Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Ναι υπαρχει η πλατφορμα, αλλα δεν ξερω ακομα αν λειτουργει.

Στην ουσια ειναι σαν φορμα που συμπληρωνεις τα στοιχεια.

Ο λογιστης μου ειπε οτι ο αλλος συμβαλλομενος (πχ αναδοχος) θα ενημερωνεται μολις μπει στο taxis οτι ο "ταδε" εχει υποβαλλει το συμφωνητικο και θα υπαρχει ερωτημα αν το αποδεχεται.

 

Υπομονη...

 

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη πλατφόρμα που υπάρχει για συμφωνητικά, σε αυτή τη φάση τουλάχιστον, είναι για τις μισθώσεις. Στο taxis δεν βλέπω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Terry τι εννοείς "Ακομα και τα συμφωνητικα θα πανε ηλεκτρονικα πλεον (πχ βλ. εργολαβικα)."; Έχει ανοίξει κάτι;

 

 

Oxι , τα μόνα συμφωανητικά που υποβάλλονται ηλεκτρονικά (μεχρι τώρα ) είναι τα μισθωτήρια συμβόλαια .

Link to comment
Share on other sites

χαχα καλώ Ιάσωνα, έχει προσπαθήσει να εκδώσει κανένας ενημερότητα μετά την ολοκλήρωση διαδικασίας ΦΕΜ, εμένα για κάποιο λόγο δεν μου βγάζει ενώ το χρεωστικό μου σύνολο είναι 0 και όλα τα ΦΕΜ πληρωμένα εδώ και 20 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Oxι , τα μόνα συμφωανητικά που υποβάλλονται ηλεκτρονικά (μεχρι τώρα ) είναι τα μισθωτήρια συμβόλαια .

 

 

Εχετε ενημερωση Σωτηρη ποτε θα λειτουργησει?

Διοτι ξερω οτι εχουν ετοιμασει την πλατφορμα.

Link to comment
Share on other sites

 

.....έχει προσπαθήσει να εκδώσει κανένας ενημερότητα μετά την ολοκλήρωση διαδικασίας ΦΕΜ, εμένα για κάποιο λόγο δεν μου βγάζει ενώ το χρεωστικό μου σύνολο είναι 0 και όλα τα ΦΕΜ πληρωμένα εδώ και 20 ημέρες

Δεν έχει σχέση αν είσαι εντάξει με τις υποχρεώσεις σου ή όχι. Από 1-1-2014 όταν εκδίδεται φορολογική ενημερότητα πρέπει να ελέγχεται αν κατέθεσες φορολογική δήλωση τα τελευταιά 5 χρόνια.... Αν για παράδειγμα δεν έκανες φορολογική δήλωση για το 2009 γιατί ακόμα σπούδαζες πχ, θα πρέπει να το ελένξουν, να δούνε γιατί δεν είχες καταθέσει και μετά να εκδόσουν φορολογική ενημερότητα........υπόχρεωτικά και μόνο από την εφορία που ανήκεις!!!

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.

Και κάπως έτσι πατάσεται η γραφειοκρατεία.......... :grin: :grin: :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

+1 Ναι το 2009 ακόμα έκανα δήλωση σε άλλη χώρα, τον Δεκέμβρη είχα βγάλει πάντως κανονικά 

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

  Ox μόνο για το εισόδημα , αλλά και για τον ΦΠΑ , φόρους ακινήτων ..........πέντε χρόνια πίσω συν τις τρέχουσες δηλώσεις ΦΠΑ.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μας δουλεύουνε.

όλες οι κwλ0εταιρείς που κατεβαίνουν σε διαγωνισμούς και χρωστάνε σε όποιον περπατάει συν μερικούς ΑΜΕΑ, 

έχουν τέτοιον έλεγχο για τις ενημερότητες κwλ0χαρτα που προσκομίζουν;

Δηλαδή ο στόχος είναι ξεκάθαρα να μας κλείσουν.

Όχι ρε κουφάλες!

Με αυθαίρετα και με μερεμέτια θα τα κρατήσουμε τα μαγαζιά!

(Μόνο που θα πρέπει να μαζευτούμε πολλοί μαζί να μειώσουμε τα έξοδα παιδιά)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.