Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάρυστο, ε; Κάνεις κανά ψαρεματάκι ή δεν ασχολείσαι με το σπορ;

Εκτός θέματος απάντηση : Υπάρχει πολύς συνωστισμός και φοβάμαι μην φάω καμία αδέσποτη Ασχολείται πολύς κόσμος και υπάρχει και ένας με οργανωμένο σκάφος που επι αμοιβής σε εκπαιδεύει σε καταδύσεις και ψαροτούφεκο Επίσης υπα΄ρχει και ο ναυτικός όμιλος με πολλά βραβεία η ομάδα του σε αγώνες ψαρέματος Εγώ είμαι όμως σε άλλο σπορ και δεν είναι άλλο από το ποδόσφαιρο και μέλος στην ομάδα παλαιμάχων της πόλης .

 

 

Πάρε τηλέφωνο τοπικό ΤΣΜΕΔΕ  και στείλουν με φαΞ το νεο ειδοποιητήριο με τις προσαυξήσεις Εγώ έτσι το πλήρωσα χτες .

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί Συνάδελφοι,

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχαμε από τη διοίκηση του ΤΣΜΕΔΕ, τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν και επίσημα τα εξής:

1. Πληρωμή του β΄εξαμήνου σε 12 ισόποσες δόσεις.

2. Οι συνάδελφοι που δεν πλήρωσαν εμπρόθεσμα στις 30/12/2016 για το β΄εξάμηνο δεν θα απολέσουν τις ρυθμίσεις τους.

Η ενημέρωση που είχαμε είναι ότι κατόπιν πιέσεων και αιτημάτων του ΤΕΕ και του ΤΣΜΕΔΕ προς τον αρμόδιο Υφυπουργό Εργασίας Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης κ. Αναστάσιο Πετρόπουλο έγιναν τελικά δεκτά για την αποκατάσταση των συναδέλφων μηχανικών κατά την ένταξη τους στον ΕΦΚΑ. Όταν ανακοινωθεί επίσημα η απόφαση θα σας ενημερώσουμε εκ νέου.

                                                Η Πρόεδρος

                                             ΤΕΕ Μαγνησίας   

                                             Nάνσυ Καπούλα

Να αγιάσει το στώμα σου..

 

Το εννοείς όμως με το

 

Οι συνάδελφοι που δεν πλήρωσαν εμπρόθεσμα στις 30/12/2016 για το β΄εξάμηνο δεν θα απολέσουν τις ρυθμίσεις τους.

 

Εχει την ίδια ισχυ αυτό με το να είχε δοθεί παράταση???

 

Συγκεκριμένα εγώ δεν έχω διακανονισμό, όμως είχα μπει στην ρύθμιση του Τσίπρα για μείωση ασφαλιστικής κατηγορίας.

Κανονικά επειδή έδωσα εκπρόθεσμα το Β2016 (πριν 2 μέρες) έπρεπε να το πληρώσω με τιμές της ασφαλιστικής κατηγορίας στην οποία ανήκα παρόλα αυτά πλήρωσα με βάση αυτη που είχα επιλέξει.

Αυτό όμως δεν σημαίνει όπως μου είπε και η υπάλληλος οτι δεν θα θυμιθούν κάποια στιγμή να μου τα ζητήσουν αναδρομικά....

Έχω λόγο να φοβάμαι?

Link to comment
Share on other sites

δηάδη οσοι εκοψαν το σβερκι τους να βρουν 1800ε μεχρι τις 30/12 και ζητησαν σαν 15 χρονα λεφτα απο συγγενεις ειναι οι βλαμενοι;;;;;
 

Αλλη φορα πληρωμη μετα απο ενα μηνα με τους ηλιθιους....

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

δηάδη οσοι εκοψαν το σβερκι τους να βρουν 1800ε μεχρι τις 30/12 και ζητησαν σαν 15 χρονα λεφτα απο συγγενεις ειναι οι βλαμενοι;;;;;

 

 

Στην Ελλάδα, η απάντηση σε αυτό είναι γνωστή και παγίως η ίδια εδώ και πολλά χρόνια.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

δηάδη οσοι εκοψαν το σβερκι τους να βρουν 1800ε μεχρι τις 30/12 και ζητησαν σαν 15 χρονα λεφτα απο συγγενεις ειναι οι βλαμενοι;;;;;

 

Αλλη φορα πληρωμη μετα απο ενα μηνα με τους ηλιθιους....

