Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Και σε ένα φίλο συνάδελφο δεν έβγαζε .... και στη ΔΟΥ του είπαν ότι δεν έβγαζε διότι δεν είχε πληρώσει ασφαλιστικές εισφορές ... όπως το έβλεπαν από την "προσωποποιημένη πληροφόρηση" στην καρτέλα αριστερά Ενημερ/τα Εξωτ. Φορέων.

 

post-2272-0-59366800-1392623110_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εκεί είναι το θέμα.

 

Αν και είμαι πλήρως ενήμερος σε όλα δεν τα έχουν περάσει στο σύστημά τους...... χάος.

 

Εν τω μεταξύ βλέπω πως ζητάνε και ενημερότητα από ΙΚΑ ενώ είμαι αυτοαπασχολούμενος και ποτέ δεν έχω απασχολήσει προσωπικό...

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Αν τους πάω τις ενημερότητες επί τόπου στην ΔΟΥ λες να με εξυπηρετήσουν;

Edited by JasonK
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου δίνει.

Σημ. είμαι ασφαλιστικά ενήμερος (ΤΣΜΕΔΕ)

έχει πληρώθει και στο ΤΕΕ (αλλά δεν το εμφανίζει ως πληρωμένο) .... αλλά Φορ. Ενημ. βγάζω κανονικα.

Για την ερώτησή σου στο τέλος ... δοκίμασέ το ... δεν νομίζω να μην σου δώσουν ... εκτός και αν υπάρχει άλλο θέμα.

Κάνε έναν κόπο να μας ενημερώσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Οι ημερομηνίες που βγάζει στο taxis στην καρτέλα "ενημερότητα εξωτερικών φορέων",

δεν επηρεάζουν την έκδοση φορολογικής ενημερότητας.

Οι ημερομηνίες αυτές ενημερώνονται κάθε φορά που προσκομίζουμε ένα πιστοποιητικό στην ΔΟΥ π.χ. για θεώρηση βιβλίων.

Αλλά αυτό δεν επηρεάζει την έκδοση της ενημερότητας.

Link to comment
Share on other sites

Τη δυνατότητα "on line" παρακολούθησης της πορείας εκκαθάρισης πληρωμών μέσω του τραπεζικού συστήματος, παρέχει πλέον το Taxisnet στους φορολογουμένους, σύμφωνα με ανάρτηση που έκανε σε Facebook και Twitter ο γενικός γραμματεάς Δημοσίων Εσόδων, Χάρης Θεοχάρης.

Στην κατηγορία "προσωποποιημένη πληροφόρηση" και στην υποκατηγορία "στοιχεία πληρωμών", οι φορολογούμενοι μπορούν να παρακολουθούν την πορεία πληρωμών που έχουν κάνει σε τράπεζες, για την πληρωμή φορολογικών οφειλών τους, πριν ακόμη αυτές φθάσουν στην τελική εκκαθάριση και στην αντίστοιχη μείωση των στοιχείων οφειλών τους στο Taxisnet.

 

Στη σελίδα αυτή εμφανίζονται τα στοιχεία πληρωμών όπως έχουν αποσταλεί από τις συνεργαζόμενες με το Υπουργείο Οικονομικών Τράπεζες και τα ΕΛ.ΤΑ. σύμφωνα με τα εμφανιζόμενα κριτήρια.

 

Πηγή (αναμετάδοσης)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βάλε 0,00 €, το ίδιο ισχύει και για τα ΠΕΑ. Το σύστημα προχωράει αδιαμαρτύρητα.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.