Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιό πρόγραμμα για στατικά (οπλισμένο σκυρόδεμα);


Adavis

Recommended Posts

εχω  κατεβασει  την  δοκιμαστικη  εκδοση   ΡΑΦ στο  κομπιουτερ   μου  και  εκεινο  που  μου  αρεσει 

παρα  πολύ  είναι  ότι  ο  μηχανικος  είναι  ο  κυριαρχος   της  μελετης  αυτος  αποφασιζει  για  τα  παντα 

δεν  πατα  ένα  κουμπι   και  σαν  αβουλος  να  αποδεχεται    τις  επιλογες   του  προγράμματος  , τους  οπλισμους  μηκη  αγκυρωσης   ,σχεδια   όπως  γινεται    σε  όλα  τα  αλλα  ελληνικα  προγράμματα  μου  αρεσει  που  διαμορφωνει  τους  οπλισμους  όπως  θελει 

ο  χρηστης   ,  δοκους  υποστυλώματα  πεδιλα   πλακες   ,  και  το  πρόγραμμα  κανει  ολους  τους  ελενχους   ,   εκεινο  επισης  που  είναι  καλο 

είναι  η  τεκμηριωση   τους  προγράμματος   πληρης    και  τους   συμβουλεύομαι  πολύ  συχνα  αλλωστε  είναι  όλα  ανοικτα ,  θα  περιμενα  όμως  περισσοτερες   δυνατοτητες  στην  προσομοιωση  ,  ωστε  να  συναγωνιστεί 

και  αλλα  προγράμματα  του  εξωτερικου  ,  δεν  εχω  δει  να  εχει  μεταλλικες   που  ελπιζω  να  βγουν   διοτι  το  πρόγραμμα  εχει  ενσωματωσει  ολες  τις μεταλλικες  διατομες  του  εμποριου ,  εχει  επισης   κτιρια  απο  φερουσα  τοιχοποια ενώ    οι  τιμες  είναι   παρα  πολύ  καλες   συμφωνα  με  τους  πίνακες  τις  εταιρειας   ,   καλυπτει  ΚΑΝ  ΕΠΕ  επεμβάσεις   από  ότι  ειδα  στην  δοκιμαστικη  εκδοση  ενώ  εχει  και  ένα  πρόγραμμα  για  τυχουσες  διατομες  που  μαλλον  μελλοντικα 

θα  ενσωματωθεί   στην  κεντρικη  μοναδα .

Edited by loser
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 448
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσοχή!!! μετά από μία κακή εμπειρία που είχα μόλις σε σχέση με τo fespa, ενημερώνω τα μέλη του φόρουμ ότι :

από την εταιρεία αρνήθηκαν να μου παράσχουν υποστήριξη σε θέματα του προγράμματος, επειδή έχω παλαιότερη έκδοση.

Κατά την αγορά του προγράμματος όμως η εταιρεία υπόσχεται σαφώς ΔΙΑΡΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΝΕΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΩΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ, και με την παροχή αυτή αιτιολογούσαν τις αρκετά υψηλότερες τιμές από τα άλλα ανταγωνιστικά λογισμικά της ελληνικής αγοράς.

Έτσι, μόλις ανακάλυψα προς μεγαλη μου απογοητευση οτι η υποστήριξη τελικά έχει ημερομηνία λήξης και δεν είναι διαρκής όπως υπόσχονται, είπα να ενημερώσω τα μέλη του φορουμ για την ...αλλαγή πολιτικής της εταιρείας.

 

ΥΓ εάν οι διαχειριστές έχουν αντίρρηση ως προς τη δημοσίευση ζητώ συγνώμη.

Edited by sarcs
  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το καθεστώς των κανονισμών που ίσχυε όταν  αγόρασα το 2007 εξακολουθει να εφαρμόζεται. Άρα η διαρκής υποστήριξη που υπόσχονταν πώς προσδιορίζεται?

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται  τωρα που εχουν "πεσει" οι δουλιες;Ας μας δωσουν παραδειγματα οι συναδελφοι και απο αλλες εταιρειες

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες εχουν πεσει απο oλους.

Λαθος τα λες Νικ....

 

Λογισμικο που αγοαρα εγω κοντα στα 6500Ε, τωρα το βρισκεις με 3500Ε.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.