Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α11] Δικαιολογητικά υπαγωγής στο Ν. 4178/13 (γενικά)


Recommended Posts

δεν πήρε κανένας από τα έτοιμα  προγράμματα εταιρειών

για να μας πει εκείνα τι έχουν;;

 

(εμένα καταλαβαίνετε ότι πλέον δεν μου χρειάζονται !!)

Link to comment
Share on other sites

η τροποποίηση της ΥΔ του 4014 κατά τη γνώμη μου δεν αρκεί.

Αλλά δεν έχω δει και κάτι έτοιμο να κυκλοφορεί.

Σύμφωνα με το άρθρο 11 του 4178 τα απαιτούμενα στοιχεία είναι πολύ περισσότερα.

Υπό ΚΣ δεν χωράει σε μία σελίδα. Εγώ το έκανα με 9άρια και 8άρια γράμματα και ίσα που με πήρε.

Έβαλα μέσα και την εξουσιοδότηση και την παλαιότητα, έτσι ώστε να μην χρειάζομαι άλλη υπογραφή παρά μόνο στο συμφωνητικό.

Και βέβαια χρειάζεσαι διαφορετική ΥΔ για τον ιδιοκτήτη, τον εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο, τον νομέα χώρου αποκλειστικής χρήσης κλπ. 

 

πολυ σωστα

εδω προκειται για νεα πιο περιπλοκη αιτηση που δεν εχει σχεση με τον 4014

Πρεπει να εχει προβλεψη για τις  α/φ και να γινεται καταγραφφη  για  τα εγγραφα που προσκομιζει για την αποδειξη του ετους αλλαγης χρησης...

 

Νομιζω οτι

το μεγαλυτερο μερος της αιτησης,  θα πρεπει να βασιζεται στα  στοιχεια που ζηταει το παραρτημα Α...

 

apier

αφου ηδη εχεις ετοιμασει/καταθεσει

 

ας την κατεβαζες...προς διευκόλυνση ...ισως και καποια βελτιωση...

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

αυτό προϋποθέτει ότι ξέρω να ανεβάσω αρχείο στο forum, κάτι που δεν ισχύει απολύτως.

να στο στείλω και να το ανεβάσεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

προσπάθεια "ανεβάσματος" αρχείου ΥΔ.

φαίνεται κάποιο συνημμένο;

N4178_Ypeu8unh_Dhlwsh_idiokthth_genikh.doc

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

προσοχή!

ΔΕΝ είναι επίσημο / ελεγμένο κλπ κλπ

Είναι προσωπική εκτίμηση του τι χρειάζεται με βάση το άρθρο 11 και  την εμπειρία του 4014

Link to comment
Share on other sites

 

- Η Αιτηση που αναφερεται στο αρθρο 11 του 4178/13 τι ακριβως ειναι ? ειναι εντυπη η αρκει η καταχωρηση των στοιχειων στο συστημα? 

 

 

 

επειδή ζητάνε να ανεβούν όλα τα αρχεία, ίσως είναι ΚΑΙ έντυπη...αλλά δεν το έχω τσεκάρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Συνδελφοι επανέρχομε στο post 1 του θέματος. Διαμέρισμα έχει καταλάβει και μερος του κοινόχρηστου διαδρόμου της πολυκατοικίας. Σύμφωνα με το Αρθρο 11 παρ. 1 δ i χρειάζεται απόφαση πλειοψηφίας. Επί του πρακτέου τώρα, εάν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος. Τι χαρτί υπογράφουν οι συνιδιοκτήτες. Ενά πρακτικό και το υπογράφουν όλοι. Υπέυθυνη Δήλωση ο κάθένας από τους συνιδιοκτήτες? Και τι θα λέει η Υπέυθυνη Δήλωση που θα υπογράψει ο κάθε συνιδιοκτήτης?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικώς περιμένω να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο και θα διορθώσω - συμπληρώσω κ.λπ. όλα τα απατούμενα έγγραφα κ.λπ. που είχα φτιάξει για τον 4014 και είχα ανεβάσει στο site, έτσι ώστε ν' ακολουθούν τις προδιαγραφές του 4178...... Υπομονή, για όσους δεν βιάζονται....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.