Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Aφού έχει πληρωθεί το παράβολο και το ανταποδοτικό θα σου βγάλει πάλι τις 6 πρώτες δόσεις να πληρωθούν έως 10.2.2016, ανεξαρτήτως του αν η δήλωση φαίνεται ακόμη σε εσένα σε επεξεργασία!!!! Είδες τι ωραία το έφτιαξαν το σύστημα στο ΤΕΕ;;;

Παρολο που δεν εκανα καμια "κινηση" μετα την πληρωμη το παραβολο και ανταποδοτικου..ουτε καν ξαναυπολογισμο....μου δειχνει αυτη την κατασταση.

 

Πηγε μονο του σε αρχικη υπαγωγη.

Ο πελατης μου δεν μπορει να πληρωσει και τις εξι δοσεις τωρα....θα εχει προβλημα μετα την λήξη και συνέχιση λογω παρατασης με τις πληρωμες των δοσεων;

post-39-0-26988700-1454382205_thumb.jpg

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

έχω δηλωση με πληρωμένο παράβολο απο τις 10/01/2014 σε κατασταση υπαγωγης.

Εκτοτε η δηλωση εμεινε ακινητη γιατι ο ιδιοκτητης το μετανιωσε λογω αφραγκιας και δε προχωρησε τη διαδικασια.

Το παραβολο χαθηκε-εληξε

ή

μπορω να συνεχισω τη δηλωση δηλωνοντας κι αλλες αυθαιρεσιες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που πληρώθηκε το παράβολο, το ακίνητο θεωρείται ενταγμένο.

Προς το παρόν δεν έχει ακυρωθεί καμία υπαγωγή λόγω καθυστέρησης

(δεν βάζουν καν τις προσαυξήσεις)

Απ' την άλλη, οι αυθαιρεσίες υποτίθεται ότι ελέγχθηκαν, καταγράφηκαν και δηλώθηκαν με την αυτοψία.

Αν νεώτερη αυτοψία αποκάλυψε κι άλλα πράγματα που δεν φαίνονταν πριν,

προφανώς μπορείς να συμπληρώσεις :)

(μόνο μην το κάνεις σύστημα να αλλάζεις τις παραβάσεις κάθε όποτε θυμηθεί ο ιδιοκτήτης) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Απο λάθος μου έβαλα παραπάνω τμ. (51) αντί για 47 και ο Ιδιοκτήτης έχει πληρώσει παράβολο 1000 αντί για 500. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση? Συμψηφίζεται αυτό που πλήρωσε με το υπόλοιπο του προστίμου που είναι να πληρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλω να πω ότι θα υπολογιστούν στο τελικό ποσό που είναι να πληρώσει τα έξτρα 500 που τα πλήρωσε σαν παράβολο. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Να στο πω διαφορετικά. 

Αν είχες βάλει Ε

Σήμερα το παράβολο βγήκε παραπάνω γιατί δήλωσες περισσότερα τ.μ. Αντίστοιχα θα αφαιρεθεί το παράβολο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.