Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α23] Δυνατότητα έκδοσης Οικ. Αδείας


Recommended Posts

Καλημέρα Ιασονα,

Μόλις μιλησα με το ΤΕΕ (Helpdesk)  και μου είπανε τηλεφωνικώς, πως δεν χρειάζεται να ανεβάσω τίποτα άλλο μόνο την άδεια νομιμοποίησης....

Επιβεβαιώνω τον συνάδελφο …

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το Help Desk μου είπαν να τους αποστείλω την οικοδομική άδεια με email για να μου προωθήσουν την δήλωση στην οριστική υπαγωγή χωρίς να ανεβάσω κανένα άλλο δικαιολογητικό .

christoller  σε παρακαλώ ενημέρωσε για την πορεία της αίτησης σου γιατί ακόμα εγώ δεν έχω προχωρήσει .

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τον συνάδελφο …

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το Help Desk μου είπαν να τους αποστείλω την οικοδομική άδεια με email για να μου προωθήσουν την δήλωση στην οριστική υπαγωγή χωρίς να ανεβάσω κανένα άλλο δικαιολογητικό .

christoller  σε παρακαλώ ενημέρωσε για την πορεία της αίτησης σου γιατί ακόμα εγώ δεν έχω προχωρήσει .

 

@ a_KIR_a   Η αίτηση μου διεκπεραιώθηκε σε 3 μέρες περίπου.

Αν το αίτημα σου διεκπεραιώθηκε θα το καταλάβεις αν πατήσεις το κουμπί για να πάει η δήλωση σου σε οριστική υπαγωγή. (πριν διεκπεραιωθεί, πατούσα το κουμπί και μου έβγαζε μήνυμα να ανεβάσω την οικοδομική άδεια, παρόλο που την είχα ανεβάσει! )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομιμοποίηση υπερβάσεων σε υφιστάμενο βιομηχανικό κτίριο και ανέγερση νέου στο ίδιο γεωτεμάχιο γίνεται με μια αίτηση και μια άδεια δόμησης ή πρέπει υποχρεωτικά να γίνει ξεχωριστά; 

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε!

 

σε περιπτωση που εχει γινει αλλαγη στα εσωτερικα υψη κτισματος προς οφελος ισογειου σε βαρος λοιπων οροφων χωρις να αλλαζει το τελικο υψος του ογκου, τι προτεινετε; αν παω για αναθεωρηση, μπορω να πατησω προς εκδοση οα στον 4178;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...........

ηθελα να ρωησω εχω μια περιπτωση που ξεκινησε με το 4014/11 οπου ειχα τσεκάρει στο συστημα προσ εκδοση οικοδομικης αδειας πηγα να βγαλω οικοδομικη αδεια αλλα στην συνεχεια δεν χρειαστηκε να χρησιμοποιησω τον για την εκδοση τησ αδειασ καθολου τον 4014/11..........

τωρα στο ιδιο κτισμα θελω να προσθεσω και 1 πολεοδομικη παραβαση κατι στεγαστρα......μπορω στην δηλωση που ειχα ξεκινησει αποι το 4014 να τον μεταφερω και προσθεσω την πολεοδομικη παραβαση;;;;;;;;;;;;;;;;;

κολλαω στο οτι ειχα τσεκαρει προσ εκδοση οικοδομικησ αδειας αλλα τονιζω οτι δεν το χρησιμοποιησα καθολου τελικα στην εκδοση τησ αδειας.............. 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...........

ηθελα να ρωησω εχω μια περιπτωση που ξεκινησε με το 4014/11 οπου ειχα τσεκάρει στο συστημα προσ εκδοση οικοδομικης αδειας πηγα να βγαλω οικοδομικη αδεια αλλα στην συνεχεια δεν χρειαστηκε να χρησιμοποιησω τον για την εκδοση τησ αδειασ καθολου τον 4014/11..........

τωρα στο ιδιο κτισμα θελω να προσθεσω και 1 πολεοδομικη παραβαση κατι στεγαστρα......μπορω στην δηλωση που ειχα ξεκινησει αποι το 4014 να τον μεταφερω και προσθεσω την πολεοδομικη παραβαση;;;;;;;;;;;;;;;;;

κολλαω στο οτι ειχα τσεκαρει προσ εκδοση οικοδομικησ αδειας αλλα τονιζω οτι δεν το χρησιμοποιησα καθολου τελικα στην εκδοση τησ αδειας.............. 

μηπωσ υπαρχει καποια βοηθεια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα γράφεις λίγο μπερδεμένα. Τελικά εκδόθηκε η άδεια? Αν δεν είχες κάνει χρήση του ν.4014, λογικά θα έπρεπε να είχες πληρώσει πρόστιμο κατά την νομιμοποίηση. Γιατί δεν έκανες χρήση της δήλωσης του 4014? Ξεκαθάρισέ τα λίγο αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

εκδοθηκε οικοδομικη αδεια χωρις την χρηση του 4014/11 τελικα........

την αρχη θερησα οτι καλυτερα να το εκανα ενταξη στο 4014 πρωτα αλλα επειτα απο συζητηση με την πολεοδομια μπορουσα να εκδοσω οικοδομικη αδεια χωρισ εμπλεκω στον 4014..............

 

και το ερωτημα μου τωρα ειναι

μπορω στην δηλωση που ειχα ξεκινησει απο το 4014 και ειχα τσεκαρει προσ εκδοση οικοδομικησ αδειας να τη μεταφερω και να προσθεσω και 1 πολεοδομικη παραβαση;;;;;;;;;;;;;;;;;

μπορουν οι δηλωσεις που ηταν προσ εκδοση οικοδομικησ αδειασ αλλα ποτε δεν βγηκε αδεια να μεταφερθουν και να συνεχιστουν;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.