Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Ν. 4495/17] Αλλαγή στοιχείων ιδιοκτήτη δήλωσης, λόγω θανάτου αρχικού εντολέα


Recommended Posts

Μου είπε η σύζυγος (χήρα )  θανόντα πελάτη μου που έκανα ρύθμιση  Ν 4495 / 2017 ότι με τους κωδικούς της Ρύθμισης για πληρωμή του εδικού προστίμου (των δόσεων ) δεν μπορεί να πληρώσει Δεν γίνονται δεκτοί και της το είπαν και στην τράπεζα που πήγε να πληρώσει και ο λογιστής που δοκίμασε να πληρώσει με ιν μπάγκιγκ  Το ερώτημα πρέπει να κάνω αίτημα στο ΤΕΕ να αλλάξει κάτι στην ρύθμιση , αφού πέθανε ο ένας ιδιοκτήτης που ήταν αυτός που υπέβαλε την δήλωση ? 

 

ΥΣ Κάνω το ερώτημα εδώ πριν στείλω εμαιλ στο ΤΕΕ Θα δοκιμάσω και εγώ να πληρώσω μια δόση .... να δω γίνεται 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Κάποια "χαζομάρα" έχει κάνει η εφορία αρχικά και η τράπεζα κ.λπ. στη συνέχεια με το ΑΦΜ του θανόντα (που πιθανότατα ήταν το πρώτο που "κλείδωσε" στη δήλωση)...  

Link to comment
Share on other sites

@GEORGE MICHEAL Αυτό που λέει ο Ιάσωνας. Μήπως οι κληρονόμοι έκαναν ενέργειες για διαγραφή ΑΦΜ του θανόντος και το σύστημα πλέον δεν αναγνωρίζει ΑΦΜ;

Link to comment
Share on other sites

 

   Μετα τον θανατο του "Α",  και εφοσον υπαρχουν νομιμοι κληρονομοι οι οποιοι αποδεχθηκαν την κληρονομια του τακτοποιημενου ακινητου,

οι απληρωτες δοσεις καταβαλονται  απο τον κληρονομο, θεωρουμενες παθητικο  της κληρονομιας.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Pavlos33 said:

@GEORGE MICHEAL Αυτό που λέει ο Ιάσωνας. Μήπως οι κληρονόμοι έκαναν ενέργειες για διαγραφή ΑΦΜ του θανόντος και το σύστημα πλέον δεν αναγνωρίζει ΑΦΜ;

Μάλλον αυτό είναι με το ΑΦΜ Θα στείλω εμαιλ στο ΤΕΕ για αλλαγή κωδικού στο όνομα της κληρονόμου Πάντως στο κτηματολόγιο μπήκα με τους κωδικούς του τάξις γιατί δεν προλάβαμε να κάνουμε υποβολή αφού η κάρτα του δεν ήταν συμβατή . Και ρε γαμώτο ήταν και φίλος με την έννοια ότι μου είχε πει την ιστορία της ζωή του , μιλάγαμε συχνά στο γραφείο ...τον γούσταρα για την εν γένη φιλοσοφία του ...και με συμπαθούσε Έφυγε ξαφνικά ενώ πότιζε τα δέντρα του ..... ενώ παρά τα 70 του ήταν πολύ γυμνασμένος 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, GEORGE MICHEAL said:

Μάλλον αυτό είναι με το ΑΦΜ Θα στείλω εμαιλ στο ΤΕΕ για αλλαγή κωδικού στο όνομα της κληρονόμου Πάντως στο κτηματολόγιο μπήκα με τους κωδικούς του τάξις γιατί δεν προλάβαμε να κάνουμε υποβολή αφού η κάρτα του δεν ήταν συμβατή . Και ρε γαμώτο ήταν και φίλος με την έννοια ότι μου είχε πει την ιστορία της ζωή του , μιλάγαμε συχνά στο γραφείο ...τον γούσταρα για την εν γένη φιλοσοφία του ...και με συμπαθούσε Έφυγε ξαφνικά ενώ πότιζε τα δέντρα του ..... ενώ παρά τα 70 του ήταν πολύ γυμνασμένος 

Όλοι έτσι θα φύγουμε με πολλά αυθαιρετα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.