Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά σχεδιογράφου (plotter)


human

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 567
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω μετρο συγκρισης αλλα ο 605 που εχω τα πεταει στη στιγμη τα σχεδια. Επισης πολυ γρηγορα και ευκολα αλλαζεις ρολα. Με εχει πιασει ενα αγχος μην χαλασει η κεφαλη μονο.. Καηκα.. Την χρεωνουν σχεδον στο 1/3-1/4 της τιμης του καινουριου πλοτερ. Εδω πλεονεκτουν οι ΗΡ. Τουλ ο 510 24" που κοιταζα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε έγραφα"

Πήρα πριν από 6 μήνες τον Canon iPF700. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ταχύτητα και την ποιότητα εκτύπωσης. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.
"

 

Μετά από κάνα δύο χρόνια εξαντλητικής χρήσης του canon έχω να πω τα εξής. Πολύ γρήγορος, μικρή κατανάλωση. Αλλά...

Η κεφαλή του παρουσίασε πρόβλημα και αλλάχθηκε (μέσα στην εγγύηση). Αυτό το πρόβλημα ήταν γνωστό και διορθώθηκε από την εταιρεία.

Σήμερα όμως με "κρέμασε". Κόπηκε ο ιμάντας που κινεί την κεφαλή... Πάπαλα.

Έχω περιέργεια να δώ πότε θα αλλαχθεί από το σερβις... Θα σας ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εξαντλητική χρήση τι εννοείς? Συνολικά πόσα ρολά έχεις τυπώσει? Το πρόβλημα αυτό σου είπαν αν είναι κοινό ή απλά έτυχε σε εσένα?

 

Η κεφαλή πότε χάλασε? Η εγγύηση της τι διάρκεια είχε?

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δίκιο, τώρα το είδα.Ως Πολ. Μηχ. πιστεύω οτι με Α1 είμαι οκ.Μάλλον πάω για Canon Plotter iPF605, 1650 μαζί με ΦΠΑ.

 

@Τερρυ

Η βάση στήριξης πόσο κοστίζει?

Link to comment
Share on other sites

Κ γω αυτόν που λες εχω...Στον συστήνω..

 

Η βάση γιαυτόν κοστίζει γυρω στα 250Ε με ΦΠΑ (εγώ δεν εχω τη βαση ομως..)

 

 

Δες εδω..Πανω δεξια...

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Plotters/Canon-Plotter-Imageprograf-Ipf605-A1-24-3034B003.htm

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τον plotter canon ipf750.Τι σημαίνει ότι ο συγκεκριμένος παίρνει τρία μαύρα μελάνια? Δουλεύουν ταυτόχρονα και αντικαθιστούνται ταυτόχρονα όταν τελειώσουν?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.