Μετάβαση στο περιεχόμενο

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Σχετικά με την ερώτηση που είχα κάνει στο #305

Από ότι κατάλαβα, για να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα επιλογής για το ανέβασμα του Τοπογραφικού και του ΔΕΔΟΤΑ, πρέπει στους συμμετέχοντες μηχανικούς να υπάρχει η ανάλογη ειδικότητα.

Edited by mkt
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μπορώ να μπω στο portal  από κανένα browser. Mέχρι τώρα έμπαινα από τον firefox, σήμερα τίποτα!!

Τι θα γίνεται με αυτό το θέμα; Δεν θα τελειώσουμε ποτέ μ'αυτές τις υποθέσεις; 

 

Υπάρχουν και εδώ παλαιότερες εκδόσεις του firefox. Με οποιαδήποτε προγενέστερη αλλά και την 32.0, λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σας ρωτήσω κάποιες χαζές ερωτήσεις αλλά μου δημιουργήθηκαν τώρα που αρχίζω να ανεβάζω τα αρχεία. Τις υπεύθυνες δηλώσεις και τα σχέδια τα σκαναρετε σε έγχρωμα ή ασπρόμαυρα για να τα ανεβάσετε στο σύστημα? Επίσης, τις αυθαιρεσίες πάνω στο διάγραμμα κάλυψης τα δείχνεται με κόκκινο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στάνταρ απάντηση. Έγχρωμα, ασπρόμαυρα, κόκκινα, κίτρινα, πορτοκαλί κλπ ο καθένας τα κάνει όπως νομίζει και τον βολεύει καλύτερα. Όποιο χρώμα κι αν χρησιμοποιήσουμε και με όποιον τρόπο κι αν σκανάρουμε τα έντυπα, το θέμα είναι να είναι ευανάγνωστα και κατανοητά από οποιονδήποτε στο μέλλον τα ανοίξει και τα διαβάσει. Εγώ αλλού σκιαγραφώ, αλλού βάζω βελάκια, αλλού χρησιμοποιώ χρώμα, αλλού όχι. Ανάλογα πάντα το πως με βολεύει να δείξω και να εξηγήσω αυτά που θέλω πάνω στα σχέδια!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, μία ερώτηση.

 

Μετά από ολοκληρωμένη υπαγωγή, θα μπορεί να φορτωθεί αρχείο;

(έχω λαμβάνειν μία αεροφωτογραφία κάποια στιγμή μέσα στο επόμενο έτος... :blink: )

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, μία ερώτηση.

 

Μετά από ολοκληρωμένη υπαγωγή, θα μπορεί να φορτωθεί αρχείο;

(έχω λαμβάνειν μία αεροφωτογραφία κάποια στιγμή μέσα στο επόμενο έτος... :blink: )

εννοειται πως ναι

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

<<1. Για δηλώσεις αυθαιρέτων

Μπορείτε να στέλνετε στο e-mail n4178@central.tee.gr συμπληρωμένη τη φόρμα τυποποιημένου αιτήματος, που υπάρχει στην ιστοσελίδα αυθαιρέτων του ΤΕΕ.

Παρακαλούμε να συμπληρώνετε τη φόρμα απευθείας πάνω στο μήνυμα και όχι να την στέλνετε ως επισυναπτόμενο αρχείο>>

 

 

Που υπαρχουν τα τυποποιημενα αιτηματα,θελω να αλλαξω το σχημα των δοσεων σε 30%,αλλα οταν κανω επανυποβολη δεν μου βγαζει τι δοσεις θελω?

 

 

 

οκ το βρηκα ευχαριστω,ας διαγραφει απο τους mods το ερωτημα...

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά μπορείτε να μπείτε στην σελίδα του ΤΕΕ για τον Ν 4178/2013;

 

Είχα  πρόβλημα με mozzila και  explorer αλλά τώρα έχω και με τον Opera !

 

Γνωρίζει κανείς κάτι ;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.