Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Στείλε ένα e-mail στο [email protected] και ζήτα τους να σου ανοίξουν τη δήλωση για να το διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα e-mail στο [email protected] και ζήτα τους να σου ανοίξουν τη δήλωση για να το διορθώσεις.

Σ ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.Μολις εστειλα το μηνυμα....Σου χει ξανατυχει?Μπαινεις κανονικα στη δηλωση,διορθωνεις την περιγραφη και το ξαναυποβαλλεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ  για τα φώτα, Pavlos33

 

κάπως έτσι το προχωράω απλά από το πολύ διάβασμα μπερδεύτηκα γιατί κάπου είδα "βεβαίωση κατηγορίας 3" και φυσικά εννοεί τις επιλογές των βεβαιώσεων όπου αν δεν κάνω λάθος τουλάχιστον όπως φαίνεται από το manual του τεε η βεβαίωση τύπου 2 αναφέρεται στο άρθρο 2 του νόμου και όχι στην παρ2 του αρθρου1 που κατά την ταπεινή μου άποψη θα έπρεπε. Δεν έχω ολοκληρώσει τη διαδικασία ακόμα αλλά εύχομαι να το έχουν διορθώσει!

Link to comment
Share on other sites

περίπτωση που αντιμετώπισα σήμερα.

 

έγινε τακτοποίηση σε απόληξη και δωμάτιο στη ταράτσα.

 

για να γίνει μεταβίβαση όλου του κτίσματος (Ισόγειο και τα τακτοποιούμενα) χρειάζεται να βγάλω 2 βεβαιώσεις για μεταβίβαση...???

 

δηλαδή μια βεβαίωση με τα τακτοποιούμενα και άλλη ξεχωριστή δήλωση για το Ισόγειο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν και ρώτησα και σε άλλο θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση, ηθελάνα ρωτήσω τα εξής πως μπορώ να περάσω την βεβαιωσή για αδόμητο από αρχικη υποβολή σε οριστική υπαγωγή. Γιατί τσέκαρα τα κουτάκια περι αληθή δεδομένα και ιδιοκτητών και μετά υποβολή και δεν μου άλλαξε κάτι. Επίσης δεν έχω βάλει Α/Α συστηματος αμοιβών τεε...ειναι αναγκαίο? 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται Α/Α αμοιβών στις βεβαιώσεις.

Κάνε άλλη μια υποβολή και θα σε φέρει στην οθόνη επιλογής του τύπου της βεβαιωσης (οριστική υποβολή).

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Κατάφερα να κάνω οριστική υπαγωγή και μου έβγαλε κάτω απο την συμφωνηθεισα ένα αρχειο pdf όταν το άνοιξα είναι η βεβαιωση αδόμητου άλλα μου γράφει και για οικοδομική άδεια και κάτι άλλα! έχω κάνει εγώ καποιο λάθος ή αυτό πρέπει να δώσω στη συμβολαιογράφο! πρέπει να εκτυπώσω και κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι! Κάτι τελευταίο στην ΑΠΥ που θα κόψω βάζω μόνο αμοιβή και Φ.Π.Α? Επίσης είναι αναγκαίο να κάνω και ένα συμφωνητικό?  

Πάντως στο 5σελιδο μου βγάζει πινακα με φύλλο καταγραφης χωρις να υπάρχουν παραβάσεις και αυθαιρεσίες και στην τελευταια σελίδα λέει βεβαιώνεται ότι η δήλωση έχει εξοφληθεί πλήρως και κάτι πινακίδια με δόσεις και τραπεζικές πληρωμές αλλά κενα χωρίς τιμές!Είναι οκ? Δεν πειράζει που τα βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.