Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

και μην ξεχνάτε , παρόλο που το ΟΧΙ με το ΝΑΙ ειναι κοντα προς το παρόν, αν βγει ΟΧΙ όσοι είστε κομματόσκυλα του ΣΥΡΙΖΑ και όχι απλοι ψηφοφόροι του ΟΧΙ , πάρτε κανενα παιχνιδι προσομοίωσης για πτήση με ελικόπτερο θα σας χρειαστεί κατά τον Σεπτέμβρη...το πολύ....

Προς το παρόν αναγκάστηκαν να φύγουν τα πιο έξυπνα μυαλά μας.

Μακάρι και αυτά να γυρίσουν πίσω γιατί εκεί έξω έχουν μάθει να δουλεύουν... μπας και μας μάθουν κι εμάς.

Όλους μας χρειάζεται αυτή η χώρα.

post-67704-0-28096600-1435732260_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

και μην ξεχνάτε , παρόλο που το ΟΧΙ με το ΝΑΙ ειναι κοντα προς το παρόν, αν βγει ΟΧΙ όσοι είστε κομματόσκυλα του ΣΥΡΙΖΑ και όχι απλοι ψηφοφόροι του ΟΧΙ , πάρτε κανενα παιχνιδι προσομοίωσης για πτήση με ελικόπτερο θα σας χρειαστεί κατά τον Σεπτέμβρη...το πολύ....

χαχαχα

εεετσι..

Edited by giannour
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω μια αλλαγή στο Μέγκα . Σε αυτούς που είναι υπερ του ΝΑΙ ρωτάνε . Καλά το ΟΧΙ θα μας οδηγήσει στην χρεωκοπία , με το ΝΑΙ την Δευτέρα τι θα γίνει ? 

 

Απορία ψάλτου βηξ . :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ενώ συμφωνώ στα αρχικά μαζί σου , μιά και είμαστε συνομήλικοι και ας μεγάλωσα εγώ σε προάστειο της Αθήνας , αλλά το καλοκαίρι ζούσα την επαρχιακή ζωή , σε παραλιακή κωμόπολη , έχω διαφωνίες προς το τέλος του σχολίου σου για κάποια γεγονότα .

 

Η τηλεόραση άρχισε να εμφανίζεται γύρω στο 69-70 σε καφενεία και σε λίγα σπίτια . Η προσωπική εργασία για την κοινότητα έμεινε μέχρι τα τέλη του 70 .

 

Η αλλαγή άρχισε μετά το 81 , (η Αλλαγή που λέγαμε) , που με διάφορους τρόπους άρχισε ο εκμαυλισμός των Ελλήνων και η θεοποίηση της διαφθοράς .

+ πολλά από έμενα στο Τετρις Επίσης επειδή και εγώ όπως ο Βασίλης κάπως έτσι βίωσα όλα αυτά από Αθήνα με επίσκεψη στη περιφέρεια τα καλοκαίρια και τις γιορτές θα συμφωνήσω και με το Βασίλη Αλλά Βασίλη το μικρόβιο είχε μπει από τα χρόνια της Χούντας έχει κάπου δίκιο και ο Τέτρις και εσύ γιατί άλλαξε από το 81 και μετά Είναι αυτό που γράφω συνέχεια για αλλοτρίωση Ηταν τόσο έντονο που την δεκαετία του 80 το γράφαμε σαν θέμα στις εκθέσεις , με ένα τέτοιο θέμα έδωσα εγώ πανελλήνιες το 1984 Εγώ το κατάλαβα ότι αλλοτριώνομαι κάπου το 1992 και έφυγα όπως -όπως να βρω τον εαυτό μου εκεί που ακόμα δεν είχαν φτάσει στο σημείο που έφτασε η Αθήνα  Να γιατί εγώ θέλω δρχ γιατί είναι ένας τρόπος να ξυπνήσουμε πριν είναι αργά 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω μια αλλαγή στο Μέγκα . Σε αυτούς που είναι υπερ του ΝΑΙ ρωτάνε . Καλά το ΟΧΙ θα μας οδηγήσει στην χρεωκοπία , με το ΝΑΙ την Δευτέρα τι θα γίνει ? 

