Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Εμένα πάλι η καλύτερη ήταν όταν είχα γνωρίσει μια συνάδελφο μηχανολόγο από Κανάρια νησιά (Λας Πάλμας )  Ισπανίδα σε αιολικό πάρκο Μου την έστειλαν για συνεργασία για να τελειώσω πιο γρήγορα τα τοπογραφικά  Μπορεί τώρα να με διαβάζει , αφού είναι πολλά χρόνια στην Ελλάδα παντρεμένη με Έλληνα Την βρήκα πρόσφατα και στο ΦΒ και παραμένει πολύ ωραία για να μην πω πιο ωραία ακόμα Εντυπωσιακή γυναίκα και φοβερή μηχανικός αφού έμαθα και πολλά πράγματα ειδικά στο υπολογιστή . Λοιπόν η κυκλοφορία μαζί της για δυο εβδομάδες στην πόλη ,  μου ανέβασε την απήχηση στις γυναίκες κατακόρυφα τότε Που να ήξεραν ότι η σχέση μας ήταν καθαρά επαγγελματική και μόνο Να είναι καλά όπου είναι (που ξέρω που είναι αφού είναι υψηλό στέλεχος σε εταιρία Αιολικών πάρκων ) 

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούσε ως ανέκδοτο μεταξύ της ντόπιας μαστοράντζας.

Μεσόκοπος αρχιτέκτονας είχε στο γραφείο του νεαρή π.μ.

όταν πήγαιναν για παραλαβή πλάκας, την έβαζε να ανεβαίνει πρώτη στην πρόχειρη σκάλα, κι αυτός ακολουθούσε...  

Link to comment
Share on other sites

μάγκες ζούμε στο παρελθόν και δεν το έχουμε καταλάβει

εδώ υπάρχουν αποφάσεις με ημερομηνία καταχώρησης 19-1-2038

https://yperdiavgeia.gr/search/year_from:2038/year_to:2038/organization_id:14

post-54574-0-48782300-1444927304_thumb.jpg

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνάδελφοι είχα την τύχη (πριν 20 και πλέον χρόνια) να έρθει να μου κάνει έλεγχο μια πολύ ωραία κοπέλα - Πολιτικός Μηχανικός - και προπάντων έξυπνη, αφού τελικά με παντρεύτηκε :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Και ένα ανέκδοτο που λέγεται για τους Κοζανίτες (καταπληκτικοί άνθρωποι)

Ένας Κοζανίτης έχει πάει σε ένα pet shop να αγοράσει ένα σκύλο. Ο πωλητής βλέποντας ότι έχει κάποια ανησυχία για την υγεία του σκύλου του λέει " Μη φοβάστε, είναι καθαρός τον έχουμε πλύνει, αποπαρισιτώσει και του έχουμε κάνει και στείρωση. Τότε του απαντάει ο Κοζανίτης "φίλε μου μη μας δαγκώσει φοβόμαστε - όχι μη μας "πηδήξει" :grin: 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.