Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

katrmp σε κάποιους βγάζει ποσοστό ακόμα. Μήπως σημαίνει πως ολοκληρώθηκε; Γιατί είμαι κοντά στις 70 ώρες

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, georgegaleos said:

1) Μέχρι αύριο 23/4/20 θα υπάρξει ενημέρωση στην σελίδα με τον πραγματικό χρόνο.

(iclass)

Με ενημέρωσαν τηλεφωνικά ....δεν λέω τίποτα παραπάνω, σήμερα.

Απλά θα περιμένω αύριο να δω αντιδράσεις με τις ώρες 😊 ή 👿??? !!!!!!  που θα δείτε ???? !!!!!

Πολλοί θα εκπλαγείτε ???? το πως περιμένω να δω .....

 

Ειλικρινά πλέον βγαίνω από την πλατφόρμα και άντε γεια ....

Επαναφέρω τον υπολογιστή μου στα γνώριμά του ... 😁 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

elearning-seminars

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν μέρες με το helpdesk της παραπάνω πλατφόρμας, μεταξύ πολλών άλλων μου επισήμαναν τρία σημεία :

1. Μετράει ο πραγματικός χρόνος παρακολούθησης και πρέπει να είναι τουλάχιστον 67 ώρες.

2. Ο χρόνος πρέπει να είναι κατανεμημένος αναλογικά στις ενότητες.

3. Ο χρόνος πρέπει να είναι μοιρασμένος σε ικανό αριθμό ημερών. Δεν είναι αποδεκτή η ολοκλήρωσή του π.χ. σε 4-5 μέρες παρακολούθησης. Σε ερώτησή μου πάνω σε αυτό μου ανέφεραν ότι π.χ 5-7 ώρες/ημέρα είναι αποδεκτές. Ίσως γι'αυτό τον λόγο άλλες πλατφόρμες δεν βγάζουν την πρόοδο.

Τέλος να αναφέρω ότι η συγκεκριμένη πλατφόρμα λειτουργεί ικανοποιητικά και σου δείχνει και την πρόοδο του μαθήματος σε πραγματικές ώρες παρακολούθησης συνολικά αλλά και ανά ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, AlexanderTh said:

Μιλάς με γρίφους γέροντα

το ίδιο σκέφτηκα !!! με πρόλαβες!!!

 

5 ώρες πριν, nick_61 said:

elearning-seminars

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν μέρες με το helpdesk της παραπάνω πλατφόρμας, μεταξύ πολλών άλλων μου επισήμαναν τρία σημεία :

1. Μετράει ο πραγματικός χρόνος παρακολούθησης και πρέπει να είναι τουλάχιστον 67 ώρες.

2. Ο χρόνος πρέπει να είναι κατανεμημένος αναλογικά στις ενότητες.

3. Ο χρόνος πρέπει να είναι μοιρασμένος σε ικανό αριθμό ημερών. Δεν είναι αποδεκτή η ολοκλήρωσή του π.χ. σε 4-5 μέρες παρακολούθησης. Σε ερώτησή μου πάνω σε αυτό μου ανέφεραν ότι π.χ 5-7 ώρες/ημέρα είναι αποδεκτές. Ίσως γι'αυτό τον λόγο άλλες πλατφόρμες δεν βγάζουν την πρόοδο.

Τέλος να αναφέρω ότι η συγκεκριμένη πλατφόρμα λειτουργεί ικανοποιητικά και σου δείχνει και την πρόοδο του μαθήματος σε πραγματικές ώρες παρακολούθησης συνολικά αλλά και ανά ενότητα.

Σε τηλεφωνική με ΕlearningClass:

1. όντως θέλει τουλάχιστον 67 ώρες.

2. Δεν τους ενδιαφέρει πως κατανεμήθηκαν οι ώρες.

3. Δεν τους ενδιαφέρει πως είναι μοιρασμένες οι ώρες και αν τις έκανες συνεχόμενες σε 3 μέρες. 

