Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Ρε παιδιά, ήμαρτον με τον ΕΝΦΙΑ! Δλδ εμείς που δεν έχουμε περιουσία, τί χρωστάμε να ακούμε τη γκρίνια;!

Πληρώστε ή πουλήστε ή γκρεμίστε να τελειώνουμε. Μόνο κόψτε την κλάψα. Περιουσία έχετε. Άλλοι δεν έχουν τίποτα και ζουν στα παγκάκια κι άλλοι θαλασσοπνίγονται στο Αιγαίο.

Σώνει το πρήξιμο του υπογάστριου!!!

Edited by ted78
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.. Να τα χάσουν όλοι να γίνουν το ίδιο με αυτούς που δεν εχουν. Λογικη Τσυριζα. Νομιζω ταιριάζει στα ανέκδοτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λέει Ο Τεντ Πέρα από αυτά που έφτιαξα εγώ (σπίτι και γραφείο) δεν ήθελα τίποτα άλλο Αλλά ποιος αντέχει την γκρίνια των γονέων ..Εμείς για ποιόν δουλεύαμε ? δικά σας είναι και άλλα τέτοια ..... Πληρώνω τώρα κερατιάτικα Ευτυχώς που από προσωπικές μου απόψεις ότι δεν θέλω περιουσία που είχε γίνει με δουλειά άλλων , δεν πήρα τίποτα από πεθερικά Εγώ αν γινόταν να έχουν όλοι μια καλή ζωή και τα ελάχιστα που θέλω εγώ (σπίτι , γραφείο κλπ  ) και να έβλεπα ανθρώπους χωρίς άγχος επιβίωσης ,  χάριζα και τα δικά μου 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

(αν θυμάμαι καλά την διαμαρτυρία για την αντισυνταγματικότητα κάποιων μέτρων την βάφτιζε γκρίνια ο άδωνις)

 

αλλά ....έχει κι άλλο

 

(βάσει χθεσινής .... εορτής) για όταν θα μπει ο φόρος του περιουσιολόγιου

http://mathitoxwra.weebly.com/etamuepsilonrhoalpha-tauetasigma-alphapiomicrontaualphamuiotaepsilonupsilonsigmaetasigma.html

 

για να γεμίζουν οι "κουμπαράκοι"

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες στο ιδιο κρατος ζουμε ολοι. Επομενως καλα θα κανετε κ θα ακουτε τη γκρινια για τον ενφια.

 

Οποιος γνωρίζει ελαχιστα οικονομικα θα ξερει οτι για να δημιουργήσει κάποιος ενα αρχικό κεφαλαιο φορολογείται.

Τωρα το ποσό που απομενει μετα τη φορολογηση πρεπει να αντιμετωπιστει με τον ιδιο τροπο, εκτός κ αν αποφέρει επιπλεον εισοδημα.

Δεν μπορεί να ξανάφορολογείται αυτος που το κεφαλαιο το εκανε σπιτι κ αυτος που το εχει μασουρι να μην το ξαναφορολογειται. Η μοναδική δικαιολογια που εχει αυτο το γαμοκρατος ειναι οτι τα ακινητα ειναι η μοναδικη βαση δεδομενων του.

Για να σταματησει αυτο το κακο, πρεπει να αποκατασταθει η αξιοπιστια του γαμοκρατους. Οπως δεν μπορει επισης τα αυτοκινητα υψηλου κυβισμου να εξαγγελλονται επι σουφλια ότι δεν θα φορολογηθουν, μετα επι πασοκ να φορολογουνται, κ μετα επι συριζα να φορολογουνται κ τα χαμηλου κυβισμου γιατί ολοι εδιωξαν τα υψηλου που είχαν.

 

Κ εσεις που γκρινιαζετε για τον ενφια , εσεις ειστε οι τυποι του οχι, οι τυποι του συριζα 37% , οι τυποι του και την πιττα ολόκληρη κ το σκυλο χορτάτο.

 

Ειπαμε, προκειμενου να μείνουμε στο ευρω θα πληρωσουμε τον πατο μας. Εξαιρειται ο φιλος μου ο τζορτζ μαικλ που γραφει την αυτοβιογραφία του στο φορουμ. Για την επισημη εκδοση της, κραταει τα πνευματικά δικαιωματα κ επιφυλασσεται κατα παντος νομιμου αλλου που εχει ή θα προκυψει.

