Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


ΥΔΡΑΙΟΥ ΝΤΙΝΑ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

... θές και μερικές ώρες για να το μάθεις, δεν αναρτάται αμέσως

εδώ σ αυτό το φόρουμ θα το μάθεις αμέσως..... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι θα βγώ λίγο εκτός θέματος και ζητώ συγγνώμη για αυτό, αλλά πρίν 9 ολόκληρα χρόνια που με ενθουσιασμό έβλεπα το χαρτί της εγγραφής μου στο ΤΕΕ, έφτασα να έχω απογοητευτεί πλήρως απο την όλη κατάσταση, και δεν αναφέρομαι στην οικονομική κρίση των τελευταίων ετών (που ουσιαστικά είναι το αποτέλεμα της αναποτελεσματικής κοινωνίας μας)... Μπορώ να υποθέσω οτι αυτό ισχύει για όλες τις ειδικότητες. Δεν κάνουμε αυτό που πραγματικά σπουδάσαμε. Απο μας τους ΑΡΧ.ΜΗΧ "κλέψανε" την θέληση για δημιουργία, απο τους ΠΟΛ.ΜΗΧ. την δίψα για πρόκληση των στοιχείων της φύσης (βρίσκοντας λύσεις στα ακόμα και πιο απίθανα). Το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους συναδέλφους.. Πολυνομία, αυθαιρεσία, κράτος της αρπαχτής, αδούλευτοι άνθρωποι να κρατάνε τις τύχες μας στα χέρια τους, και εσύ να έχεις γίνει ένα υβρίδιο μηχανικού (λέμε τώρα)-δικηγόρου-λογιστή και να κοιτάς απλά να επιβιώσεις... Είναι βέβαια προσωπική άποψη και μπορεί κάποιοι να μην τη συμμερίζονται, αλλά εγώ σαν άτομο προσωπικά κουράστηκα φίλοι μου. Και πάλι συγγνώμη για το εκτός θέματος.

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.