Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

στο δικαστήριο δεν στέκει πράγματι. Το αυτό ισχύει και για το ΣΥΠΟΘΑ, όπως όμως στο διευκρίνισε ο συνάδελφος.

Αυτοί οι φορείς δεν μπορούν να το πάρουν πάνω τους. Περιμένουν από κάποιον και καλά ειδικό. Αν εσύ το πάρεις πάνω σου, όλα καλά για αυτούς.  

Αλλά αυτό που λέμε εμείς αφορά το σύστημα, για το οποίο ο Νόμος σαφώς αναφέρει α/φ και όχι α/φ ΜΕ φωτοερμηνεία.

Ακόμα και από το χωριό σου να είναι η α/φ, αν εσύ λες ότι είναι του αυθαιρέτου που δήλωσες, πρέπει να κάνουν διαδικασία, πειθαρχική ή δικαστική, για να πουν το αντίθετο.

Όσο για τη φωτοερμηνεία της ΓΥΣ που ζητάει το ΙΚΑ και τους ευγενικούς υπαλλήλους, μόνοι όσοι γεννήθηκαν τις τελευταίες μέρες δεν κατάλαβαν τι έπαιξε ;) 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει Α/φ παλιες 1960, 1970 στον ΟΚΧΕ. Πλατεια Μαβιλη

Ελπίζω να βρω, επειδή η κατασκευή μου είναι 1974, 1975 αρχές να το πετύχω!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

έχουμε κανένα νεότερο για την ανάρτηση αεροφωτογραφιών στο σύστημα στις 28-7-11;

 

ξέρεις κανείς εάν μπορώ να αγοράσω εγώ αεροφωτογραφία της συγκεκριμένης ημερομηνίας από κάπου;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νεότερο για την ανάρτηση αεροφωτογραφιών στο σύστημα στις 28-7-11;

Από την επίσημη πηγή (ΥΠΕΚΑ), ουδέν νεώτερον.

 

ξέρεις κανείς εάν μπορώ να αγοράσω εγώ αεροφωτογραφία της συγκεκριμένης ημερομηνίας από κάπου;

Αν όχι ΓΥΣ (μπα!) - ΕΚΧΑ, ρίξε μια ματιά σε Google Earth, Google Maps.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι, επειδή σκοπεύω να κατέβω στην Αθήνα (από Θεσσαλονίκη) για να αναζητήσω επιτόπου αεροφωτογραφίες από τις σχετικές υπηρεσίες εκεί, γνωρίζει κάποιος να μου πει αν ισχύουν οι διευθύνσεις για ΕΚΧΑ (Αριστοτέλους 26 & Ύδρας, 13674 Αχαρναί -Μενίδι) και ΓΥΣ (Ευελπίδων 4, Αθήνα - Κυψέλη, 11362, ΑΤΤΙΚΗΣ)? Ξέρετε αν θα μπορέσω να εξυπηρετηθώ εκείνη την ώρα που θα πάω ή χαμένος κόπος?

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΚΧΑ ποτέ δεν ήταν στο Μενίδι, είναι στην πλατεία Μαβίλη, Τιμολέοντως Βάσσου, δεν θυμάμαι νούμερο, στο κέντρο στης Αθήνας.

Δουλεύουν Δευτ. - Τετ. - Παρ. και πρέπει να έχει πάει μέχρι τις 12 για να πάρεις νουμεράκι για να εξυπηρετηθείς.

Μέχρι και προχθές ήταν άπαντες εκεί, τώρα που μπαίνει Αύγουστος δεν ξέρω πόσο εύκολα θα εξυπηρετηθείς γιατί λέγανε για άδειες.

Καλή τύχη.

Υ.Γ. Για την ΓΥΣ, ισχύουν αυτά που είπες.

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΚΧΑ ποτέ δεν ήταν στο Μενίδι, είναι στην πλατεία Μαβίλη, Τιμολέοντως Βάσσου, δεν θυμάμαι νούμερο, στο κέντρο στης Αθήνας.

Δουλεύουν Δευτ. - Τετ. - Παρ. και πρέπει να έχει πάει μέχρι τις 12 για να πάρεις νουμεράκι για να εξυπηρετηθείς.

Μέχρι και προχθές ήταν άπαντες εκεί, τώρα που μπαίνει Αύγουστος δεν ξέρω πόσο εύκολα θα εξυπηρετηθείς γιατί λέγανε για άδειες.

Καλή τύχη.

Υ.Γ. Για την ΓΥΣ, ισχύουν αυτά που είπες.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ - ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΤΗΜΑΤΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΟΥΣ ΟΤΑ- ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.