Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Σχετικά με το mobile POS που ανέφερα σε προηγούμενο post, διάβασα (στα ψιλά γράμματα της προσφοράς που είχε ανεβάσει ο Γκουσγκούνης παλιότερα) ότι "αποδέχεται μόνο απλές συναλλαγές (αγορά χωρίς δόσεις & επιστροφή αγοράς)". Το αναφέρω σε περίπτωση που αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα για κάποιον ενδιαφερόμενο. Καλημέρα και καλό μήνα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παίδες...οι υπάλληλοι των τραπεζων ειναι μεγάλοι "νύχτες".

 

Μου πε φιλος κομπιουτεράς, οτι αυτά τα ασύρματα POS, έχουν βάση, η οποια βάση συνδέεται στο τηλ/δικτυο και επικοινωνεί ασύρματα με το POS. Δηλαδή δε μπορείς να το κουβαλάς εδώ κι εκει...

 

Μένει να το επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Βρέστε το φτηνότερο!!!

Μόνο αυτό να είναι το κριτήριο, κανένα άλλο!

Θα μένει συνεχώς και αενάως στο ντουλάπι, αχρησιμοποίητο!!!

Έτσι απλά για να λέμε ότι, το 'χουμε.

Ούτε συντήρηση, ούτε συνδρομές, ούτε τίποτα extra.

Δεν θα χρησιμοποιηθεί ποτέ των ποτών!!!

Σας παρακαλώ όταν βρείτε το φτηνότερο πέστε το και σε μένα.....

Ας έχει προμήθεια συναλλαγών .....200%!

Να μην έχει κόστος συντήρησης κ.λπ. κι αν είναι δυνατόν να κοστίσει αρχικά π.χ. 30 ευρώ (με το ΦΠΑ)!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Βρέστε το φτηνότερο!!!

Μόνο αυτό να είναι το κριτήριο, κανένα άλλο!

Θα μένει συνεχώς και αενάως στο ντουλάπι, αχρησιμοποίητο!!!

Έτσι απλά για να λέμε ότι, το 'χουμε.

Ούτε συντήρηση, ούτε συνδρομές, ούτε τίποτα extra.

Δεν θα χρησιμοποιηθεί ποτέ των ποτών!!!

Σας παρακαλώ όταν βρείτε το φτηνότερο πέστε το και σε μένα.....

Ας έχει προμήθεια συναλλαγών .....200%!

Να μην έχει κόστος συντήρησης κ.λπ. κι αν είναι δυνατόν να κοστίσει αρχικά π.χ. 30 ευρώ (με το ΦΠΑ)!!!!

Το ζήτησες το έλαβες, δες το mail που έστειλα παντού. Πλην της alpha όλες οι άλλες είτε απαντούσαν τηλεφωνικά είτε παρέπεμπαν στην σελίδα τους στο internet και γενικότερα δεν ήταν πρόθυμες να απαντήσουν σε τέτοιο ερώτημα.

Ολες οι άλλες τραπεζες μιλάμε περί τερματικού (και όχι μέσω υπολογιστή κλπ) έχουν είτε μηνιαία συντήρηση είτε χωρίς κόστος προμήθειας του τερματικου χρεώνουν ελαχιστη χρηση ανα μηνα καποια ευρώ πχ αττικής 7€ ανα μήνα για πάντα χωρίς έξοδο αγοράς τερματικού.

Οποτε έχω καταλήξει σε αυτό της alpha.

post-2272-0-82688100-1491247673_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θέλουμε, αλλά είναι πάρα πολλά τα χρήματα που ζητούν!!!!! Υπομονή..... μέχρι να πέσουν....

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα προ ολίγου με  alpha. Κόστος τερματικού 119 ε + ΦΠΑ, συντήρηση 0, προμήθεια από 1.10% και κάτω ανάλογα την επιχείρηση και την επερχόμενη ζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η έρευνα που κάνουμε είναι θεμιτή, όμως πριν προβούμε σε οποιαδήποτε αγορά, όσο ελκυστική κι αν φαίνεται συγκριτικά, γνώμη μου είναι να περιμένουμε να δούμε την εγκύκλιο γιατί αν δεν αναφέρει ανάγκη για φυσικό τερματικό τότε πρακτικά το κόστος (σε όσους δεν χρησιμοποιήσουμε διαδικασίες με πιστωτικές, χρεωστικές, κλπ) θα είναι κυριολεκτικά μηδενικές.

Είχαν πει ότι χθες οτι θα έβγαινε (που δεν έγινε) αλλα και σήμερα (που αν θα γίνει θα είναι έκλπηξη ! ?) θα βγει η σχετική εγκύκλιος. 

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

georgegaleos πως είσαι σίγουρος ότι δεν θα χρησιμοποιηθεί το μηχάνημα? Πάντως εγώ έχω κάνει ήδη συναλλαγές με το μηχάνημα. Μην ξεχνάς ότι είναι υποχρεωτικό να αναρτήσεις πινακίδα που θα λέει ότι διαθέτεις μηχάνημα. Την βλέπει ο πελάτης κ σου λέει ότι θέλω να πληρώσω με κάρτα. Τι κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.