Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

Καλλύτερα εγκατέστησε όλο το Office , διότι μπορεί να μην ψάχνει μόνο για το Word , αλλά και για την Access .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω Autocad 2009 κανω εγκατασταση κανονικα βαση manual και οταν γρφω την εντολη RELOADFREECADMENU_GREEK βγαζει το παρακατω μηνυμα

run-time error '75' :

path/file access error

καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ εδωσα την εντολη φορτοθηκε το freecad στην toolbar αλλα μολις πας να εισαγω καποιο block μου βγαζει παλι το ιδιο μηνυμα με πριν και κατω στο command του cad γραφει BATHBLOCKS Execution errorExecution error0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά.. iliekater μόλις κατέβασα και δοκίμασα το FreeCAD και μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα.. Θέλω να σε ευχαριστήσω για τη μεγάλη γεναιοδωρία σου να μοιραστείς μαζί μας αυτό το προιόν μεγάλης προσπάθειας και να ξέρεις ότι ειδικά για τους νέους μηχανικούς είναι μια μεγάλη βοήθεια.. Σε ευχαριστούμε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και υγεία για όλους.

Ένα μεγάλο μπράβο για τον iliekater για την πάρα πολύ καλή δουλειά του...

 

Θα ήθελα, αν είναι δυνατόν, να με βοηθήσετε στο εξής πρόβλημα.

Έχω το Autocad architecture 2009, έχω αλλάξει τις τοπικές ρυθμίσεις σύμφωνα με τις οδηγίες, έχω εγκαταστήσει τόσο το ΠΙΞΙΣ όσο και το FreeCAD.

Έχω ακολουθήσει την διαδικασία εγκατάστασης για την προσθήκη του FreeCAD στο Autocad architecture αλλά όταν εισάγω την εντολή RELOADFREECADMENU_GREEK παίρνω το παρακάτω μήνυμα :

"Unknown command "RELOADFREECADMENU_GREEK". Press F1 for help."

Να σημειώσω ότι στο μενού του FreeCAD δεν "βλέπω" το υπομενού "ΠΙΞΙΣ".

Η φόρτωση του FreeCAD έγινε μέσω της εντολής cuiload.

 

Σημείωση. Κατά τα άλλα οι εργασίες του μενού FreeCAD εκτελούνται κανονικά, δηλ. εισαγωγή block, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

cls , σε ευχαριστώ . Πέσε μου όμως διότι δεν μπόρεσα να καταλάβω : το Briscad τι είναι ; πρόγραμμα για σχέδια ;

 

@ deathlok :

Έχεις δίκιο , το Rapidshare έχει πάραγίνει ... Σε λίγες ημέρες θα ανεβάσω νέα έκδοση για ΠΥΞΙΣ και FreeCAD οπότε και θα φροντίσω να τα βάλω αλλού .

Δοκίμασε να πατήσεις πρώτα

LOADFREECADMENU_GREEK

και μετά δώσε

RELOADFREECADMENU_GREEK

Αν επιμένει , πλοηγήσου στο φάκελο FreeCAD και φόρτωσε το αρχείο FreeCAD_Greek.mnu

πολλα συγχαρητηρια, ανυπομονω να το δοκιμασω.

ομως οπως και στον deathlock δε φορτωνει καν το μενου FreeCAD, ουτε με το LOADFREECADMENU_GREEK ουτε με το RELOADFREECADMENU_GREEK. και αυτο που γραφεις για:

"Αν επιμένει , πλοηγήσου στο φάκελο FreeCAD και φόρτωσε το αρχείο FreeCAD_Greek.mnu"

πως μπορω να το κανω??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Λοιπόν μόλις εγκατέστησα το freecad σε autocad 2010 και windows xp. Όλα οκ αρκεί να φορτώσουμε πρώτα το αρχειάκι για την VBA υποστήριξη που αναφέρει ο "gvarth" σε προηγούμενο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.