Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Με αυτά που λες, αναρωτιέμαι, ποια η γνώμη σου για το Σημίτη, ποιά η γνώμη σου για το Βενιζέλο? το Γιωργάκη, τον καραμανλή, το Σαμαρά, ποια για τον παπαδήμο?

Προτιμώ τους γραφικούς (στο δρόμο να πάρει ο κόσμος την εξουσία στα χέρια του αντί να αναθέτει) προτιμώ αυτούς που δεν έχουν βάψει τα χέρια τους με το αίμα των απελπισμένων που αυτοκτόνησαν, των αστέγων, των φτωχών, και δεν τους έφτασε, θέλουν και να επιστρέψουν...

Link to comment
Share on other sites

Όχι τέρυ δεν είμαι τσιπρούλα...αλλά πραγματικά πιστεύω ότι το ελληνικό κράτος για να πάει εκεί που θες εσύ (να γίνουμε σοβαρό δυτικό κράτος) πρέπει να περάσει μέσα από έναν άνθρωπο ακάθαρτο. Μόνο έτσι θα φύγουν όλα τα λαμόγια που συντηρούν τον κομματισμό που έχει καταστρέψει τα πάντα και που συντηρεί αυτή την χώρα στα Βαλκάνια. Εσύ φοβάσαι ότι θα φέρει τον κομμουνισμό ξέρω γω....εγώ δεν έχω δει τέτοια δείγματα. Είναι σοσιαλιστής αλλά μέχρις εκεί. Μπορεί να σου προσλάβει καθαρίστριες αλλά θα γκρεμίσει και κάποια συμφέροντα. Αυτό θέλω εγώ. Τώρα αν ήμουν η γιαγιά που λες θα είχα εκδηλωθεί πιο έντονα πιστεύω. Αν με γνώριζες προσωπικά είμαι πάαααρα πολύ ψύχραιμος και κανείς γνωστός μου δεν ξέρει τι θα ψηφίσω. Επίσης εγώ λέω ψήφισε ΝΑΙ αν σε εκφράζει, Μόνο μην μου αναμασάς σανό αλλωνών και μου παριστάνεις τώρα ότι έχεις άποψη. Δεν έχεις όταν μου λες τσιτάτα άλλων. 

 

Εγω παυω να συμμετεχω στο θεμα αυτο, διοτι βαρεθηκα και δε με αφορα τι αποψη εχει ο καθενας.

Καποιοι γραφουν λες και παιρνουν γραμμη απο την Κουμουνδουρου.

Εγω την αποψη μου λεω και μου λες οτι αναμασω σανο?

ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ.

ΔΕΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ.

 

Καλη συνεχεια.

Τλμ απο Δευτερα.

 

 

ΥΓ. Ο αλλος με εγγραφη απο 2010 και 65 ποστ, μεσα σε δυο μερες κοντευει να φτασει τα 2000...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Για τα κόκκινα: Θυμάμαι πριν μερικούς μήνες ότι κάποιοι έριξαν την κυβέρνηση γιατί τα κατάφερναν καλύτερα με τις καυτές πατάτες

Για τα πράσινα: Κατούρα και λίγο...

βλέπω έχεις ακράδαντα επιχειρήματα....

Link to comment
Share on other sites

Οριακά θα πάει και θα είναι άχρηστο το αποτέλεσμα. Αποκλείεται να πάρει κάποιο από τα δύο πάνω από 60%. Αν το συνεχίσουν πάντως έτσι τα ΜΜΕ θα τους βγει μπούμερανγκ. Ο κόσμος δεν είναι ηλίθιος. Θα τον τουμπάρεις μία, δύο μετά αντιστρέφεται το πράγμα. Η πλύση εγκεφάλου γυρίζει σε αντίδραση. Πολλά θα εξαρτηθούν και από την στάση της ΕΕ. Αν γλυκάνει λίγο και ενισχύσει τις τράπεζες θα πάμε προς το ΝΑΙ. Αν πάει και αυτή κόντρα θα πάμε προς το ΟΧΙ. Επίσης δεν υπάρχει ένας ισχυρός αντίπαλος πολιτικά του Τσίπρα. Σαμαράς - Θεοδωράκης - Φώφη είναι για γέλια.

 

Τέρυ....έλα ρε μέχρι το βράδυ σου δίνω να ποστάρεις...μην ξενερώνεις ρε Γερμανοτσολιά... :smile: ...χαχαχα πλάκα κανω.

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

θα γίνουμε λέει Αργεντινή με τα το ΟΧΙ  , καλύτερα θα είμαστε και στο τελικό του Κόπα Αμέρικα  ( τα επιχειρήματά μου είναι ανάλογης συμβατότητας με του ΣΚΑΙ και των καλεσμένων του για το ΝΑΙ )  

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

θα γίνουμε λέει Αργεντινή με τα το ΟΧΙ  , καλύτερα θα είμαστε και στο τελικό του Κόπα Αμέρικα  ( τα επιχειρήματά μου είναι ανάλογης συμβατότητας με του ΣΚΑΙ και των καλεσμένων του για το ΝΑΙ )  

Δεν μπορώ να περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Αφού δήλωσε η Μέρκελ ότι οτι θα γίνει θα το δουν  μετά το δημοψήφισμα , το απόγευμα στο έκτακτο Eurogroup τι θα κάνουν θα παραγγείλουν πίτσες και θα δουν ταινία ? 

 

 

Και επίσης θα γίνουμε ουγκάτα Τι ωραίιαααααααααααα που λεει ο τσολιάς της Ελληνοφρένειας μεγάλη τιμή για την ΕΕ να έχει μια ουγκάτα στις συνόδους της Θα το εκτιμήσουν όλοι ιδιαιτέρως και μάλιστα οι αγορές   (γιατί δεν θα πάψουμε να είμαστε ΕΕ αφού δεν βγαίνει κανείς αν δεν το επιθυμεί ο ίδιος ) 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

το βλέπω για ψιλοσύντομο αυτό το eurogroup, ούτε τα εισαγωγικά δε βλέπω να λένε δυστυχώς... ότι πιθανότητες συμφωνίας υπήρχαν δυναμιτίστηκαν με το διάγγελμα, κούγκι style

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.