Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Έχω κάνει αίτηση γι'αυτό ακριβώς το θέμα.

Την ίδια μέρα με πήρε μία κυρία από το τοπικό τμήμα, και αφού παραδέχθηκε ότι δε βγάζουμε άκρη, είπε ότι θα στείλει το αίτημα στα κεντρικά.

Αναμένω απάντηση...

Δηλαδή είσαι εκπρόθεσμος όσον αφορά το Β του 2015 και σου έχει αλλάξει η κατηγορία απο 1η σε 3η χωρίς δυνατότητα επαναφοράς;;

Διότι προσπαθώ χωρίς αποτέλεσμα από την Παρασκευή να βγάλω άκρη με Αθήνα αλλά και το τοπικό παράρτημα... Απελπισία !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως την ανακοίνωση με τις 8 δόσεις την έβγαλαν από την σελίδα ... τους κράζεις ... τους θαυμάζεις .... :grin:

post-2272-0-85597400-1464766799_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το ίδιο για όλους γιατί εξαρτάται σε τι κατηγορία ήσουν εκείνα τα χρόνια αν είχες ειδική προσαύξηση κλπ.

Γενικά πιστέυω πρέπει να περιμένουμε μέχρι τέλος της προθεσμίας (όσοι έχουν σκοπό να πληρώσουν) μήπως και αλλάξει κάτι με την πίεση της συνέλευσης μηχανικών.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου ρθε του α εξαμηνου 1.023 κυρια συνταξη ειναι φυσιολογικη. Μολις εκλεισα 5ετια

 

1.α) ΚΛ.ΑΣΦ.-ΚΥΡΙΑΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ (ΤΣΜΕΔΕ) ΑΝΩ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑΣ 2η ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1.023

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την ανακοίνωση με τις 8 δόσεις την έβγαλαν από την σελίδα ... τους κράζεις ... τους θαυμάζεις .... :grin:

 

@georgegaleos πάλι με το Photoshop παίζετε εδώ μέσα;;;;;; Τη συγκεκριμένη ανάρτηση πού ακριβώς τη βρήκατε στη σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;  :lol:  :mrgreen:

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ενα διχιλιαρο σε 30 μερες + υπερ Οαεδ + υπερ σοιμπλε + υπερ αριστερας

 

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχ

 

υπομονη να κατοχυρωσω την μειωμενη συνταξη γιατι εχω ηδη πληρωσει 10 χρονια και την επομενη ακριβως μερα θα παρουν τα ..,,,,μου

 

δεν θα ξαναδουν ευρω ουτε σε φωτοτυπια απο εμενα

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos πάλι με το Photoshop παίζετε εδώ μέσα;;;;;; Τη συγκεκριμένη ανάρτηση πού ακριβώς τη βρήκατε στη σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;  :lol:  :mrgreen:

 

Απλά έχω ένα addon στον firefox που παρακολουθώ τις αλλαγές σε διάφορα τμήματα των sites και με ενημερώνει για την αλλαγή και το πως ήταν πριν η συγκεκριμένη σελίδα.

 

Τελοσπάντων αν το googlάρεις θα το βρεις σε διάφορα sites, ΙΕΚΕΜ, Taxheaven, κλπ

 

Δες π.χ. εδω

 

Ισως όπως ειπε και ο Βασίλης εδώ τα ξαναεκδώσουν χωρίς τις δόσεις, ήτοι χωρίς την 1η δόση που ήταν τα αναδρομικά του ΟΑΕΔ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χρεώσανε πρόστιμο, το οποίο μάλιστα ήταν και πολύ υψηλό (σχεδόν το μισό της εισφοράς υπερ ΟΑΕΔ) λόγω της μεγάλης καθυστέρησης (2011). Αυτό έγινε όταν ζήτησα να πληρώσω υπολειπόμενες οφειλές γιατί ήμουν μισθωτός κάποια διαστήματα.

Μπορεί να μην βάλανε τα πρόστιμα για να μην φανεί φουσκωμένο το ειδοποιητήριο. Μπορεί και να τα γλιτώσατε.

 

 

Καλημέρα... επειδή τίποτα δεν μας χαρίζουν πολύ φοβάμαι ότι τους τόκους δεν τους βάζουν. Τα λεγόμενά σου συμβαδίζουν με τις πληροφορίες που είχα λάβει και γω προσωπικά. Πρέπει να ρωτήσουμε στο ταμείο μην μας έρθει το διπλάσιο αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.