Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

. Πάλι καλα που οι περισσότεροι δεν το συμμερίζονται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στην δημοσκόπηση με το μεγαλύτερο στατιστικό δείγμα που κατάφερα να βρω εγώ άλλα βλέπω πάντως

 

 

sssss.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ναι ρε...ένα ανδρείκελο εκεί που καθόταν είπε ας πάω να τα βάλω με όλους και να κάνω δημοψήφισμα να έρθουν όλοι να με φάνε. Τόσο απλό....δεν θέλει 100κιλά @@ για να το κάνεις. Αχυράνθρωπος πρέπει να είσαι.

 

Λες και δεν μπορούσε να κάτσει στα αυγά του να κάνει άλλο ένα μνημόνιο και να το παίξει κινέζος. Λες και δεν ξέρει ότι Τσίπρας = ΣΥΡΙΖΑ και ότι αν τολμήσουν να τον ρίξουν εκ των έσω θα φάνε το κεφάλι τους. Για Μ@@κα τον έχεις ?

 

Ο Τσίπρας είναι ότι πιο αγαθό έχει μπει στο Μαξίμου. Αγαθός μέχρι θανάτου και με αυτό θα φάει το κεφάλι του. Πίστεψε στον ελληνικό λαό που γκρίνιαζε 5 χρόνια ότι πεινάει, πίστεψε οτι μπορούσε να αλλάξει την Ευρώπη. Πίστεψε ότι τα κοράκια εδώ μέσα (ΜΜΕ - επιχειρηματίες) δεν είναι τόσο κοράκια...! Κρίμα Τσίπρα....αν πέσεις θα είναι μεγάλο κρίμα. Εγώ έτσι το βλέπω. Θέλουν όλοι να σε φάνε. Δεν χωράς στο σύστημα, δεν χωράς με τίποτα. Ο κόσμος έχει γίνει απίστευτα σκληρός και καπιταλιστικός, όλα τρέχουν με απίστετυτους ρυθμούς, το κεφάλαιο ελέγχει τα πάντα και φροντίζει να κλείνει την βρύση εκεί που πρέπει όταν πρέπει για να πιέσει τις καταστάσεις. Τσίπρα είσαι πολιτικός του 80 δυστυχώς....

 

Και επειδή μου την λέτε και εγώ καπιταλιστής είμαι. Το σύστημα όμως δεν μπορώ και ειδικά το ελληνικό. 

Link to comment
Share on other sites

Στην δημοσκόπηση με το μεγαλύτερο στατιστικό δείγμα που κατάφερα να βρω εγώ άλλα βλέπω πάντως

 

οι μεγαλύτερες εταιρείες στοιχημάτων πάντως βλέπουν χαλαρό ΝΑΙ:

 

http://www.oddschecker.com/politics/european-politics/greece-bailout-referendum-result

 

όποιος ασχολείται με το στοίχημα μπορεί να μας βγάλει και το ποσοστό υποθέτω

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Τρίβουν τα χεράκια τους όσοι τα κάνανε θάλασσα από πάντα, υπέγραψαν μια χαρά το αγγλικό δίκαιο, μετά πετάξαν την καυτή πατάτα σε άλλους, τώρα πάνε να τους χρεώσουν όσα έστησαν για εμάς χωρίς εμάς (ή με πολύ βία, ξύλο, τρομοκρατία τόσο καιρο,  κλεψια και ρεμούλα, αλλά οι υμέτεροι μια χαρά τα πήγαν...) Αυτό και αν είναι δειλία. αυτό και αν είναι θράσος. Μισάνθρωποι, πείτε ΝΑΙ να σας δω που θα τρέχετε να κρυφτείτε μετά που δεν θα έχετε πια δικαιολογίες. Πείτε Ναι, έτσι για να δείτε τι σας επιφυλάσσουν οι φίλοι δανειστές... πείτε ναι σε όλα. Τώρα αρχίζει να με πιάνει ένα κάτι να δω τι θα πάθουμε με το ΝΑΙ σας...Έτσι, γιατί κάποτε έρχεται ο λογαριασμός για όσα επιτρέψατε και επιτρέπετε να γινονται. Πείνα, δυστυχία και μώκο. πτσα και ξύλο... Α, και πληρώστε συμβούλους και παρασυμβούλους, πληρώστε μετά ειδικούς να σας λένε αν κρατάτε καλά το δίσκο του σερβιτόρου, και πολύ σας είναι. Πείτε ΝΑΙ, είμαι ανάξιος να φέρω τον εαυτό μου μέσα σε μια πιο δίκαιη κοινωνία. Εμείς θα είμαστε πάντα εδώ, και τα κομμάτια από το ρημαδιό που τόσο συστηματικά φτιάχνετε, θα τα μαζέψουμε, αργά ή γρήγορα.

