Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χαρακτηρισμός οδού


Recommended Posts

@ppantos

Καλά ... δεν διάβασες τη συμβουλή του GRTOPO για τη μη παράθεση ολόκληρου του κειμένου αποφάσεων του ΣτΕ :?:

 

Σου υπέδειξε τον τρόπο για να ανεβάσεις τα κείμενα που θέλεις, αν το κρίνεις απαραίτητο για την τεκμηρίωση της θέσης που υποστηρίζεις ή για ενημέρωση πολλών μελών του forum αν το θέμα είναι γενικού ενδιαφέροντος, και να μην χαραμίζεις τον πολύτιμο χώρο των μηνυμάτων. :sad:

 

Εκτός αυτού, αν και σου ζήτησα να καταγράψεις το λόγο για την παράθεση διαφόρων αποφάσεων του ΣτΕ, εσύ συνεχίζεις ακάθεκτος την τακτική σου αδιαφορώντας για τα μέλη αλλά και το forum συνολικά.

 

ΥΓ Μέχρι να γράψω αυτό το κείμενο, με αφορμή το πρώτο μέρος της απόφασης 3180/2008 (#21) πρόλαβες και ανέβασες άλλα δύο τμήματα και είμαι βέβαιος ότι θα ... ολοκληρώσεις.

 

 

ΕΛΕΟΣ !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συνάδελφοι.

 

Θα ήθελα μια γνώμη. Ενας δρόμος εκτός οικισμού, μήκους άνω των 500m που όπως βεβαιώνει ο δήμαρχος:

 

''έχει ανοιχτεί μετά την άτυπη παραχώρηση των ιδιοκτητών, απο το 1989 χωρίς να έχει γίνει απαλλοτρίωση''

 

Σήμερα έχει ασφαλτοστρωθεί. Πως μπορει να χαρακτιριστεί αυτος ο δρόμος: δημοτικός - αγροτικός ,ιδιωτικός, δουλεία διόδου;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για αγροτικός χαρακτηρίζεται...

 

Αν θέλεις να τον χρησιμοποιήσεις πάντως για αρτιότητα αγροτεμαχίου, δεν νομίζω ότι θα έχεις μεγάλη τύχη...

Link to comment
Share on other sites

έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα δημιουργίας δρόμων με παραχώρηση ιδιοκτητών

τους δρόμους αυτούς

τους ασφαλτοστρώνουμε,τους χρησιμοποιούμε,τους διαβαίνουμε αλλά δεν υπάρχουν!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου νομίζω ότι έχω διαβάσει ότι απαγορεύεται και η αποδοχή παραχώρησης των εκτάσεων από το Δήμο ακόμη χωρίς να είμαι σίγουρος

Εκλαμβάνεται σαν ιδιωτική πολεοδόμηση

 

υγ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ ή κάποιος άλλος μπορεί να το αναφέρει κάτι πιο συγκεκριμένο επ’ αυτού

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, αναζήτησε τις προυποθέσεις για να χαρακτηριστεί κοινόχρηστη μια όδος, έχουν αναφερθεί πολλές φορές σε άλλα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

dimitris80

τι νόημα έχει να το ψάξει -ήδη παραδέχεται ότι ο δρόμος αυτός είναι του 1989-ενώ απαιτείται προ του 1923 με συμβόλαια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο συνάδελφε, απλά για πληροφόρηση του συναδέλφου για μελλοντική χρήση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.