Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Έστειλες ξανά τη δήλωση σε επόμενο στάδιο, αφού είχες αποθηκεύσει τις αλλαγές;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι αποθηκευσα, το προστιμο αλλαξε, μου εδειχνε στο παραθυρακι παραβολο 2000

πατησα οκ αποδεχομαι μπλα μπλα

ειναι πλεον σε υπαγωγη κ στα οικονομικα στοιχεια εχει τις δοσεις, πουθενα συμπληρωματικο παραβολο

Link to comment
Share on other sites

Ιδιοκτητης που δεν ηθελε να τακτοποιησει εναν οροφο, τελικα πειστηκε κ θα τα κανει ολα. Ομως προλαβε κ πληρωσε το παραβολο των 500.

Διορθωνοντας τη δηλωση θα επρεπε να βγαζει καινουριο των 2000.

Ομως βγαζει τις δοσεις και πουθενα το συμπληρωματικο παραβολο κατι το ανταποδοτικο.

Ξερετε τι πρεπει να κανω?

Μήπως οι επιπλέον χώροι που δηλώθηκαν διατηρούν την επιφάνειας κύριας και μοναδικής κατοικίας κάτω από τα 100 τ.μ?

Αν είναι έτσι το παράβολο δεν θα αυξηθεί και σωστά παραμένει 500 Ε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει αρκετές φορές. Προχώρα ...άφοβα!

Ιάσονα, (αν και με πολύ φόβο ομολογώ), προχώρησα όπως μου συνέστησες και είχες δίκιο !! ευτυχώς γιατί είχα αγχωθεί. :grin: Το ερώτημα μου είναι το εξής. Ενώ αρχικά ζητούσε και αυξημένο ανταποδοτικό τέλος 25 ευρώ δηλαδή, αφού έκανα την αποδοχή και τις δηλώσεις, δεν δείχνει κάποια νέα οφειλή. Όχι ότι με στεναχωρεί, αλλά τελικά γλίτωσα, το 25ευρω στο ΤΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το ποστ σου και ειλικρινά δεν κατάλαβα τι έχεις κάνει. πότε έκανες μεταφορά, τι πλήρωσεις....μπορείς να τα γράψεις με μία σειρά ? Το τέλος ΤΕΕ δεν μπορείς να το αποφύγεις πάντως άρα κάτι άλλο έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το ποστ σου και ειλικρινά δεν κατάλαβα τι έχεις κάνει. πότε έκανες μεταφορά, τι πλήρωσεις....μπορείς να τα γράψεις με μία σειρά ? Το τέλος ΤΕΕ δεν μπορείς να το αποφύγεις πάντως άρα κάτι άλλο έχει συμβεί.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αν δεις στα ποστ 405 και 407 αναλύω ακριβώς τον προβληματισμό που είχα. Εν συντομία άλλαξα το εμβαδό άλλης κατοικίας από 50 σε 53 τμ,(αφού αρχικά είχε ήδη πληρωθεί παράβολο 500 ευρώ),οπότε και άλλαζε το παράβολο, αλλά και το ανταποδοτικό τέλος (από 500 σε 1000 και απο 15 σε 25 ευρώ αντίστοιχα). Επειδή ο πελάτης είχε ήδη πληρώσει σε δόσεις το ποσο των 1100 ευρώ, δεν μου ζητήθηκε επιπλέον παράβολο γιατι είχε καλυφθεί από τις δόσεις. Όμως το ανταποδοτικό τέλος από που καλύπτεται και δεν προκύπτει οφειλή, αυτό ρωτάω (είχαν ήδη πληρωθεί για το ΤΕΕ 15 ευρώ).   

Edited by gab pet
Link to comment
Share on other sites

Extra ανταποδοτικό τέλος ζητείται όταν πληρώνεται το μεγαλύτερο παράβολο. Δεν πληρώθηκε το μεγαλύτερο παράβολο διότι υπερκαλύπτονταν από το ήδη καταβληθέν πρόστιμο. Οπότε έχασε το ΤΕΕ κάτι λίγα ευρουδάκια. Τέλος καλό, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

ναι αποθηκευσα, το προστιμο αλλαξε, μου εδειχνε στο παραθυρακι παραβολο 2000

πατησα οκ αποδεχομαι μπλα μπλα

ειναι πλεον σε υπαγωγη κ στα οικονομικα στοιχεια εχει τις δοσεις, πουθενα συμπληρωματικο παραβολο

εχει καποιος να συμβουλευσει κατι?

να πληρωσει τις δοσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.