Μετάβαση στο περιεχόμενο

Eρωτήσεις - απαντήσεις και οδηγίες συμπλήρωσης για την υποβολή κατάστασης συμφωνητικών


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 278
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκεί "πήγαινε" το "?" και ο λόγος είναι ότι δεν κάνεις διόρθωση αλλά προσθήκη νέα εγγραφής.

Εγώ προσωπικά θα το έκανα ως νέα εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω νεα υποβολή για περασμενη περιοδο και πριν την οριστικη υποβολή, μου εβγαλε ειδοποιηση "η δηλωση ειναι εκπροθεσμη, θα σας ενημερωσει η αρμοδια ΔΟΥ για το σχετικο προστιμο"....

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να ασχοληθει κανενας.

Μου το ειπε υπαλληλος ΔΟΥ οταν με ενημερωσε τις προαλλες για υποχρεωση υποβολης συμφωνητικου του 2014 και του ζητησα να το υποβαλω ηλεκτρονικα.

Μα αν το υποβαλεις ηλεκτρονικα, μου ειπε, ποιος θα σου βεβαιωσει το προστιμο?

Ασε, θα με τρεχει η προισταμενη να τσεκαρω, πωπω, διπλη δουλεια, ασε, καντο απο δω...

 

Αυτα ηταν τα λεγομενα του.

Δεν εχω το παραμικρο κωλυμα πλεον να υποβαλω τροποποιητικες εκπροθεσμες.

Δε θα ασχοληθει κανεις μαζι μου.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ινζακι, εγω ταρζανιες δεν κανω.

 

Επειδη ετυχε και περασα απο το τμημα των ελεγκτων, με το ΑΦΜ σου βρισκουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Μεχρι και ποτε εχεις συνδεθει στο taxis...

 

Oποτε μελλοντικα σου ευχομαι να μην το βρεις μπροστα σου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σου προτεινω καμικαζιες να κανεις, ουτε τις προτιμω φυσικα.

Ξερω οτι αν θελουν μπορουν να βρουν τα παντα.

Επιφυλασσομαι ομως για το αν πραγματικα θελουν να ασχοληθουν, ποσο μαλλον αν περασουν τα χρονια.

Απο κει κι επειτα, αν ειναι να υποβαλω εκπροθεσμη δηλωση παντως, προτιμω να την κανω ηλεκτρονικα με την ελπιδα να μην πιαστω στη δαγκανα των ελεγχων παρα να παω στην εφορια και να πληρωσω guarantee το προστιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήταν πιό εύκολο ένα "νέο" συμφωνητικό με πιό νέα ημερομηνία (4ου 3μήνου)....... 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εχει κοπει τιμολογιο Ιασονα.

Δεν ξερω πως μου ξεφυγε και δεν το εβαλα στη λιστα.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σου προτεινω καμικαζιες να κανεις, ουτε τις προτιμω φυσικα.

Ξερω οτι αν θελουν μπορουν να βρουν τα παντα.

Επιφυλασσομαι ομως για το αν πραγματικα θελουν να ασχοληθουν, ποσο μαλλον αν περασουν τα χρονια.

Απο κει κι επειτα, αν ειναι να υποβαλω εκπροθεσμη δηλωση παντως, προτιμω να την κανω ηλεκτρονικα με την ελπιδα να μην πιαστω στη δαγκανα των ελεγχων παρα να παω στην εφορια και να πληρωσω guarantee το προστιμο.

 

Φιλικά....μην τα κάνεις αυτά. Καλύτερα καθόλου συμφωνητικό.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω υπογράψει συμφωνητικό (που δεν ορίζει χρόνο λήξης) με μια εταιρεία κοντά στο τέλος του 2014 και το έβαλα στην κατάσταση συμφωνητικών του αντίστοιχου τριμήνου.

Τελικά τα τιμολόγια κόπηκαν μέσα στο 2015.

Αυτή η χρονική διαφορά μου δημιουργεί πρόβλημα στο να φορολογηθώ ως μισθωτός για το 2015?

Γενικά υπάρχει κάποιος περιορισμός ή μπορώ με το υπάρχον συμφωνητικό να φορολογηθώ ως μισθωτός για τα επόμενα χρόνια?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.