Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - θέρμανση, ηλιακά, αντλίες θερμότητας κ.λ.π.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 264
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελπιζω οι συναδελφοι που απαντησαν θετικα να ειναι σιγουροι και να βασιζονται καπου

Προσωπικη εκτιμηση ειναι πως οχι.

Επικουρικο συστημα θερμανσης ειναι. Αν εχεις κυριο συστημα θερμανσης το λεβητα πριν τις παρεμβασεις και μετα απο αυτες παραμενει ο λεβητας, τοτε ποια η συνεισφορα του τζακιου?

 

Κατ εμε επιτρεπεται αν εγκατασταθει ως κυριο συστημα θερμανσης καταργωντας το λεβητα.

 

Υ.Γ. Αν για καποιο περιεργο λογο, οταν πας για την αυτοψια, ο λεβητας εχει πεσει "θυμα" κλοπης και δε βρισκεται στη θεση του, με τους σωληνες γυμνους, τοτε θεωρεις πως δεν υπαρχει συστημα θερμανσης...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κάποιος, οι αντλίες θερμότητας έχουν κάποιο ανώτατο όριο δαπάνης ? Σε ποια κατηγορία του πίνακα μέγιστων επιλέξιμων δαπανών αντιστοιχούν ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.

 

Πάντως το ΑΠΕ προφανώς πάει σε γεωθερμία σωστά ? Τι σχέση έχει η Α.Θ. με τα ΑΠΕ πέραν της γεωθερμίας ? Εγώ θέλω μία απλή Α.Θ. υψηλών θερμοκρασιών χωρίς χρήση γεωθερμίας, απλά με ρεύμα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απλα πρεπει να ειναι μεσα στη λιστα με τις εγκεκριμενες. Αυτο να το αναφερεις και στο εντυπο παρεμβασεων.

Link to comment
Share on other sites

......

Επικουρικο συστημα θερμανσης ειναι. Αν εχεις κυριο συστημα θερμανσης το λεβητα πριν τις παρεμβασεις και μετα απο αυτες παραμενει ο λεβητας, τοτε ποια η συνεισφορα του τζακιου?

Κατ εμε επιτρεπεται αν εγκατασταθει ως κυριο συστημα θερμανσης καταργωντας το λεβητα.......

Στην σκεψη μου εισαι. Αυτο πιστευω και εγω. Γιαυτο δεν το βαζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.