Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Ο εξοπλισμός θα πρέπει αποδεδειγμένα να έχει εξοφληθεί έως το τέλος του 4μήνου που θα έχουμε διορία για την αγορά του.

 

Τώρα από πότε μετράει αυτό το 4μήνο δε ξέρω....

 

Τιμολόγια που έχουν κοπεί από τον 09/2009 μπορούν να ενταχθούν εφόσον φυσικά έχει εγκριθεί η συγκεκριμένη δαπάνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνάδελφοι, μόλις γύρισα από την τράπεζα μου ΕΦΔ.Ρωτάω "έχετε καμιά ενημέρωση για το εσπα επιστημόνων ?" "τίποτα" μου απαντούν Επιμένω αρκετά , γιατί?, πως? , που?, πότε? και με φωνάζει ο Διευθυντής...

Αφού επαναλαμβάνεται ο διάλογος που είχα με τον υπάλληλο μου σκάει το νέο "νομίζω ότι έχει παγώσει...έχω μια τέτοια ενημέρωση...."

κάγκελο έμεινα και τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη....

Προς το παρόν προτείνω καμία αγορά, ούτε τα απαραίτητα γιατί το είναι απαραίτητο θα γίνει πολύ σχετικό σε λίγο καιρό....

Link to comment
Share on other sites

ΣΤον ΕΦΔ μου (εθνική) σήμερα τους ενημερώσανε για τους επιτυχόντες. Από βδομάδα θα έχω νέοτερα. Ισως απλά εχουν καθυστερησει να ενημερωθούν, για αυτο μιλησε για παγωμα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν εγκρηθεί μπορούν να πάνε στο http://www.ependyseis.gr/mis να πατήσουν Οι Επιχορηγούμενες Προτάσεις μου κατόπιν τον κωδικό έργου και δεξιά στις εκτυπώσεις να δουν την απόφαση έγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

όπως αναφέρει και πιο πάνω thinlizzy, αφού ανοίξει το pdf με την απόφαση, συνολικά 12 σελίδες, λέει τα ίδια για όλους στις πρώτες 9 και μετά οι επόμενες είναι για τον κάθε ένα χωριστά.

 

Εκεί λέει ότι η πρόταση εγκρίθηκε στις 16/04/2010 και θα πρέπει να υλοποιηθεί εντός 4μήνου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.