Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Δεν λες όμως απο ποιόν σου ήρθε το mail !

Ναι, συγνώμη. Από τον ΣΜΗΒΕ ήρθε. Μαζί με ένα ακόμα ενημερωτικό για τις μελέτες πυρασφάλειας που δεν είναι της παρούσης.

Φαντάζομαι το έλαβαν το email όλοι οι συνάδελφοι που είναι εγγεγραμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Μην με βρίσετε, μπορεί να έχει συζητηθεί στις προηγούμενες 100 σελίδες αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω. Δεν είχα στείλει ως σήμερα τα δικαιολογητικά και θα τα στείλω τώρα αυτές τις μέρες. Διαβάζω στο buildingcert ότι θέλει λέει τα πρωτότυπα της δήλωσης de minimis και της υπεύθυνης δήλωσης που είχαμε στείλει τότε ηλεκτρονικά για να μπούμε στο πρόγραμμα ενίσχυσης. Τι σημαίνει πρωτότυπη; Πρεπει να είναι η ίδια με τότε; Δεν την βρίσκω. Τα έχω σκαναρισμένα δηλαδή όπως τα είχα στείλει και τα δύο αλλά δεν έχω τις δηλώσεις στα χέρια μου. Δεν μπορώ να φτιάξω μία νέα ΥΔ και να την επικυρώσω τώρα για το γνήσιο της υπογραφής, ή θέλει η ημερομηνία να συμφωνεί με τότε; 

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από buildingcet.....

 

Προς τους δυνητικά δικαιούχους του Προγράμματος «Ενίσχυση Δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή»: 
Σε περίπτωση που έχετε χάσει τα πρωτότυπα δικαιολογητικά που απαιτούνται να κατατεθούν, συγκεκριμένα:

  • την πρωτότυπη υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 του ν. 1599/1986 με την οποία ο υποψήφιος δηλώνει ότι είναι αληθή όλα τα στοιχεία που συνοδεύουν την αίτησή ή,
  • την πρωτότυπη δήλωση συμμόρφωσης με τον κανονισμό De Minimis, όπως αυτός εκάστοτε ισχύει και στοιχεία ελέγχου σώρευσης κρατικών ενισχύσεων

παρακαλούμε όπως προσκομίσετε σε αντικατάστασή τους, τα αντίγραφα των δύο δικαιολογητικών συνοδευόμενα από σχετική Υπεύθυνη Δήλωση (δεν απαιτείται επικύρωση του γνήσιου της υπογραφής), πρότυπο της οποίας θα βρείτε πατώντας εδώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε έκανες τις αιτήσεις, τις σκάναρες και τις ανέβασες.,..ε, αυτό που σκάνερες θέλουν με τις υπογραφές κτλ...Αν δεν το βρίσκεις κάνεις τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως πήρα τηλέφωνο στην ΕΥΕΠΕΝ να ρωτήσω αν χρειάζεται να πληρώσω το παράβολο της ανανέωσης της αδειας του ενεργειακου επιθεωρητη (100 ευρώ) για να πάρω την επιδότηση και μου απάντησαν οτί τα λεφτά θα δοθούν από το 2015 και οτι πρέπει να χω περάσει τις εξετάσεις για να την πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως πήρα τηλέφωνο στην ΕΥΕΠΕΝ να ρωτήσω αν χρειάζεται να πληρώσω το παράβολο της ανανέωσης της αδειας του ενεργειακου επιθεωρητη (100 ευρώ) για να πάρω την επιδότηση και μου απάντησαν οτί τα λεφτά θα δοθούν από το 2015 και οτι πρέπει να χω περάσει τις εξετάσεις για να την πάρω.

Γράψε παντού και κάποιον θα "ψαρώσεις"!!!

Εμένα πάντως μου είπαν ότι περιμένουν πολιτική εντολή να τα δώσουν σε όλους.

Επέμενα ότι κάποιοι πρέπει να κοπούν με την κυρία που μίλησα, αλλά τίποτε!

Καλά της λέω, θα φορολογούν εμένα για να τα παίρνουν τα λαμόγια? Τίποτε αυτή...το χαβά της!!!

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Επέμενα ότι κάποιοι πρέπει να κοπούν με την κυρία που μίλησα, αλλά τίποτε!

 

 

Εσυ προφανως εισαι εκτος πραγματικοτητας.

Σου διαφευγει μαλλον οτι εχουν ηδη ανακοινωθει τα αποτελεσματα και καποιοι εχουν ηδη κοπει.

Τι να σου απαντησει και η γυναικα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.