Μετάβαση στο περιεχόμενο

e-ΑΔΕΙΕΣ Σύστημα Έκδοσης Οικοδομικών Αδειών.


Recommended Posts

Όχι... κάνεις αίτηση κανονικά για ΕΔ από την πράξη της άδειας και ας εκκρεμεί ο μεταγενέστερος. Το ΤΕΕ δεν εμπλέκεται πουθενά στη διαδικασία. 

Η ΥΔΟΜ αν θέλει μπορεί να κάνει ανάκληση αδείας αν δεν ολοκληρωθεί ο μεταγενέστερος έλεγχος σύμφωνα με τις υποδείξεις τους εντός 30 ημερών.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε βεβ όρων δόμησης του 2022  έχει γίνει ένα λάθος στο διαγρ κάλυψης όπου στην δόμηση προστέθηκε και ένα υπόστεγο .Υπάρχει  κάποια δυνατότητα ενημέρωσης /αναθεώρησης?.

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Όρους δόμησης έχεις, όχι προέγκριση. Όταν βγάλεις την άδεια απλά δεν προσμετράς το στέγαστρο στη δόμηση. Στο σύστημα μπορείς να επεξεργαστείς την καρτέλα με τα πραγματοποιούμενα.

Αν είχες προέγκριση ή είχες βγάλει την Ο.Α. θα έπρεπε να κάνεις αναθεώρηση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί να αλλάξει ο τίτλος του έργου στην Ο.Α. που θα εκδοθεί σε συνέχεια Βεβαίωσης όρων δόμησης (στην οποία δεν περιγράφεται ορθώς ο τίτλος)? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να αλλάξει...Ο σωστός τίτλος πρέπει να αναγράφεται στην Ο.Α.
Η βεβαίωση όρων δόμησης είναι για να δεις τους όρους δόμησης και τι εγκρίσεις χρειάζεσαι για την άδεια

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Προσπαθώ να εκδώσω μια άδεια και όταν φτάνω στο τελευταίο στάδιο και πατάω "Έκδοση πράξης" μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος γιατί δεν μου έχει ξανατύχει και μένα..

image.png.2d88c84d1a84cbd2302106a505f22701.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Artemiscv said:

Καλησπέρα,

Προσπαθώ να εκδώσω μια άδεια και όταν φτάνω στο τελευταίο στάδιο και πατάω "Έκδοση πράξης" μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος γιατί δεν μου έχει ξανατύχει και μένα..

image.png.2d88c84d1a84cbd2302106a505f22701.png

Συμβαίνει συχνά , Εάν έκανες σωστά τον Γεωγραφικό Εντοπισμό , μάλλον δεν λειτουργεί η επικοινωνία με τους χάρτες του κτηματολογίου , Ξαναπροσπάθησε και με άλλο browser.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές βγάζει πρόβλημα η επικοινωνία με το κτηματολόγιο.

Μέχρι και στον γεωγραφικό εντοπισμό τυχαίνει να μη βγάζει το υπόβαθρο με τον ορθοφωτοχάρτη.

Συνήθως με ένα logout - login στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.