Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Βρε χαζέ....δεν είμαι κομπλεξικός. Καλά κάνεις. Αλλά απλά πλήρωνε τις υποχρεώσεις σου. Αυτό σου λέω. Δεν μπορείς να έχεις ανέσεις και να μην πληρώνεις φόρους. Σε όλον τον κόσμο αυτό γίνεται. Μόνο εδώ οι άνετοι οικονομικά γκρινιάζουν για τους φόρους πιο πολύ από τους φτωχούς. Δηλαδή ένας που μένει στο νοίκι γκρινιάζει λιγότερο από αυτόν με τον ΕΝΦΙΑ....που ο ενφια είναι ένα νοίκι αν τα βάλεις κάτω. 

 

Επίσης ο ντόρος που έγινε με τα ιδιωτικά σχολεία είναι προφανώς ανατίστοιχος με τον αριθμό των ανθρώπων που θίγονται. Δυστυχώς οι μεσαίοι πρέπει να βάλουν πλάτη πιο πολύ από τους φτωχούς.

 

Υ.Γ. και εγώ σε πατρικό μένω όχι στο νοίκι.

Link to comment
Share on other sites

Είδες που δεν με κατάλαβες και ξεκίνησες προσωπική επιθεση περί βαρεμάρας εργασιας κτλ.. Είπα εγω να μην πληρώνουν τις υποχρεώσεις; Θυμάσαι που πρώτος σου είπα οταν δεν πλήρωνα ΤΣΜΕΔΕ να μην ειχα δικαιωμα να εργαστώ έτσι θα ηταν το σωστό.. Που είδες γκρίνια για τις υποχρεώσεις; Γκρίνια η μαλλον κριτική υπαρχει για αυτούς που κορόιδευαν τοσο κόσμο λέγοντας οτι θα καταργήσουν τον ενφια.. Ούτε αυτο το θυμάσαι;

Λοιπόν μην πέσουμε τωρα στην παγίδα να τρώει ο ενας τον αλλο για να νιώσει καλύτερα.. Αν σε πείραξε κατι προσωπικά ζητάω συγνώμη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις, εγώ μπήκα για να διαβάσω ανέκδοτα και αυτά που διαβάζω προκαλούν γέλιο μόνο αν τα θεωρήσω γελοία.... οπότε αποφασίστε..... 

Link to comment
Share on other sites

Ορέ να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα λέμε!!!

Αφού το κάναμε "παγκοσμιοποίηση " θα γράψω και εγώ Δεν ξέρω αν θέλει ο γείτονας να ψοφήσει αλλά αν πεινάει ο γείτονας , τότε σίγουρα θα πεθάνει η κατσίκα  , αφού θα μπει λόγο του αισθήματος της αυτοσυντήρησης και θα την φάει Και το κατσικάκι κάνει μια σούπα μούρλια ... ξέρουμε εδώ καλά στα μέρη μου που έχουμε καταπληκτικές γίδες 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Τι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ; Προσωπική κόντρα είναι,.....

 

Στο Στρατό, ο διοικητής εξηγεί τη διαφορά μεταξύ αγγαρείας και ευχαρίστησης.
– Για να δούμε αν κατάλαβες παιδί μου, ρωτάει ένα φαντάρο. Όταν κάνω έρωτα με τη γυναίκα μου, τι είναι αυτό για μένα: αγγαρεία ή ευχαρίστηση;

Ο φαντάρος, προβληματισμένος, το σκέφτεται λίγο:

– Ευχαρίστηση, κ. Διοικητά.

– Και πώς το ξέρεις αυτό, παιδί μου;

– Αν ήταν αγγαρεία, θα στέλνατε εμένα κ. Διοικητά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού το κάναμε "παγκοσμιοποίηση " θα γράψω και εγώ Δεν ξέρω αν θέλει ο γείτονας να ψοφήσει αλλά αν πεινάει ο γείτονας , τότε σίγουρα θα πεθάνει η κατσίκα  , αφού θα μπει λόγο του αισθήματος της αυτοσυντήρησης και θα την φάει Και το κατσικάκι κάνει μια σούπα μούρλια ... ξέρουμε εδώ καλά στα μέρη μου που έχουμε καταπληκτικές γίδες 

Κάπως έτσι ξεκινάνε οι "λαϊκές" επαναστάσεις. To αίσθημα της αυτοσυντήρησης μπορεί να σε οδηγήσει να φτιάξεις σούπα το κατσικάκι του απέναντι ή να σε οδηγήσει να φτιάξεις τη δική σου φάρμα. Απλώς το ένα έχει εύκολο δρόμο, το άλλο έχει δύσκολο δρόμο. 

 

Ας επανέλθουμε:

"-Γιατί αυτοκτόνησε ο τελευταίος Έλληνας Κομμουνιστής;

-Δεν είχε με ποιον να διασπαστεί..."

Link to comment
Share on other sites

Πώ ρε παίδες, έκανα ζημιά. sorry!!!

Θα αναπληρώσω με ένα ανέκδοτο. :)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

ΕΝΦΙΑ!!! :lol:

και παρδαλό...

 

ΕΝΦΙΑ!!! :lol:

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

....

 

ΕΝΦΙΑ!!! :lol:

 

Ελάτε Να Φτιάξουμε Ιντιφάτα Ανεξάρτητη 

 

και μη παίζεις με τον πόνο μας ορέ....  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.