβριο του 2011.

 

Ο Νόμος ζητάει απλά ''αεροφωτογραφία'', δεν ζητά ''πραγματογνωμοσύνη'' ούτε ''φωτοερμηνεία''. Δίνουμε την Α/Φ κ τέλος.

Edited by [email protected]
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

η φραση λεει

 

 

"αν   "δε"     επικαλεισαι παλαιοτητα σε καλυπτει ο γκουγκλης..."

 

και μιλα ελληνικα του φορουμ...

 

τι τροπος ειναι αυτος..

 

ακομα και λαθος να εχω κανει

 

ολοι δικαιουμαστε στο λαθος
 

Link to comment
Share on other sites

και δεν κατάλαβα και το περί Σεπτεμβρίου. Δεν πήρε παράταση μέχρι 2/15 νομίζω;

Ξανα-άλλαξε κάτι;

(γιατί κάποιοι συνάδελφοι βιάζονται να ανεβάσουν αρχεία, σχέδια κλπ; υπάρχει κάποιος τυπικός ή ουσιαστικός λόγος; μη μας αφήνετε στο σκοτάδι)

Link to comment
Share on other sites

και δεν κατάλαβα και το περί Σεπτεμβρίου. Δεν πήρε παράταση μέχρι 2/15 νομίζω;

Ξανα-άλλαξε κάτι;

(γιατί κάποιοι συνάδελφοι βιάζονται να ανεβάσουν αρχεία, σχέδια κλπ; υπάρχει κάποιος τυπικός ή ουσιαστικός λόγος; μη μας αφήνετε στο σκοτάδι)

 

υπάρχει η φήμη ότι το ΣτΕ που συνεδριάζει το φθινόπωρο (νόμιζα Οκτώβριο και όχι Σεπτέμβριο) θα βγάλει και αυτόν το Νόμο αντισυνταγματικό

(διατηρώ επιφυλάξεις σε αυτό διότι ο εισηγητής είχε μειοψηφίσει στην εκδίκαση του 4014 και έχουν γίνει και σημαντικές βελτιώσεις σε σημεία κλειδιά του Νόμου).

Βέβαια μέχρι να βγει η απόφαση θα περάσουν μερικοί μήνες αλλά φύλαγε τα ρούχα σου....

Αν λοιπόν κριθεί αντισυνταγματικός (μακριά από μας).. τότε λογικά και πάλι θα επηρεάσει τις υποθέσεις που δεν είναι ολοκληρωμένες...

αυτό λεει ο Zavi και με βρίσκει σύμφωνο

Edited by verda
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.