Μετάβαση στο περιεχόμενο

4m και ετήσιες συνδρομές


JOHNYMAL

Recommended Posts

Είναι τραγικό να μας ζητούν να πληρώσουμε για υπηρεσίες που δεν μας παρείχαν ....

 

Η υπηρεσία παρέχετε μια χαρά. Και να μην πληρώσεις την ετήσια συνδρομή μπορείς να εκπονήσεις τη μελέτη σου. Σε αντίθεση με την Autodesk και άλλες εταιρείες που έχουν ξεκινήσει την μίσθωση (μηνιαία, 3μηναιία, 6μηνιαία κτλ) και όχι αγορά με αποτέλεσμα να πρέπει να πληρώσεις για να εκπονήσεις τη μελέτη κάθε φορά. Δεν πληρώνουμε για την τεχνική υποστήριξη και τα updates την 4M αλλά για την χρήση που μπορείς να κάνεις ανά πάσα στιγμή.  

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πόσο δύσκολο ειναι εν έτη 2017 μια εταιρία soft να εχει βοήθεια για τα προγράμματα της επιπέδου ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ πχ (βάζω πολύ χαμηλά τον πήχη...),για να μην χρειάζεται να χρησιμοποιείς αυτήν την (διαφορετικά άχρηστη) υπηρεσία που παρέχουν.

Και κάποιος να τους πει να μην χρησιμοποιούν αυτήν την καραμέλα με τις συνδρομές της autodesk-τo κάνουν στο τηλέφωνο.Σοβαρά τώρα ....την Autodesk βρήκαν?

 

Ενας γραφίστας πληρώνει 50$ τον μήνα για να έχει όλα τα προγράμματα της adobe στην τελευταία τους εκδοση https://www.adobe.com/gr_en/creativecloud/plans.html

Μόνο το photoshop ειναι πιο πολυπλοκο από ολα τα προγράμματα της 4Μ μαζί.

 

Το adapt ακόμα και τώρα για τους υπολογισμούς γράφει σε αρχείο (file i/o) και οχι στην μνήμη τα προσωρινά δεδομένα , δηλαδή προγραμματιστικά ειναι ακόμα στον μεσαίωνα.

 

Εχω μια αλλεργία στις συνδρομές (τις αναγκαστικές τύπου autodesk , που ανοιξαν την ορεξη και στους δικούς μας) δηλαδή πλήρωσε το πρόγραμμα , αλλά θα μας πληρώνεις και ενοίκιο κάθε μήνα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

795 +ΦΠΑ μου ζήτησαν.

Το πακέτο το είχα αγοράσει όταν βγήκε ο ΚΕΝΑΚ με κάποια παιδιά από εδώ μέσα σε ομαδική και είχα δώσει 840+ΦΠΑ οπότε ουσιαστικά μου λένε να το αγοράσω πάλι.

 

Μετά από παράπονα μου έκαναν αντιπρόταση 700+ΦΠΑ.......

 

Εγώ θα αποχωρήσω από την 4Μ και θα κοιτάξω κάτι άλλο, γιατί σε 4 -5 χρόνια θα έχουμε τα ίδια.

 

Η επίσημη δικαιολογία είναι ότι πρέπει να πληρωθούν, η τόση δουλειά που έχει γίνει όλα αυτά τα χρόνια κτλ........

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια στιγμή που τσέκαρα τον ανταγωνισμό (όχι για ΚΕΝΑΚ για Ηλεκτρολογικό πακέτο) διαπίστωσα ότι η 4Μ δεν είναι η πιο ακριβή της αγοράς. 

Anyway, για μένα δεν είναι κακό τα λεφτά που ζητάει. Έχει κάθε δικαίωμα να τα ζητάει και το γνωρίζεις και εξ αρχής πριν αγοράσεις το πρόγραμμα. Το κακό είναι ότι αυτό που μας παρέχει είναι τεχνολογικά δέκα χρόνια πίσω!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

795 πλέον ΦΠΑ και σε μένα για αναβαθμίσεις μέχρι τις 31/12/17, το πρόγραμμα πρέπει να το έχω ανενεργό εδώ και μία 4ετία αν θυμάμαι καλά.

 

Τους βρίσκω και εγώ πολύ ακριβούς...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει κάποια σοβαρη μελέτη (π.χ. νέο πολυόροφο κτήριο) δεν νομίζω ότι έχει νόημα η αναβάθμιση ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αξίζουν οι αναβαθμίσεις? Οι σχετικά πρόσφατες εκδόσεις έχουν τα τελευταία πρότυπα και άνετα δουλεύει κανείς

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.