Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

@nick_61Αυτό με την ΑΠΥ των εργατών δεν το ήξερα... θετικό, και γενικά το γενικότερο το διατύπωσες καλύτερα από μένα.

ΥΓ
Για το πολύπλοκο, αναφερόμουν σε κάτι πιο γενικό. Θα ήθελα να δω να μειωθούν οι φόροι και εισφορές κλπ, και να υπάρχει ένας φόρος πάνω στο (πραγματικό) εισόδημα, που να καλύπτει και την ασφάλιση και να φύγουν όλα τα υπόλοιπα (ταμεία, επικουρικά, προπληρωμές (ΦΕΜ, προκαταβλητέα, το 100% της επόμενης χρονιάς, τεκμήρια κλπ). Γίνεται μια προσπάθεια, αλλά δεν έχει αρκετό κόσμο.



 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν έχει ανακοινωθεί κάτι για παράταση και απ' ότι φαίνεται αν δοθεί θα είναι εκ των υστέρων (πραγματικά έχει καταντήσει αλητεία η κατάσταση) έχει κάνει κάποιος αίτημα για παράταση λόγω ανωτέρας βίας;; και τι έχει επισυνάψει σαν αποδεικτικό; αν γράψουμε απλά λόγω έλλειψης υλικών και συνεργείων και επισυνάψουμε καμιά φωτογραφία με μισοτελειωμένες εργασίες έχουμε καμία πιθανότητα ή θα περιμένουμε απάντηση μια αιωνιότητα και μια μέρα;; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει με εισαγωγή σε νοσοκομείο του ωφελούμενου. Καμία απάντηση εδώ και ένα μήνα. Δεν απαντάνε επειδή θα δοθεί παράταση, αλλά θα δοθεί τελευταία στιγμή για να είναι μεγαλύτερη η ανακούφιση που θα νιώσουμε :-)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο post έχω κάνει αίτημα παράτασης στις 24/06 χωρίς να έχει εξεταστεί ακόμα και τώρα.Δεν πρόκειται να εξεταστει τώρα ,απλά αν θες κάνε ένα αίτημα για να υπάρχει τουλάχιστο μια ενέργεια εκ μέρους σου που να προηγείται της λήξης της προσθεσμίας.(άλλα λόγια να αγαπιόμαστε).

Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν, tsx said:

Έχω κάνει με εισαγωγή σε νοσοκομείο του ωφελούμενου. Καμία απάντηση εδώ και ένα μήνα. Δεν απαντάνε επειδή θα δοθεί παράταση, αλλά θα δοθεί τελευταία στιγμή για να είναι μεγαλύτερη η ανακούφιση που θα νιώσουμε :-)

Εγώ δεν θα νοιώθω καμία ανκούφιση.Αναγκάζομια να εκδώσω Π.Ε.Α για να κλείσω το πρόγραμμα έστω και αν χάνω κάποιες παρεμβάσεις που δεν έχουν προλάβει να υλοποιηθούν. Αυτομάτως όμως ακόμα και να δώσουν παράταση δεν θα μπορώ να τις υλοποιήσω αφού δεν θα μπορώ να πληρωθώ για τιμολόγιο που θα έχει εκδοθεί μετά την έκδοση του Π.Ε.Α. Αλλα δεν μπορώ να ρισκάρω το 90% του προυπολογισμού (που έχει ήδη εκτελεστεί) επειδή αυτοί είναι .......

Edited by miha
Link to comment
Share on other sites

@mihaόντως έκανες τέτοιο πράγμα;;τώρα σαν να αγχώθηκα ακόμη περισσότερο..πραγματικά τι άλλο θα μας αναγκάσουν να κάνουμε κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά ταυτόχρονα το μετάνιωσα κιόλας.Είναι βέβαιη η παράταση κατά τη γνώμη μου και στεναχωριέμαι όχι τόσο για τα χαμένα κεφάλαια του οφελούμενου ,αλλα κυρίως γιατί συνεχίζεται η απαξίωση του κλάδου μας.

Edited by miha
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για μία αίτηση, η προθεσμία ολοκλήρωσης του έργου είναι/ήταν 6/7/2022. 

Εμένα γιατί μου είχε 6/7? Νέα παράταση παίρνουν αναδρομικά μόνο οι αιτήσεις με λήξη 7/7? Αυτή τη στιγμή η αίτηση είναι σε διαδικασία απένταξης, τι ενέργεια μπορώ να κάνω από εδώ και πέρα? 

Edited by dadabook
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.