Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

excel υπολογισμού εισφορών και φόρων μηχανικών

24000 καθαρά συνεπάγεται

6259 εισφορές

5560 φόρος

376 αλληλεγγύης

 

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τα νούμερα, είναι σωστά απλώς έχει ξεχάσει το τέλος επιτηδεύματος 500€ ή 650€ και αν μιλάμε για φορολόγηση ως ελεύθερος εππαγγελματίας έχει και προκαταβολή 5560€.

Edited by kosbar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πήρα το τοπικό γραφείο Αν και τώρα πλεον ασχολούνται μόνο με τις εγγυητικές και οι αρμοδιότητες έχουν πάει στο ΕΚΦΑ (όπως μου είπε στο τηλέφωνο) εν τούτοις υποσχέθηκε να μου στείλει με φαξ ειδοποιητήριο για πληρωμή στην τράπεζα Πήρα πριν λίγο και διαπίστωσα ότι δεν είμαι ο μόνος (έχει στείλει και σε άλλον συνάδελφο στην Κάρυστο που είμαι όπως μου είπε το πρωί ) Μου είπε για αύριο Ελπίζω να το στείλει αφού το εκδώσει γιατί με τόσα χιόνια δεν είμαι τρελός να πάω Χαλκίδα  

 

 

Και ενώ έγραφα αυτά μου ήρθε και το φαξ με το ποσό ελαφρά αυξημένο με τις προσαυξήσεις περίπου 10 ευρώ  για πληρωμή στην ΕΤΕ 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

πως σας φαίνεται που το ΤΣΜΕΔΕ διατηρεί ακριβώς τον ίδιο αριθμό δ.υ. για να μην κάνει περίπου τίποτα;

και να σε βρίζουν κι από πάνω αν κάνεις το λάθος και τους ενοχλήσεις

όλα καλά

πληρώστε εσείς 60% φόρους και εισφορές κορόιδα 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μιλάμε για τους υπάλληλους στην αλλοτριωμένη Αθήνα Γιατί στην περιφέρεια είναι αλλιώς όχι μόνο με τους υπαλλήλους του ΤΣΜΕΔΕ αλλά και με άλλους  υπαλλήλους Εμένα ο υπάλληλος στο τοπικό γραφείο , με εξυπηρέτησε προκειμένου να αποφύγω το ταξίδι στην Χαλκίδα και τον ευχαριστώ πολύ,  γιατί το έκανε και σε άλλους από ότι κατάλαβα από τον όγκο εργασίας του Και ενώ διαπιστώνοντας από τις ομιλίες στο τηλέφωνο ότι είχε δουλειά (και μου το είπε ότι πολύ ζητούσαν το ίδιο με εμένα ) , του είπα δεν πειράζει να μου το στείλει με φαξ αύριο , με πήρε τηλέφωνο μετά από 3 ώρες και μου το έστειλε Υπάλληλος να πάρει τηλέφωνο Σας φαίνεται παράξενο ε ? 

 

 

Επομένως για μένα το πρόβλημα δεν είναι εντοπισμένο ειδικά στο ΤΣΜΕΔΕ , αλλά σε κάτι άλλο που έχει να κάνει με τις απρόσωπες σχέσεις των ανθρώπων ειδικά σε μεγαλουπόλεις Αν δεν έγραφα το κείμενο αυτό , θα αδικούσα τον άνθρωπο - εργαζόμενο  αυτόν 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

πολύ παράξενο.

Γιατί πήγα προσωπικά στο ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΣΜΕΔΕ, και με έδιωξαν κακήν κακώς.

Το να μην ξέρουν το καταλαβαίνω, στο μπάχαλο που ζούμε.

Αλλά δεν θέλουν να μάθουν. Εμείς τώρα κάνουμε άλλη "δουλειά" σου λέει.

Γιατί μας απασχολείτε με τον ΕΦΚΑ;

 

Προφανώς στην επαρχεία δεν θα υπάρχουν άνθρωποι, αφού όλοι είναι μεταταγμένοι / αποσπασμένοι / μετακινημένοι στο κέντρο

 

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τα νούμερα, είναι σωστά απλώς έχει ξεχάσει το τέλος επιτηδεύματος 500€ ή 650€ και αν μιλάμε για φορολόγηση ως ελεύθερος εππαγγελματίας έχει και προκαταβολή 5560€.

αυτό το προγραμματάκι που είναι ρε παιδιά; το έχει ανεβάσει κανείς;

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

μπορείτε να με κατευθύνετε σε ποιο σημείο του e-tsmede θα βρω το ειδοποιητήριο του Β 2016 παρόλο που έχει λήξει;

ή αν δεν φαίνεται κάπου το ειδοποιητήριο, πώς θα δω τι οφείλω;

Edited by APSP
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας στο τοπικό σου ΤΣΜΕΔΕ να στο εκτυπώσουν μιας και έχει περάσει η ημερομηνία και λογικά δεν φαίνεται στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.