Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

11 λεπτά πριν, andreas-p said:

Αυτό ίσχυε μέχρι σήμερα έτσι και αλλιώς.. Μην μπερδεύουμε το κάθε άρθρο που είναι και Κυριακή και απλά κάνουν λινκ τις ειδήσεις χωρίς επιπλέον ψάξιμο 

Υπομονη αύριο θα τα πάρουμε όλοι!!

Link to comment
Share on other sites

Ε για αυτό το άφησα ανοικτό χωρίς επεξηγήσεις :)

Πάντως φίλοι δικηγόροι από δικές τους πληροφορίες μου μετέφεραν ότι θα πάρουν σίγουρα τα 800€ 

Link to comment
Share on other sites

Έγω ξέρω πως αν τελικά τα πάρουμε, τεράσιο respect στον ίκαρο γιατί είναι ο μόνος (νομίζω) που τόσο καιρό είναι αισιόδοξος πάνω στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, CivRun said:

Έγω ξέρω πως αν τελικά τα πάρουμε, τεράσιο respect στον ίκαρο γιατί είναι ο μόνος (νομίζω) που τόσο καιρό είναι αισιόδοξος πάνω στο θέμα.

+1 Ισχύει! 

Link to comment
Share on other sites

Ρε που καταντήσαμε. Να κοιτάμε τι κάνουν οι δικηγόροι μήπως και γλύψουμε και εμείς κανένα κόκκαλο. Πρόεδρε πάρε το vaucher και κάντο μακρόστενο κύλινδρο. Ξέρεις εσύ τη συνέχεια της χρήσης του. Παραιτήσου τώρα, αφού η σιωπή σου είναι ύποπτη για κάτω από το τραπέζι συμφωνίες με την κυβέρνηση. Ο έντιμος άντρας βγαίνει και ζητάει συγνώμη όταν φταίει και κάνει τα πάντα για να διορθώσει το λάθος. Μόνο που αυτό δεν είναι λάθος. Είναι στημένο όπως στημένα ήταν όλα όσα πάθαμε τα προηγούμενα χρόνια με τα κυβερνητικά τσιράκια που έγιναν πρόεδροι του επιμελητηρίου. Αίσχος και ντροπή στο προεδρείο και σε όλους όσους εκπροσωπούν ένα από τα μεγαλύτερα επιμελητήρια της χώρας. Συνάδελφοι μόνο να μην έχουμε ξεχάσει τι μας έκανε και να το έχουμε κατά νου στις επόμενες εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα δικαιωθούμε σαν κλάδος δεν μπορεί να ρίχνουμε τόσο πολύ έξω την οικονομία για να μην μας πιστωθούν...

Οπως και να έχει ακόμη και αν μεθαύριο βρεθούμε όλοι με τα 800€ θα πρέπει να απαιτήσουμε από το ΤΕΕ εξηγήσεις για αυτήν την σιωπή. Είναι ντροπή ένα Επιμελητήριο να σιωπά σε τέτοιες καταστάσεις.. Ένα πράγμα είχε να κάνει όλον αυτόν τον καιρό, τίποτα άλλο ΕΝΑ!! Αν είναι να παραιτηθούν άμεσα 

Σαν συγνώμη θα έπρεπε να είναι στάση πληρωμών εισφορών ΤΕΕ για τα επόμενα 2 χρόνια από όλους τουλάχιστον  

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ΙΚΑΡΕ το γράφω και παραπάνω. Το έχω γράψει και αρκετές άλλες φορές. Το εσωτερικό μας μέτρο για ανακούφιση των συναδέλφων θα είναι για ένα τουλάχιστον χρόνο η μη καταβολή εισφοράς υπέρ ΤΕΕ (δεν λεω αναστολή πληρωμής. Λέω χάρισμα της οφειλής και όσοι την έχουν καταβάλει, πιστωτικό για το 2021).

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,

Υπομονή μέχρι τις 10 π.μ. αύριο.

Σε κάθε περίπτωση η κατηγοριοποίηση κάθε είδους που προτείνουν κάποιοι για το 800άρι είναι σεβαστή αλλά απορριπτέα, καθόσον κάθε πρόταση θα έχει δυστυχώς κενά, παράπονα και ελλείψεις.

Τέλος η εκκωφαντική σιωπή του ΤΕΕ δεν είναι πια τραγική, όπως ταπεινά έγραψα χθες. Είναι προσβλητική και υποτιμητική!!!!!!!!!!

Εγώ πάντως χθες το βράδυ τηλεφώνησα σε παιδικό επιστήθιο φίλο μου πολύ επιτυχημένο δικηγόρο για να του δηλώσω τον θαυμασμό μου για τον κλάδο τους!!

Χωρίς πλάκα πάντως,  με ρώτησε γιατί οι μηχανικοί σιωπούν και μάλιστα οι νομικοί το σχολιάζουν ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΑ στους κύκλους τους. Πρόσθεσε δε, να μην αιφνιδιαστώ αν μείνουν οι μηχανικοί στην απέξω......................

υγ: Γεια σου πρόεδρε, ΜΕΙΝΕ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.