Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταβολή των Αμοιβών Μηχανικών με Χρέωση Λογαριασμού και Internet Banking


Engineer

Recommended Posts

Τελικά ο πελάτης θα πρέπει να έχει λογαριασμό και ο ίδιος στην ΕΤΕ για να γίνει η κατάθεση ή μπορεί να έχει Πειραιώς και να κάνει έμβασμα σε ειδικό λογαριασμό μηχανικού που διατηρείται στην ΕΤΕ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έκανα κατάθεση από λογαριασμό μ σε λογαριασμό μου γιατί δν την παλεύω να πηγαίνω άλλο στην ΕΤΕ, αφού σχεδόν κανένας πελάτης δν κάνει μόνος του την κατάθεση. Έβαλα και το όνομα του ιδιοτήτη και αυτό το έντυπο θα ανεβάσω στο σύστημα του ΤΕΕ για τα αυθαίρετα.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή στη ΕΤΕ για την πληρωμή του ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ  μέσω e-banking π.χ. για τα αυθαίρετα;

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα στο συστημα των αυθαιρετων, δεν χρειαζοταν να αναεβασεις τιποτα.

Σκανναρισμενο αντιγραφο της ΑΠΥ ή του ΤΠΥ και τελος..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα κατάθεση από λογαριασμό μ σε λογαριασμό μου γιατί δν την παλεύω να πηγαίνω άλλο στην ΕΤΕ, αφού σχεδόν κανένας πελάτης δν κάνει μόνος του την κατάθεση. Έβαλα και το όνομα του ιδιοτήτη και αυτό το έντυπο θα ανεβάσω στο σύστημα του ΤΕΕ για τα αυθαίρετα.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή στη ΕΤΕ για την πληρωμή του ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ  μέσω e-banking π.χ. για τα αυθαίρετα;

Το πεδίο υπέρ ΤΕΕ το συμπλήρωσες; Σου κράτησε κάποια χρήματα ή περνάει αν το αφήσεις κενό;

ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ υπήρχε στο simplepay της εθνικής αλλά μετά το κατεβάσανε και δεν υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ανεβάζω ούτε αυτό.

Ούτε εγώ...ανεβάζω μόνο την εισφορά υπέρ ΤΣΜΕΔΕ και ενημερωτικό ότι έχει καταργηθεί η εισφορά υπέρ ΤΕΕ.

 

Για το simple pay έτσι ήταν αλλά η πληρωμή ΕΜΠ/ΤΣΜΕΔΕ μας άφησε...χρόνους.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι η αποστολή sms από την Ε.Τ.Ε για i-code προκειμένου να ολοκληρωθεί η συναλλαγή χρεώνεται από την τράπεζα? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.