Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β] Αναλυτικός προϋπολογισμός και τιμές μονάδος


Recommended Posts

Η γνώμη μου όμως είναι πως, ...."δεν είναι τόσο απλή η μετάφραση του νόμου κ.λπ." και γι' αυτό συνιστώ προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι από αυτά που θα διευκρινιστούν με ερωταπαντήσεις το Γενάρη του 2015...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Αυθαίρετη προσθήκη ανελκυστήρα που εξυπηρετεί κατάστημα στο ισόγειο και τους δύο υπογείους ορόφους, ρυθμίζεται με αναλυτικό;

Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκεται εντός του περιγράμματος του κτιρίου σε χώρο που έχει ήδη μετρήσει στη δόμηση, τότε ναι. Δεν υπάρχει κι άλλος τρόπος.

Edited by pipakos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια μικρη απολιση των διαστασεων του κτιριου εντος των τιμων που προβλεπεται στη κατηγορια 3 μπορω να την υπολογισω  μαζι με τις λοιπες παραβασεις  συμφωνα με την εγκυκλιο 4 αρθρο 9α .Σαν    ΥΔ  εχω 0,10μ2 γιατι α λλαζουν δυο διατασεις οποτε στο εμβαδον δεν εχω διαφορα . Θα υπολογισω τις τοιχοπιοιες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς αυτή τη στιγμή που μιλάμε να τα βάλεις όλα αυτά ως λοιπές παραβάσεις. Αυτό δεν το έχουν καταργήσει ακόμα, αλλά μπορεί να ξυπνήσουν από λάθος πλευρό κάποια μέρα και να το προσθέσουν στις εξαιρέσεις με ερωταπάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.