Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Η ΑΠΔ μεσω ΙΚΑ αφορα μισθωτουε μηχανικους όχι ε.ε.

Το νεο ειδοποιητηριο ή θα σταλεί ταχυδρομικά ή/και μεσα απο την σελιδα του ΕΦΚΑ.

Προς το παρον τιποτα. Ειχαν πει απο σημερα.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάπου άκουσα οτι μπαίνουμε με τους κωδικούς του taxis, αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα

 

(γιαυτό είμαι όρθιος ακόμα) lol

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει εγώ μπήκα κανονικά, αλλά κάτι για δήλωση σύνταξης μου έβγαζε μόνο...Δεν είναι έτοιμο για τα ειδοποιητήρια κατά 99% θα έρθουν ταχυδρομικά όπως έμαθα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό το ειδοποιητήριο.

Πλήρωσα το Β 2016 στις 4 ή 5 Ιανουαρίου 2017.

Μαζί μου ζητήθηκαν και πλήρωσα και αναδρομικά περίπου 230 €. (αυτά δεν τα είχα δει ποτέ σαν ειδοποιητήριο από το ΤΣΜΕΔΕ ηλεκτρονικά)

 

Τώρα βγάζει άλλα τόσα (ακριβώς το ίδιο ποσό και συνολικά και ανά κατηγορία), χωρίς να αναφέρει για ποιά περίοδο είναι αναδρομικά.

Η απόδειξη που πλήρωσα έλεγε πως τα αναδρομικά είναι για Β2011 κα Α2012 νομίζω.

 

Είναι άλλα αναδρομικά αυτά για επόμενα 6μηνα ή είναι το ίδιο που πλήρωσα, απλώς δε γνωρίζουν αυτοί πως πλήρωσα στο ταμείο?

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

 

Θεωρώ πως είναι τα ίδια αφού λέει αναδρομικά Β2016 και μιας και μου βγάζει ακόμα ενημερότητα, που λογικά αν είχα χρωστούμενα δε θα έβγαζε, αλλά με αυτούς ποτέ δεν ξέρεις!!

 

Συνάδελφε καλησπέρα, δεν ξέρω αν σε πρόλαβα αλλά πρόσεχε μην διπλοπληρώσεις κάτι.

Εμένα μια δόση αναδρομικών 2011 που την πλήρωσα στο ταμείο 10/1/2017 τώρα μου την εμφανίζει το tsmede αν βάλω του κωδικούς σαν ειδοποιητήριο.

Μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί οι καρτέλες του,

Προσοχή λοιπόν.

 

Δευτερόν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος τι αλλάζει για το Τσμεδε αν αύριο πάω και καταργήσω το μπλολάκι στην εφορία.???

Διαβάζω οτι πολύ Ε.Ε συρέουν στις εφορίες για να το κλείσουν, το κάνουν για φορολογικούς ή για ασφαλιστικούς λόγους??

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε καλησπέρα, δεν ξέρω αν σε πρόλαβα αλλά πρόσεχε μην διπλοπληρώσεις κάτι.

Εμένα μια δόση αναδρομικών 2011 που την πλήρωσα στο ταμείο 10/1/2017 τώρα μου την εμφανίζει το tsmede αν βάλω του κωδικούς σαν ειδοποιητήριο.

Μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί οι καρτέλες του,

Προσοχή λοιπόν.

 

Δευτερόν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος τι αλλάζει για το Τσμεδε αν αύριο πάω και καταργήσω το μπλολάκι στην εφορία.???

Διαβάζω οτι πολύ Ε.Ε συρέουν στις εφορίες για να το κλείσουν, το κάνουν για φορολογικούς ή για ασφαλιστικούς λόγους??

 

ευχαριστώ

Δεν πληρώνω κάτι χωρίς να δω με βεβαιότητα τι είναι. Εννοείται αυτό. Θεωρώ πως είναι τα ίδια ακριβώς και δεν έχουν ενημερωθεί οι καρτέλες τους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει εγώ μπήκα κανονικά, αλλά κάτι για δήλωση σύνταξης μου έβγαζε μόνο...Δεν είναι έτοιμο για τα ειδοποιητήρια κατά 99% θα έρθουν ταχυδρομικά όπως έμαθα

 

Σε ποιό menu μπηκες; Έψαξα λίγο στην αρχική σελίδα αλλά δεν είδα κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.