Επίσης δεν τους ενδιαφέρει αν δεν είναι όλες οι ενότητες τσεκαρισμένες (πράσσινες) απλά να έχουν καλυφθεί οι ώρες και ας είναι κάποιες ενότητες σε εξέλιξη (κόκκινες τελίες).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον αναλογικό χρόνο στις ενότητες δείχνει το μέγεθος της κομπίνας....Ουτε οι ίδιοι οι Αριστοι καταρτιστές δε ξέρουν ότι 
κάποιες ενότητες έχουν 50 διαφάνειες και κάποιες άλλες 200....

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, laxanos said:

Αυτό με τον αναλογικό χρόνο στις ενότητες δείχνει το μέγεθος της κομπίνας....Ουτε οι ίδιοι οι Αριστοι καταρτιστές δε ξέρουν ότι 
κάποιες ενότητες έχουν 50 διαφάνειες και κάποιες άλλες 200....

Ίσως δεν έγινα κατανοητός.

Με το "αναλογικό" αυτό ακριβώς εννοούσα. Ότι δηλαδή όσο μεγαλύτερη ενότητα τόσο περισσότερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, stavros.gr said:

Σε τηλεφωνική με ΕlearningClass:

1. όντως θέλει τουλάχιστον 67 ώρες.

2. Δεν τους ενδιαφέρει πως κατανεμήθηκαν οι ώρες.

3. Δεν τους ενδιαφέρει πως είναι μοιρασμένες οι ώρες και αν τις έκανες συνεχόμενες σε 3 μέρες. 

Επίσης δεν τους ενδιαφέρει αν δεν είναι όλες οι ενότητες τσεκαρισμένες (πράσσινες) απλά να έχουν καλυφθεί οι ώρες και ας είναι κάποιες ενότητες σε εξέλιξη (κόκκινες τελίες).

Επιβεβαιώνω το παραπάνω και για την iclass. Τουλάχιστον μέχρι και χθες. 

Έχω και e-mail που μου έχουν στείλει παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, billanas said:

Βγάζει και σε άλλον αυτό το βιβλίο αντί του ποσοστού που έγραφε τόσες μέρες; Είμαι στο iclasscloud

 

IMG_20200422_092459.jpg

Όταν λέω όσοι κάνετε κόλπα για να γράφει πολύ χρόνο μη βιάζεστε γιατί πειράζουν τα συστήματα ακόμα κάτι ξέρω. Ήταν προφανές ότι θα πειραχτούν αφού εδώ ούτε καν έκανε τικ στις μισές ενότητες και είχε κολλήσει στο 66% (στο "ψηφιακές εφαρμογές").

Αφαιρέσανε πάντως και τα κουτάκια που είχαν τα τικ εντελώς αλλά βλέπω η βάση δεδομένων στο "Συμμετέχοντες" υπάρχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, laxanos said:

Αυτό με τον αναλογικό χρόνο στις ενότητες δείχνει το μέγεθος της κομπίνας....Ουτε οι ίδιοι οι Αριστοι καταρτιστές δε ξέρουν ότι 
κάποιες ενότητες έχουν 50 διαφάνειες και κάποιες άλλες 200....

για μένα αυτό δεν θα ισχύσει τελικά...Είναι καθαρά υποκειμενικος ο χρόνος κατανόησης ενός θέματος και ανάλογα με το αντικείμενο ..Παράδειγμα στο Πρόγραμμα 6 Έξυπνα κτίρια προσωπικά σαν Μηχανικός Περιβάλλοντος είχα πολύ εύκολο τα κομμάτια του Περιβάλλοντος που είχαν και πολλές διαφάνιες ενώ το κομμάτι με τα μηχανολογικά ηλεκτρολικά και προγραμματισμού με λίγες διαφάνιες ήθελα περισσότερο χρόνο κατανόησης. Δεν μιλάω για εξώφθαλμες καταστάσεις να έχεις 66 ώρες σε μια ενότητα και λεπτά σε άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.