Edited by [email protected]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάποιος που όλα του τα λεφτά τα έκανε σπίτια είναι σωστός ? Είναι σωστό να έχει κάποιος τόση ακίνητη περιουσία που δεν μπορεί να την συντηρήσει ? Μήπως είχε παραγίνει το κακό με τα πολλά ακίνητα στην Ελλάδα ?

 

Και τέλος πάντων η φορολόγηση στα ακίνητα με υψηλή αξία στις ακριβές περιοχές είναι από τις λίγες μεθόδους που υπάρχουν αναδιανομής πλούτου. Αυτοί που θίγονται είναι όσοι έχουν πολλά και ακριβά ακίνητα και πάνε να το μετατρέψουν σε κοινωνική αδικία. 

 

Ο Ίκαρος π.χ. φαίνεται το παιδί δεν έχει όρεξη να δουλέψει σε αυτήν την ζωή. Κληρονόμησε ένα σπίτι στα β.π. . Γιατί να μην φορολογηθεί λοιπόν και να ανγκαστεί να πουλήσει το σπίτι του και να μείνει σε ένα αντάξιο της εργατικότητας του ? Έτσι δουλεύει ο καπιταλισμός.

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί

αν και με διασκεδάζουν ανεκδοτολογικώς οι αφορισμοί σε κάποια από τα αναγραφόμενα

 

είσαστε εκτός θέματος

 

αυτά γράψτε τα στην παγκοσμιοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάποιος που όλα του τα λεφτά τα έκανε σπίτια είναι σωστός ? Είναι σωστό να έχει κάποιος τόση ακίνητη περιουσία που δεν μπορεί να την συντηρήσει ? Μήπως είχε παραγίνει το κακό με τα πολλά ακίνητα στην Ελλάδα ?

 

Και τέλος πάντων η φορολόγηση στα ακίνητα με υψηλή αξία στις ακριβές περιοχές είναι από τις λίγες μεθόδους που υπάρχουν αναδιανομής πλούτου. Αυτοί που θίγονται είναι όσοι έχουν πολλά και ακριβά ακίνητα και πάνε να το μετατρέψουν σε κοινωνική αδικία.

 

Ο Ίκαρος π.χ. φαίνεται το παιδί δεν έχει όρεξη να δουλέψει σε αυτήν την ζωή. Κληρονόμησε ένα σπίτι στα β.π. . Γιατί να μην φορολογηθεί λοιπόν και να ανγκαστεί να πουλήσει το σπίτι του και να μείνει σε ένα αντάξιο της εργατικότητας του ? Έτσι δουλεύει ο καπιταλισμός.

Γιατι θα πεις στον αλλο τι θα κανει τα λεφτα του η την περιουσία; Έτσι κανουν αυτοι που φθονούν. Και σιγά μην εχω ενα σπίτι.. 4 εχω τι νομιζεις πως βγαίνουν τα λεφτα;

Παω γηπεδο τωρα και μετα ποτάκι.. Φιλια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά. Πες στον μπαμπά σου τώρα να πληρώσει τον ΕΝΦΙΑ. Έτσι είναι ο καπιταλισμός. Υπάρχει η άνοδος και η πτώση και κάποιος άλλος θα πάρει την περιουσία σου αν δεν μπορείς να την κρατήσεις. Σε όλον τον κόσμο συμβαίνει. Μόνο εδώ οι αστοί δεν θέλουν να αλλάζει τίποτα και να ζουν με τις κληρονομιές για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά. Πες στον μπαμπά σου τώρα να πληρώσει τον ΕΝΦΙΑ. Έτσι είναι ο καπιταλισμός. Υπάρχει η άνοδος και η πτώση και κάποιος άλλος θα πάρει την περιουσία σου αν δεν μπορείς να την κρατήσεις. Σε όλον τον κόσμο συμβαίνει. Μόνο εδώ οι αστοί δεν θέλουν να αλλάζει τίποτα και να ζουν με τις κληρονομιές για πάντα.

Τον ενφια τον πλήρωσε κανενα προβλημα.. Χλωμό το κόβω να μην κρατήσω την περιουσία.. Έτσι ειναι αυτα άλλοι ζούνε σε δικό τους σπίτι και άλλοι μαζεύουν για ενοίκιο. Αλλα βλεπεις δεν μπορεις να καταλάβεις εσυ απο αυτα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.