 

Aυτό έγραψα και σ'ενα γκρουπ στο ΦΒ και έριξα ένα τόνο κατάρες.

 

Οι τυπικοί (τυπικός δε πάει να πεί οτι μου περίσσευαν) είμαστε για άλλη μια φορά ΜΑΛΑΚΕΣ.

 

Αυτή η λέξη, πραγματικά μας αρμόζει.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, νομίζω ότι εδώ χάνουμε τη μεγάλη εικόνα, γιατί για να μη νιώθουμε εμείς βλαμμένοι ή μαλάκες, κάποιοι άλλοι θα έπρεπε να χάσουν τις ρυθμίσεις τους.

Κάποιοι ρίσκαραν ή κάποιοι δεν είχαν άλλη επιλογή από το να μη πληρώσουν. Μακάρι οι δουλειές σας να σας δώσουν τη δυνατότητα να ξεπληρώσετε σύντομα τους συγγενείς σας.

 

Εξάλλου, η καθυστέρηση πληρωμής δεν είναι δωρεάν. Θα υπάρξουν τόκοι υπερημερίας.

 

Υ.Γ.: Κι εγώ πλήρωσα εμπρόθεσμα με δανεικά από συγγενείς, αλλά ρε παιδί μου δε θα κάτσω να σκάσω, γιατί είναι χειρότερο να δω συνάδελφο να χάνει τη ρύθμιση και να γίνονται κάποιες χιλιάδες ευρώ άμεσα απαιτητά.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα την προ τελευταία μέρα αλλα δεν θεωρώ μαλακια αυτό που έκανα μιας και θα το έβρισκα μπροστά μου σε μια ίσως πιο δύσκολη στιγμή ποτέ δεν ξέρεις. Μαλακες είναι όμως όλοι αυτοί οι υπεύθυνοι που υποβάλουν τον κόσμο σε καψώνια. Έτσι μπαμπεσικα και κουτοπόνηρα το χαρακτηριστικό του έλληνα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

δηάδη οσοι εκοψαν το σβερκι τους να βρουν 1800ε μεχρι τις 30/12 και ζητησαν σαν 15 χρονα λεφτα απο συγγενεις ειναι οι βλαμενοι;;;;;

 

Αλλη φορα πληρωμη μετα απο ενα μηνα με τους ηλιθιους....

 

Συνάδελφε δεν βρίσκω και απο πολύ εύστοχο το σχόλιο σου και κάπως απαξιωτικο, ποιούς ακριβώς εννοείς ηλίθιους??

 

Μιλάς με άνθρωπο που είναι απόλυτα συνεπής εδώ και 10 χρόνια. Για λόγους που δεν είμαι υποχρεωμένος να σου εξηγήσω δεν πείρα είδηση οτι εκδόθηκε το Β2016.

 

Αν αναρωτιέσαι αν είσαι βλαμμένος έχεις 1000 λόγους να είσαι κάθε μέρα που παραμένεις σε αυτή την χώρα, το τελευταίο που έπρεπε να σε αποσχολεί είναι αυτό που αναφέρεις.

 

 

Aυτό έγραψα και σ'ενα γκρουπ στο ΦΒ και έριξα ένα τόνο κατάρες.

 

Οι τυπικοί (τυπικός δε πάει να πεί οτι μου περίσσευαν) είμαστε για άλλη μια φορά ΜΑΛΑΚΕΣ.

 

Αυτή η λέξη, πραγματικά μας αρμόζε

 

Στο επιβεβαιώνω και εγω...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Και γω το πληρωσα, λογω ρυθμισης και κατωτερης κατηγοριας.

Ελεγα να το βαλω δοσεις στη Αττικα, αλλα τελευταια στιγμη εγκριθηκε η αυξηση πιστωτικου οριου και δεν προλαβα.

 

Μαλλον καλως επραξα, διοτι δεν παει αλλο με τις δοσεις (εφορια, τελη κυκλοφιας, ρυθμιση, ΤΣΜΕΔΕ....).

 

Σπαρταραμε μου φαινεται, μεχρι να τιναξουμε τα πεταλα.....!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.