 

Απορία ψάλτου βηξ . :confused:

Mε το ΝΑΙ θα μπούμε σε πρόγραμμα με τους θεσμούς, γιατί άλλη επιλογή τελικά δεν υπήρχε, όλα ήτανε παπάντζες, 5 χρόνια μας έλεγαν οτι υπήρχε επιλογή....μάλλον οι τράπεζες κλειστές και τα χρήματα μας μέσα εκεί... (αλλά αφού οι τράπεζες χρεοκωπούν ειπαμε χαχα)

Επίσης θα υπάρξει το πραγματικό μέτωπο του Νότου και όχι το φαντασιακό , που τώρα δε μας μιλά κανείς, επίσης ευτυχώς θα δανείζομαι σε Ευρώ και όχι σε BRICS (που τελικά και αυτό απάτη ήτανε).

Πάντως...διαπίστωση, τώρα τα γυρίζουν και οι άλλοι, ο κ.Παπαδημούλης φωνάζει για ΝΑΙ, ας εξηγήσει και αυτός γιατι ΝΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβώς όπως τα λέει ο tetris ήταν τότε, μόνο που υπάρχει μια λεπτομέρεια που δεν την είπε. Οι χειμώνες για εμάς που μεγαλώσαμε σε αυτήν την εποχή ήταν ποιο σκληροί οι δρόμοι για παράδειγμα ήταν χωμάτινοι φανταστείτε τώρα τη λασπουριά είχαμε επάνω μας όταν σχολάζαμε από το σχολειό. Οταν ήμουν μωρό ακόμα μου η μάνα με έπαιρνε μαζι της  στα χωράφια κ στις ελιές , γυρναγε ανάποδα το σαμάρι του γαϊδουριού κ το έκανε κούνια για εμένα.   Εμείς, οι κοντά 50 κ πάνω, γνωρίζουμε καλά τι πάει να πει φτώχια κ δυσκολίες ή νεότεροι ? ξερουν ?

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις μεγαλώσει Αθήνα σε διαμέρισμα με μόνο εισόδημα την σύνταξη της μάνας σου...κάτι ξέρεις. Και κάθε γενιά έχει τις δυσκολίες της. Και εσύ για κάποιον που έζησε το 1940 μια χαρά είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης του Michanikos.gr είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα...

 

Κι αυτή είναι ο απόλυτος διχασμός

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι πρεπει να την ζήσουμε και εμείς; Αυτη ειναι η πρόοδος και η ανάπτυξη; Εικόνες ντροπής καθημερινά αυτη την εβδομάδα. Η κυβέρνηση καταρρέει. Δεν θα προλάβει να μείνει μεχρι το δημοψήφισμα. Η ζημιά ειναι τεράστια ακομη και αν δια μαγείας αλλάξουν στροφή οι ευρωπαίοι. Ο πρωθυπουργός ειναι για το δρομοκαιτειο. Ακομη και τωρα επειμενει να ζητάει τους δικούς του όρους και φτου απο την αρχή.. Σαν δεν ντρεπόμαστε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβώς όπως τα λέει ο tetris ήταν τότε, μόνο που υπάρχει μια λεπτομέρεια που δεν την είπε. Οι χειμώνες για εμάς που μεγαλώσαμε σε αυτήν την εποχή ήταν ποιο σκληροί οι δρόμοι για παράδειγμα ήταν χωμάτινοι φανταστείτε τώρα τη λασπουριά είχαμε επάνω μας όταν σχολάζαμε από το σχολειό. Οταν ήμουν μωρό ακόμα μου η μάνα με έπαιρνε μαζι της  στα χωράφια κ στις ελιές , γυρναγε ανάποδα το σαμάρι του γαϊδουριού κ το έκανε κούνια για εμένα.   Εμείς, οι κοντά 50 κ πάνω, γνωρίζουμε καλά τι πάει να πει φτώχια κ δυσκολίες ή νεότεροι ? ξερουν ?

Τελικά κάθε νόμισμα έχει 2 όψεις....

Μόνο το  αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος έχει μία μοναδική: Φτώχεια! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.