Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

ρε παιδιά μας δουλεύουνε.

όλες οι κwλ0εταιρείς που κατεβαίνουν σε διαγωνισμούς και χρωστάνε σε όποιον περπατάει συν μερικούς ΑΜΕΑ, 

έχουν τέτοιον έλεγχο για τις ενημερότητες κwλ0χαρτα που προσκομίζουν;

Δηλαδή ο στόχος είναι ξεκάθαρα να μας κλείσουν.

Όχι ρε κουφάλες!

Με αυθαίρετα και με μερεμέτια θα τα κρατήσουμε τα μαγαζιά!

(Μόνο που θα πρέπει να μαζευτούμε πολλοί μαζί να μειώσουμε τα έξοδα παιδιά)

 

Aλλη ιστορία η φορολογική ενημερότητα για συμμετοχή σε διαγωνισμούς και άλλη για είσπραξη  (υπάρχουν κοινές και μη κοινές προυποθέσεις , αυστηρότερες οταν θέλεις το χαρτί για είσπραξη , μεταβίβαση ακινήτου )

Link to comment
Share on other sites

τώρα το κατάλαβα.

για να πάρω τα λεφτά που μου χρωστάνε για μία δουλειά που έκανα ως ελεύθερος επαγγελματίας,

πρέπει να με σκίσουν στον έλεγχο επί παντός επιστητού και μέχρι 100 χρόνια πίσω.

Για να συνεχίσω να παίρνω δουλειές που δεν θα κάνω (ή θα κάνω εν μέρει ή πλημμελώς) και να συνεχίσω να φεσώνω τον κόσμο ως εταιρεία,

δεν χρειάζεται να με σκίσουν στον έλεγχο και μπορώ να συνεχίσω κανονικά.

(προφανώς υπάρχουν και ευσυνείδητοι εργολάβοι, αλλά η στατιστική δεν είναι υπέρ τους)

 

Εντάξει, τώρα βγάζει κάποιο νόημα.

Link to comment
Share on other sites

αν κοψω σημερα ΑΠΥ για 4178 το φεμ μπορω να το υποβαλλω ηλεκτρονικα μεχρι τελους του ετους που θανεβασω σχεδια?

κ θα ολοκληρωσω την υποβολη?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον νόμο πρέπει να καταθέσεις ΦΕΜ πριν την υποβολή σε δημόσια υπηρεσία. Τι σημαίνει αυτό για τον 4178... το ψάχνουμε.

 

ΕΓΩ πάντως, μόλις πληρώνομαι, θα πληρώνω και το ΦΕΜ μου, μιας που θα έχω τα λεφτά, γιατί μετά....

Link to comment
Share on other sites

Κουμπαράς φίλοι μου και σπάστε τον στις 28.12.2014, βγάλτε τα ΦΕΜ στις 29 και πληρώστε τα στις 30.....

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη περίπτωση να το κάνω αυτό, είναι ο κουμπαράς να είναι μεταλλικός και το κλειδί να το έχει η πεθερά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τον κρατάει η γυναίκα μου και τον έχει κρυμμένο!!!!

Ψάχνω 1,5 μήνα τώρα να τον βρω, διότι έχω κάτι ...ελλείψεις, αλλά μάταια!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μία ερωτησούλα:

 

Προσπαθώ τις τελευταίες μέρες να εκδόσω φορολογική ενημερότητα μέσω taxis και ενώ δεν έχω κάποια οφειλή μου βγάζει μήνυμα πως δεν είναι δυνατόν να εκδοθεί το πιστοποιητικό.

 

Έχει αλλάξει κάτι στο σύστημα ή στην διαδικασία; Πρέπει να στηθώ στις ουρές της ΔΟΥ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.