Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

1) Συμπλήρωσα ένα ΦΕΜ για ΠΕΑ σήμερα το βράδυ (6/5 ώρα 21.00). Μου λέει ότι πρέπει να το πληρώσω μέχρι 6/5!

 Αν το πληρώσω αύριο θα έχω πρόβλημα;

 

2) Δεν το παίρνει αν δεν συμπληρωθούν όλα τα άσπρα κουτάκια. Μερικά δεν έχουν νόημα για ΠΕΑ (π.χ. "μήνες εργασίας"). Στο χειρόγραφο ΦΕΜ δεν τα συμπλήρωνα. Εσείς τι κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

1) Πλήρωσέ το σήμερα. Αν κοιτάξεις το σημείωμα πληρωμής γράφει ότι  η καθυστέρηση συνεπάγεται τις νόμιμες επιβαρύνσεις (Ν. 4174/13 αρθρ. 53&57)

 

2) Εγώ βάζω μηδενικά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1) είναι το κουλό του συστήματος, πρέπει να πληρωθεί μέσα στην ημερολογιακή μέρα. κοινώς αν έχει πρόβλημα το internet, ή αν κάποιος δεν έχει e-banking χρεώνεται με κερατιάτικα (τουλάχιστον την πρώτη φορά μέχρι να την πατήσει). ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

 

2) προϋπολογισμό μηδέν και τίποτα στην έναρξη και διάρκεια

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι χαλασμενη η εφαρμογη για κανεναν αλλο;

 

Εφτιαξα 4 ΦΕΜ το πρωι κατα τις 11 και οταν πηγα να τα εκτυπωσω δεν μπορεσα, υπεθεσα οτι εφταιγε ο υπολογιστης, αποσυνδεθηκα και πηγα στον δευτερο υπολογιστη να συνδεθω αλλα ολο μου βγαζει error 404 server not found οταν παω να μπω μονο στην συγκεκριμεη εφαρμογη για το ΦΕΜ.

Στο λογαριασμο μου, στο ΦΠΑ κλπ μπορω να μπω κανονικα...

 

Παιρνω και τηλεφωνο και μου λενε οτι φταιω εγω και οτι ολα δειχνουν να δουλευουν κανονικα για αυτους.

 

Πως θα πληρωσω εντος της ημερας αν δεν μπορω να παρω τους κωδικους πληρωμης;!!

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το ότι έκανες 4 ΦΕΜ. Μπήκες στη μαύρη λίστα του υπουργείου ως μεγαλομηχανικός - φοροφυγας  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι χαλασμενη η εφαρμογη για κανεναν αλλο;

 

Εφτιαξα 4 ΦΕΜ το πρωι κατα τις 11 και οταν πηγα να τα εκτυπωσω δεν μπορεσα, υπεθεσα οτι εφταιγε ο υπολογιστης, αποσυνδεθηκα και πηγα στον δευτερο υπολογιστη να συνδεθω αλλα ολο μου βγαζει error 404 server not found οταν παω να μπω μονο στην συγκεκριμεη εφαρμογη για το ΦΕΜ.

Στο λογαριασμο μου, στο ΦΠΑ κλπ μπορω να μπω κανονικα...

 

Παιρνω και τηλεφωνο και μου λενε οτι φταιω εγω και οτι ολα δειχνουν να δουλευουν κανονικα για αυτους.

 

Πως θα πληρωσω εντος της ημερας αν δεν μπορω να παρω τους κωδικους πληρωμης;!!

 Απλά δε θα πληρώσεις εντός της ημέρας ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΝΟΗΘΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΟΒΑΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗ ΔΟΥ ή ΣΤΟ TAXIS  

Link to comment
Share on other sites

 Απλά δε θα πληρώσεις εντός της ημέρας ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΝΟΗΘΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΟΒΑΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗ ΔΟΥ ή ΣΤΟ TAXIS  

 

Καλα αυτο δεν παιζει, πριν γινει αυτο το θεμα πηγα στην εφορια να κανω μερικες ερωτησεις για το ΦΕΜ και μου ειπανε οτι γινοντε μονο μεσω ιντερνετ οποτε να ρωτησω την λογιστρια μου γιατι πλεον δεν ειναι αρμοδιοι αυτοι μιας και δεν δεχονται δηλωσεις!

Επισης πηρα τηλεφωνο στο taxis να δω τι γινεται με το eror 404 και η απαντηση ειναι οτι φταιει, ο firefox, o internet explorer και γενικοτερα ο υπολογιστης μου! Να το κοιταξω μονος μου και να το φτιαξω γιατι τα συστηματα τους δεν παρουσιαζουν κανενα προβλημα....

 

Το προβλημα ακομη υπαρχει, πειτε οτι δεν στρωνει εως τις 12 παρα, τι γινεται; πως γινεται η "εκπροθεσμη" πληρωμη μιας "ολοκληρης" ημερας;

Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος υπολογιστής είναι στο ίδιο modem; Αν ναι, δοκίμασε να κάνεις ένα reset στο modem, μήπως και σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος υπολογιστής είναι στο ίδιο modem; Αν ναι, δοκίμασε να κάνεις ένα reset στο modem, μήπως και σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

 

Ναι ειναι στο ιδιο ρουτερ, εκλεισα και ανοιξα υπολογιστες και ρουτερ, 2-3 φορες χωρις κανενα αποτελεσμα.

Χμμ θα παρω τηλ τον αδερφο μου να δω αν μπορει να μπει απο το δικο του το σπιτι.

 

 

 edit: μολις τον πηρα τηλεφωνο, ουτε αυτος μπορει να μπει στο ΦΕΜ με τους κωδικους μου πφφφ

Edited by Kostas_topo
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κόλλησε καμία cache στο modem και να μην αρκεί μόνο το on/off. Αφού έχεις τη δυνατότητα δοκίμασε να μπεις από αλλού πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.