Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Οπή : αναλυτικός 1η παράβαση
Γκρέμισμα + χτίσιμο "τοίχου κατάληψης Κλιμακοστάσιου" : αναλυτικός 2η παράβαση και γλιτώνω το 2 Χ διαμερισμάτωση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Θα βάλω σε μία δήλωση 3 οριζόντιες ιδιοκτησίες του ίδιου ιδιοκτήτη που αφορούν υπόγειο, ισόγειο και πατάρι καταστήματος.

 

Στην άδεια είναι 2 καταστήματα αλλά πρακτικά το κατάστημα είναι ενιαίο.

 

Σκέφτομαι να βάλω 1 διαμερισμάτωση συνολικά για το σύνολο του καταστήματος, απλά με προβληματίζει η νομοθεσία που σε κάποιο σημείο (αν θυμάμαι καλά) λέει ότι η διαμερισμάτωση γίνεται ανα όροφο.

 

Από την άλλη θεωρώ υπερβολικό το να βάλω παραπάνω από μία διαμερισμάτωση με τη λογική ότι τακτοποιώ σε παραπάνω από 1 όροφο. Μήπως τελικά να τα βάλω όλα ως καθαιρέσεις σε ένα αναλυτικό; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά  κάπου αναφέρει οτι η διαμερισμάτωση πρέπει να είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ αυθαιρεσία για να την επιλέξεις...

 

 

σε κάθε περίπτωση όμως προσωπικά το πάω με αναλυτικό  για να χωρέσουν και άλλα μέσα....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θυμάμαι ότι η διαμερισμάτωση κλικάρεται στο ΦΚ όταν είναι η μόνη παράβαση.

 

Έχω την εντύπωση ότι όταν υπάρχουν λοιπές παραβάσεις + διαμερισμάτωση βάζεις την διαμερισμάτωση σαν λοιπή και το μνημονεύεις στην τ.ε.

 

Δηλαδή δεν μπαίνουνε όλα σε 1 αναλυτικό, αν θυμάμαι καλά.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

1 αναλυτικό  θεωρώ ότι χωράνε...

αν υπάρχει ρευστό    με 2 είσαι σίγουρος και η διαφορά  είναι 300 ευρώ με εφάπαξ

τι 500 τι 800

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει και η κλασσική διαμερισμάτωση στο επίπεδο του καταστήματος και διαμερισμάτωση "κατά ύψος" ?

Εάν ναι, νομίζω ότι το σωστό είναι να χρεώσεις δύο αναλυτικούς προυπολογισμούς και όχι ένα κοινό..

Link to comment
Share on other sites

 η διαμερισματωση αφορα καθε οροφο ξεχωριστα

 

το παταρι δεν ειναι "οροφος"

 

κατα τα λοιπα, ας δουμε τι δειχνει η αδεια για το υπογειο και πώς και με ποιό ή ποιά καταστηματα επικοινωνει με εσωτερικη σκαλα..

 

να δουμε και τα συμβολαια συστασης ΟΙ

 

και μετα

τα λεμε :smile:

τις καλημερες μου

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.