Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Μια απάντηση θα ήταν να "εφεύρεις" κάποια παράβαση για να δηλωθεί εμμέσως η μη υλοποίηση της αποθήκης όπως ας πούμε η διαφορετική διαμόρφωση περιβάλλοντος χώρου με μία λοιπή ή η παραβίαση πλάγιας απόστασης αν βέβαια συντελούνται λόγω της μη υλοποίησης. Στο ΤΕΕ έχεις κάνει ερώτημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν δημιουργεί παράβαση η μη κατασκευή της συγκεκριμένης αποθήκης...

Δεν ρώτησα στο ΤΕΕ αλλά αποφάσισα στην γραμμή της ΟΑ να αναφέρω μόνο όσα υλοποιήθηκαν και στα σχόλια να αναφέρω την μην κατασκευή της αποθήκης. Αν δεν είχε λήξει η ΟΑ θα την ανέφερα σαν μη υλοποιημένη αλλά τώρα που έχει λήξει δεν βρήκα άλλο τρόπο....

Έλεγα, μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Faethon11 

εγώ σε όμοια περίπτωση έβαλα 2 γραμμές 

Ο.Α  με 30τ.μ αποθήκης

και άλλη μια πάλι Ο.Α με -30τ.μ αποθήκης (αναφέροντας στά σχόλια τη μη κατασκευή της)  

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Τις τυπικές εσωτερικές τουαλέτες σε κτίρια πριν του 55 χωρίς οικοδομική άδεια, τις αφαιρείτε από την κύρια χρήση και τις βάζετε ως βοηθητικές;

Δεν μπορώ να σιγουρευτώ τι πρέπει να γίνει διότι π.χ. κάποιοι βάζουν μπανιέρα με υδρομασάζ (τζακούζι) και κάθονται 2ώρες.

Edited by gktpgeue
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση. Χώροι υγιεινής και χώροι κυκλοφορίας, εφόσον εξυπηρετούν χώρους κύριας χρήσης, εισάγονται στους χώρους κύριας χρήσης.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, cien said:

Σε καμία περίπτωση. Χώροι υγιεινής και χώροι κυκλοφορίας, εφόσον εξυπηρετούν χώρους κύριας χρήσης, εισάγονται στους χώρους κύριας χρήσης.

Λογικό μου ακούγεται. Πηγάζει ρητώς από τη νομοθεσία αυτή τους η οδηγία;

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, cien said:

Ναι, θα το βρεις στην ερώτηση 10 νομίζω στις συχνές ερωτήσεις για την ΗΤΚ.

Ναι αυτό βρήκα. Ρώτησα αν πηγάζει από τη νομοθεσία ρητώς.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cien said:

Δε γνωρίζω, αλλά νομίζω ότι διυλίζουμε τον κώνωπα... :-D

Συμφωνώ, κυρίως επειδή ο ορισμός του κτιριοδομικού μας καλύπτει πλήρως όταν το δικαιολογήσουμε σύμφωνα με αυτόν ("πιστεύω ότι θα ζουν για πολλές ώρες εκεί και ας μην είναι ρητώς υπνοδωμάτια κτλ").

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.