Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά σχεδιογράφου (plotter)


human

Recommended Posts

Καλημερα!!!πριν μια εβδομαδα αγορασα τον ΗΡ Τ610(44').ΗΡ ειναι οποτε καλως θα ειναι.Το θεμα ομως ειναι η τιμη του!!!!2199 ευρω (με το φπα μεσα)!!!!!!!Και με Ethernet!!!!!!!Το ιδιο μοντελο τον Νοεμβριο 20009 κοστιζε 3274 ευρω!!!!!Ειναι απο γνωστο καταστημα (παραρτηματα σε ολη την Ελλαδα).Επισης ψαχνωντας στον skroutz.gr διαπιστωσα οτι η επομενη χαμηλοτερη τιμη του ητανε 3150 και εφτανε μεχρι τα 3850 ευρω!!!!!!!Οποτε μαλλον τυχερος νιωθω!!!!(το μοντελο Τ610 δεν ξαναβγαινει)

Παντως μου εκανε το κερδος με το οποιο δουλευουνε οι εταιριες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά θα προσανατολιστώ σε HP (T770, 610, 510 ή Τ1120). ΗΡ εγγύηση, ας μην ρισκάρω κάποια αλλαγή σε plotter!

Σχόλια για τα παραπάνω μοντέλα?

Σημαντική διαφορά είναι ότι έχουν 6 μελάνια έναντι 4 του 510. Μήπως είναι αρκετά πολυ-έξοδα αυτά τα μοντέλα με τα 6 μελάνια?

Link to comment
Share on other sites

Για τον Τ610

Τα μελανια τον 69 ml κοστιζουν 37 ευρω

Τα μελανια των 130 ml κοστιζου 60 ευρω

Οταν το αγορασεις στην συσκευασια περιεχονται 7 μελανια των 69 ml.(+3 μελανια για τις κεφαλες).Συναδελφος που τυπωνει full στον ενα χρονο εχει αλλαξει μονο το μαυρο δυο φορες.Οικονομικος μου φαινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός plotter, οικονομικός. Τον έχει ένας γνωστός μου τοπογράφος. Απλά είναι παλαιότερο μοντέλο σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

PERIKLIS1

Με ενδιαφέρει το οικονομικό κομμάτι όπως είπες και με κάλυψες και ύστερα η αξιοπιστία του (όσων αφορά τα προβλήματα που ίσως βγάζει) αλλά και η εκτύπωση των σχεδίων.

 

(Άρε καλαμίτσα με τα ωραία σου.........και λιμανάκι με τα ψαράκια σου. Το ντόουλς υπάρχει ακόμα?)

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μετά από σκέψη κατέληξα στον Τ770 έχω κάνει παραγγελία και περιμένω να μου έρθει.Ψηνόμουνα για canon αλλά κόλλησα στο κόστος κεφαλής.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

telika axizei o t770 hp se sxesi me ton hp 510? kalitera o t770 epeidi einai pio kainourios i mipos o hp 510 einai pio oikonomikos epeidi exei 4 melania anti 6 poy exei o t770?

 

Παρατήρηση: Τα greeklish απαγορεύονται. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ

Κάντε edit και διορθώστε! Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος συνάδελφος για το κόστος κεφαλής στον Canon ipf 750 A0 για τον οποίο ενδιαφέρομαι?

Οι εναλλακτικές μου είναι HP Τ770 και 510, είναι πιο οικονομικού από θέμα αναλώσιμων? Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, εκτός από το κόστος αγοράς, κάποιοι που έχουν χρησιμοποιήσει hp500 και τον cannon σαν του Terry για παράδειγμα μπορούν να αναφέρουν κάποια στοιχεία για να έχουμε ένα ποιοτικό μέτρο σύγκρισης;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.