Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

Σύμφωνα με τον σπήκερ της ΝΕΡΙΤ πάντως οι Γερμανοί δεν σταματάνε γιατί ...σέβονται τον αντίπαλο.

Και ομως ετσι ειναι στον αθλητισμο .Το να νικας τοσο ανετα και να προσπαθεις ακομα σημαινει "παραδιδω μαθημα ηθικης και σεβομαι τον αντιπαλο" .Σημαινει οτι σου δινω την "ευκαιρια" να αντιδρασεις να "ξυπνησεις" και να με αντιμετωπισεις οσο μπορεις.Το αντιθετο σημαινει σε θεωρω υποδιαιστερο μου και δεν αξιζει να ασχολουμαι  αλλο μαζι σου, αντε  απλα να περασει η ωρα να φυγουμε. Ειναι ενα απο  τα πρωτα διδαγματα που αποκομησα ασχολουμενη με τον αθλητισμο.

Edited by dorita2271
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

.Μεγας Χορηγός της Εθνικής Βραζιλίας :  H 7up

 
Φυσικά και λυπάμαι για το 7-1 διότι η διαχρονικά πιο αντιπαθητική μου ομάδα κέρδισε την πιο αγαπημένη μου.
 
Αυτή όμως η Βραζιλία ήταν από τις πιο  ατάλαντες που εχουν εμφανιστεί ποτέ. 
 
Ταλεντο (πλην Νειμαρ ) αναζητούμενο.
Ανάπτυξη παιχνιδιού ? Μηδεν . 
Δημιουργικότητα κέντρου ? Υπό το μηδεν. 
Συστημα ? Παιρνω μπαλα και όσο πάω.Επιθεση με γιουργιες. 
Οπως παίζαμε παιδιά στον δρόμο.
 
Σεντερ φορ ....   Φρεντ ?!?!  . Απο ολοκληρη την Βραζιλία αυτός είναι ο καλύτερος σεντερ φορ ? Καλύτερα να τους δανειζαμε τον Φάνη...
 
Για εφτά γκολ όμως δεν είναι . Αυτή η ομάδα κατέρρευσε λόγω ψυχολογίας.
 
Σε καμμία περίπτωση δεν άντεξε το ψυχολογικό φορτίο που είχε αναλάβει απέναντι στην χώρα της και τον κόσμο της.
Οι δηλώσεις του κλαμμενου Νταβιντ Λουιζ στο τέλος το δείχνουν αυτό. Οι Γερμανοί πήγαν να παίξουν μπάλα , οι Βραζιλιάνοι να "σώσουν" την χώρα τους ....
 
Ηταν και απο αυτα τα ματς που ολα πανε αναποδα στον εναν και τέλεια στον αλλο και να η 7αρα , που θα μπορουσε να ειναι και 10αρα γιατί οι Γερμανοι απο ενα σημειο και μετά μάλλον κατέβασαν ταχύτητα .
 
Αρα παικτες 0 , συστημα 0 , ψυχολογια 0 => Σκολάρι.
 
Από την άλλη λες , είναι δυνατόν να μην βλέπει ο προπονητής αυτά που βλέπουμε όλοι οι άλλοι ?
 
 
 
 
 

post-1384-0-23040400-1404890616_thumb.jpg

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

οι Γερμανοι εχουν τετοια νοοτροπια σαν λαος..............

δεν μπορει να λεμε  ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ,  ότι  είναι σεβασμος  στον αντιπαλο ,σε ματσ νοκ αουτ να  εισαι 6-0 και να πας για 7 και 8.........να ειστε σιγουροι ότι αν οι ιδιοι χαναν 6-0 και ο αντιπαλος εβαζε 7 και 8 , θα βλέπαμε ΄΄ομορφιες΄΄ στο γηπεδο.....

Link to comment
Share on other sites

ο Neuer είχε μια τσαντίλα στο μεταξύ όταν έφαγε το γκολ στο 90 λες και χάνουν τον τελικό  :shock:

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Δλδ μονο εγω το επαιξα over 7.5?Δεν βλεπατε πολλα γκολ σε αυτο ματς?Η μια πεταει φωτιες στην επιθεση και η αλλη ξερει μονο επιθεση.Πληρωθηκα με 25 αποδοση!Καλο καλοκαιρι!

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ετσι ειναι στον αθλητισμο .Το να νικας τοσο ανετα και να προσπαθεις ακομα σημαινει "παραδιδω μαθημα ηθικης και σεβομαι τον αντιπαλο" .Σημαινει οτι σου δινω την "ευκαιρια" να αντιδρασεις να "ξυπνησεις" και να με αντιμετωπισεις οσο μπορεις.Το αντιθετο σημαινει σε θεωρω υποδιαιστερο μου και δεν αξιζει να ασχολουμαι  αλλο μαζι σου, αντε  απλα να περασει η ωρα να φυγουμε. Ειναι ενα απο  τα πρωτα διδαγματα που αποκομησα ασχολουμενη με τον αθλητισμο.

Συμφωνώ αυτό εμένα που με χάλασε στην Γερμανία  είναι ότι προσπαθεί στο 90 και κάτι να βάλει και ογδο γκόλ Αυτό σίγουρα δεν δείχνει σεβασμό στον αντίπαλο αντίθετα με την στάση του Αγγελου Αναστασιάδη με την Γουβέντους που διέταξε παύση επιθέσεων στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα τότε  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είδα πως πριν το 6-0 δεν προσπαθούσαν και πολύ, μέχρι που έφαγαν κάτι σκληρά μαρκαρίσματα και ανέβασαν στροφές....

Περιττό να πω ότι πολύ το χάρηκα...

Να κερδίσει και η Ολλανδία σήμερα τον Μέσι ώστε να παίξουν τελικό Βραζιλία-Αργεντινή (μικρό βέβαια...) 

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ποιο ελληνικό τραγούδι κολλάει "φουλ" με τη ταπεινωτική ήττα της Βραζιλίας!

http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2014/07/blog-post_4900.html

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.