Μετάβαση στο περιεχόμενο

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

On 6/9/2023 at 3:49 ΜΜ, Pavlos33 said:

Δεν διαφέρει σε κάτι από τη διαδικασία τακτοποίησης που θα έκανες σε πελάτη.

Καλημέρα , η εξουσιοδότηση όμως τι θα γράφει ; Ότι ο Αλέξανδρος Κ εξουσιοδοτώ τον Αλέξανδρο Κ για ... κτλ κτλ ; 

Link to comment
Share on other sites

@dralexis Δεν υπάρχει εξουσιοδότηση κάποιου προς τον εαυτό του.
Ως δικαιολογητικό ανέβασε ένα έγγραφο όπου θα γράφεις ότι τακτοποιείς ακίνητο ιδιοκτησίας σου.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τη δυνατότητα διόρθωσης δήλωσης του Ν.4495.
Σε δήλωση που βρίσκεται σε στάδιο αρχικής υποβολής, έχει πληρωθεί το ποσοστό ανταπόδοσης του ΤΕΕ και το παράβολο αλλά δεν υποβλήθηκε εκ νέου ώστε να αλλάξει η κατάστασή της από αρχική υπαγωγή σε προσωρινή υπαγωγή, μπορώ να κάνω κάποια διόρθωση στις δηλωθείσες αυθαιρεσίες και να ξαναυπολογιστεί το πρόστιμο, λαμβάνοντας υπόψη τις πληρωμές που έχουν γίνει μέχρι τώρα; Έχω προσπαθήσει να αλλάξω το φύλλο καταγραφής και να κάνω υποβολή με τα διορθωμένα στοιχεία αλλά δεν αλλάζει κάτι στο πρόστιμο και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος με την ένδειξη :
 
''Η δήλωση δεν πληροί τα παρακάτω κριτήρια: Για την προώθηση της δήλωσης, απαιτείται να επισυναφθεί στα «Αρχεία» η έγκριση της αρμόδιας Επιτροπής και να υποβληθεί σχετικό αίτημα''.
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε;
 
 ευχαριστώ πολύ!
 
Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει ΜΕ διαδικασία Επιτροπής. Μέχρι να ανεβάσεις το πόρισμα η δήλωση δεν μπορεί να επεξεργαστεί. Όταν ανεβάσεις το πόρισμα , μπορείς να κάνεις και τις διορθώσεις και το πρόστιμο επανυπολογίζεται .

Link to comment
Share on other sites

Όσο η δήλωση είναι σε "αρχική υποβολή" δεν μπορείς ν' αποθηκεύσεις κ.λπ. τίποτα. Όταν πάει σε "υπαγωγή" εκεί όλα μπορούν να τροποποιηθούν. κ.λπ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το σύστημα αυθαιρέτων.

Μέχρι στιγμής δεν μπορώ να ανεβασω τα δικαιολογητικά. Πρέπει πρώτα να κάνω υποβολή δήλωσης και μετά να μπορώ να τα ανεβάσω η έχω κάνει κάποιο λάθος;

Έχω βάλει αριθμό ορόφων και τεχνική έκθεση για στατικό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι σε δήλωση θέλω να συνεργαστώ με   συνάδελφο  .Τον εισήγαγα στο έργο αλλά  αυτός μπαίνει (με τους δικούς του κωδικούς )  και δεν  τον αφήνει το  σύστημα να εργαστεί 'οπως κάνουμε στις άδειες . Πρέπει να του δώσω τους δικούς μου κωδικούς ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.