 

Για τα κόκκινα: Θυμάμαι πριν μερικούς μήνες ότι κάποιοι έριξαν την κυβέρνηση γιατί τα κατάφερναν καλύτερα με τις καυτές πατάτες

Για τα πράσινα: Κατούρα και λίγο...

Link to comment
Share on other sites

 

Το θεμα δεν ειναι το δειγμα, αλλα απο που αντλεις το δειγμα αυτο.

 

Πχ. σελιδας "Αυγης" ή "Σκαϊ"...??

 

Κανενός από τους 2, τουλάχιστον όχι επίσημα

 

http://dimopsifisma2015.com/

 

 

Και εδώ τα ίδια δίνει σχεδόν

 

http://www.surveygizmo.com/s3/2214286/889c77ede800

 

 

"Μια διαδικτυακή έρευνα ομάδας μεταπτυχιακών φοιτητών της κατεύθυνσης Πολιτικής Ανάλυσης του τμήματος Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ."

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Όχι τέρυ δεν είμαι τσιπρούλα...αλλά πραγματικά πιστεύω ότι το ελληνικό κράτος για να πάει εκεί που θες εσύ (να γίνουμε σοβαρό δυτικό κράτος) πρέπει να περάσει μέσα από έναν άνθρωπο ακάθαρτο. Μόνο έτσι θα φύγουν όλα τα λαμόγια που συντηρούν τον κομματισμό που έχει καταστρέψει τα πάντα και που συντηρεί αυτή την χώρα στα Βαλκάνια. Εσύ φοβάσαι ότι θα φέρει τον κομμουνισμό ξέρω γω....εγώ δεν έχω δει τέτοια δείγματα. Είναι σοσιαλιστής αλλά μέχρις εκεί. Μπορεί να σου προσλάβει καθαρίστριες αλλά θα γκρεμίσει και κάποια συμφέροντα. Αυτό θέλω εγώ. Τώρα αν ήμουν η γιαγιά που λες θα είχα εκδηλωθεί πιο έντονα πιστεύω. Αν με γνώριζες προσωπικά είμαι πάαααρα πολύ ψύχραιμος και κανείς γνωστός μου δεν ξέρει τι θα ψηφίσω. Επίσης εγώ λέω ψήφισε ΝΑΙ αν σε εκφράζει, Μόνο μην μου αναμασάς σανό αλλωνών και μου παριστάνεις τώρα ότι έχεις άποψη. Δεν έχεις όταν μου λες τσιτάτα άλλων. 

Link to comment
Share on other sites

To ότι υπερισχύει το όχι στις τάξεις των μηχανικών προς το παρόν , αποτελεί για εμένα ήδη έκπληξη.

Άρα δεν έχω λόγω να αμφισβητήσω το 80% που κυκλοφορεί αλλού.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

To ότι υπερισχύει το όχι στις τάξεις των μηχανικών προς το παρόν , αποτελεί για εμένα ήδη έκπληξη.

Άρα δεν έχω λόγω να αμφισβητήσω το 80% που κυκλοφορεί αλλού.

 

Πιστεύω ότι όσο φεύγει ο πανικός των πρώτων ημερών και ο κόσμος παύει να ενεργεί εν θερμώ θα κινηθεί προς το όχι, προσωπική μου εκτίμηση είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

όποιος πιστεύει ότι θα βγει το ΟΧΙ πάντως θα έλεγα να παίξει κανένα στοίχημα, δίνουν στο ΟΧΙ απόδοση 3,00 και στο ΝΑΙ 1,30

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.