Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Αν έχεις e-banking στη Eurobank, και προκειμένου να μην γίνει κανένα μπέρδεμα με τους αχαρακτήριστους του ΕΤΑΑ, καλύτερα θα ήταν να μεταφέρεις μέσω e-banking το ποσό που θες από τον λογαριασμό της Eurobank σε αυτόν της ΕΤΕ και μετά, πάλι μέσω e-banking, πληρωμή κατευθείαν όλου του ποσού στο ΤΣΜΕΔΕ. Τα νταβατζιλίκια ("προμήθειες" εκλεπτυσμένα), είναι 2,15€ (=1,00+1,15).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως έχω γράψει και παλιότερα μπορείς να πας στην τράπεζα που έχεις κάποια χρήματα να ζητήσεις να σου εκδώσουν τραπεζική επιταγή και με αυτήν πληρώνεις το ειδοποιητήριο, με μειονέκτημα ότι περιμένεις 2 φορές σε ουρά. Εγώ βέβαια επιλέγω να πληρώνω σε Αττικής που οι ουρές είναι ανύπαρκτες.

Αν δε θες να περιμένεις σε ουρές προφανώς ακολουθείς τις συμβουλές του Πάνου αποπάνου, πληρώνοντας την προμήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Η τραπεζικη επιταγη καλο να ειναι στο ονομα σου η οποια μετα θα οπισθογραφηθει αλλιως η τραπεζα χρεωνει ενα σεβαστο ποσο για εξοδα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πληρώσει με επιταγή προς ΤΣΜΕΔΕ και στο ταμείο μου είπαν ότι τζάμπα τα πλήρωσα τα έξοδα επιταγής, δέχονταν και επιταγή στο όνομά μου με επιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πληρώσει με επιταγή προς ΤΣΜΕΔΕ και στο ταμείο μου είπαν ότι τζάμπα τα πλήρωσα τα έξοδα επιταγής, δέχονταν και επιταγή στο όνομά μου με ευπιγραφή.

η επιταγή με το όνομα  και την υπογραφή σου είναι πολύ ισχυρή 

και ο οποιοσδήποτε  την εισπράττει (ΤΣΜΕΔΕ-ΔΟΥ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

εμένα παλαιότερα με είχαν διώξει με τέτοια επιταγή. 

Τις δέχονταν λέει μέχρι κάποια στιγμή και μετά σταμάτησαν.

έτσι μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΤΤΙΚΗΣ θέλουν επιταγή στο όνομα του εκδότη και εφόσον είναι για το ΤΣΜΕΔΕ δεν έχει βαλέρ (χρεωνεται την ίδια μέρα), όμως προσοχή! πρέπει να είναι ισόποση με το ειδοποιητήριο. Αν κάποιος θέλει να πληρώση το ειδοποιητήριο και ενδεχομένως κάποια δόση ενός διακανονισμού δεν μπορεί να πάει με επιταγή με ποσό το άθροισμα και των δύο! Πρέπει να υπάρχει οποσδήποτε επιταγή ισόποση με το ειδοποιητήριο και από εκεί και πέρα είτε άλλη για τη δόση ή μετρητα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.